Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az emberek valójában szerelmesek a párukba, vagy csak szerelmesek a szerelembe? Amit érzek ez télleg szerelem?

Figyelt kérdés

volt egy 3 éves kapcsolatom, a srác nem volt egy adonisz de szerettem. Talán csak mert vágytam a szerelemre, nem tudom, viszont voltak pillanatok mikor éreztem hogy szerlemes vagyok. Sosem csaltam meg és végig kitarottam mellette,de lehet, hogy megszokás miatt. Mind1..azota szakitottunk a végén nem jöttünk ki jol.

Most van egy 3 és fél hónapos kapcsolatom. mielőtt összejöttem a sráccal kb már ismertem fél éve, és mindig nyomult, el akart hivni ide-oda de én leráztam mert annyira nem érdekelt..de ahogy jobban megismertem, azt vettme észre hogy vágyok a társaságára vele akartam mindig lenni..utána összejöttünk és nem tudom azt hiszem szerelmes vagyok, nem tudok betelni vele, vágyok nagyon rá ha nincs velem, állandoan csak rá gondolok örületesen hiányzik, akarom őt a csókját az ölelését a tekintetét mindenét.és hiába vagyunk együtt órákig, egyszerűen nem elég..


2011. máj. 28. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Feniletilamin

A tudósok felfedezték, hogy a feniletilamin egy agy által termelt, ingerületátvivő anyag, mely felelőssé tehető azért, ha valaki őrült szerelembe esik. Az amfetamin természetes formája, mely elárasztja az agyat szexuális izgalomba jövetelkor. Tanulmányok bizonyítják, hogy egymást szenvedéllyel szeretőknek azonos szintű a feniletilamin szintje. Joggal nevezik a szerelem molekulájának. A „szerelem első látásra” történeteknél is ez a vegyület önti el az agyat. Azt még pontosan nem derítették ki, hogy a látás miként okozza a reakciót, és pontosan hogyan folyik keresztül az agyon és a testen.


A gond csak az, hogy a szakemberek azt is megállapították, hogy a feniletilamin csak körülbelül a kapcsolatok első 3-5 évben működik. Ez ahhoz az emberfejlődési teóriához vezethető vissza, mely azt feltételezi, hogy az ősidőkben a férfi csak addig maradt a párjával, míg gyermeket nemzett neki, majd védelmet nyújtott addig, míg a gyermek önállóan helyt nem tudott állni a klán mindennapjaiban. Természetesen a hosszú távú kapcsolatok nem csak a feniletilamin jelenlétén múlnak.


Az is megesik, hogy a feniletilamin egy másikért (nem a társunkért) indul be teljes gőzzel, mely magyarázat lehet a kalandokra, félrelépésekre vagy arra, hogy esélyt adunk egy második (vagy harmadik, negyedik, ötödik...) igaz szerelemnek. Egyes nézetek szerint a feniletilamin szint soha nem hág olyan magasra, mint az első hatalmas szerelem alkalmával. Viszont található bőven arra is példa – köszönet az életkor előrehaladtával járó agylebeny fejlődésének, mely a közös érdeklődést és célokat is figyelembe veszi -, hogy idősebb korban a feniletilamin szint sokkal nagyobb, mint középiskolai vagy egyetemi évek alatt.


Oxitocin

Az agyalapi mirigy választja ki ezt a peptidet, mely „mossa” az agyat és a reprodukcióért felelős részeit mindkét nem esetében. Ez a kémiai folyamat fokozza az érintésre való érzékenységünket, serkenti a simogatásra, ölelkezésre való vágyat nők és férfiak esetében egyaránt. A stresszt kiváltó hormonok működését is akadályozza.


Az oxitocin elindul szervezetünkben minden kézfogásnál, szorosabb összebújásnál. Ez összeköt bennünket azokkal, akiket a legjobban szeretünk. Akár egy szerelem, egy szerető, egy gyerek, egy családtag vagy egy barát. Tanulmányok szerint az oxitocin szint a tetőfokára hág az orgazmus elérésekor mindkét nem esetében. A nőknél szüléskor és szoptatáskor az oxitocin szintén az égbe szökik. (A szülést elindító hormon, a pitocin az oxitocin egyik formája.)


Az oxitocint lehetne hormonális ragasztónak is nevezni, mert tulajdonképpen ez működik, mikor az előbbiekben tárgyalt feniletilamin már nincs jelen a szervezetben. Hatása erősebb a nők esetében, mivel az ösztrogén erősíti, viszont a tesztoszteron csökkenti működését.


Kutatások szerint az oxitocin szint az optimális alatt van mindkét nemnél, amennyiben legalább hetente legalább kétszer nem élnek meg orgazmust. Emellett egy másik kutatás - melyet 3500 résztvevővel végeztek – azt a konklúziót vonta le, hogy akik legalább hetente háromszor szeretkeznek, a valós koruknál 10 évvel fiatalabbnak néznek ki. A vizsgálatban résztvevő alanyok között voltak európaiak, és amerikaiak is.



Feromonok

Olyan vegyületek a testben, melyek másoknak tudatküszöb alatti jeleket adnak illat formájában. A szakemberek széleskörűen elfogadják azt a nézetet, mely szerint az állatok ily módon kommunikálnak és párzanak. Emellett a veszélyes helyzeteket is szaglással érzékelik.


Sokáig azt gondolták, hogy az emberek kevésbé fogékonyak ilyen alapvető szaglószervvel érzékelhető jelekre. Viszont kísérletek ennek az ellenkezőjét bizonyítják. Egy közülük: az ovulációt közvetlenül megelőző vagy követő napokban a női veríték befolyásolja a körülötte élő hölgyek menstruációját, mely 12-14 nappal eltolódhat vagy hamarabb jelentkezhet. A kutatók a jelenséget a feromenonoknak tulajdonították, pedig az emberi érzékelésük nem tudati szinten jön létre. Egyelőre az sem tudott, hogy az orr vagy a test érzékeli a feromonokat. Az viszont bizonyos, hogy hatással vannak a szexuális izgalomra és vonzalomra.

Néhány szakember abban bízik, hogy feromonokkal kezelni lehet termékenységgel kapcsolatos rendellenességeket, valamint depresszió és a stressz bizonyos formáit.


Szerotonin

Bizonyossággal állítható, hogy a szerotonin hiánya összefüggésbe hozható a depresszióval. Az antidepresszáns gyógyszerek úgy hatnak, hogy megemelik a szerotonin szintet, akár olyan hatást is elérhetnek, mint egy kellemes, meghitt beszélgetés a hőn imádott társunkkal. Az állatkísérletek során azt tapasztalták, hogy magas szerotonin szint növelte a szelektivitást, míg az alacsonyabb szint kimutatásakor kevesebb agresszivitás jelentkezett.


A szerotonin szintünk megemelkedik, ha jól érezzük magunkat a bőrünkben. Szeretni valakit és szeretve lenni az egyik legcsodálatosabb dolog a világon, melynek érzetekor tapasztalhatjuk a legmagasabb rendű érzelmeket és elégedettsége

2011. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, a hormonokkal tisztábban vagyok, a feromonrók kiselőadást is tarottam!:)

de én pusztán az emberek érzésére lennék kiváncsi, hogy hogyan itélik meg,hogy kit hogyna szeretnek

2011. máj. 28. 23:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, én többször gondoltam azt, hogy szerelmes vagyok. Hogy az voltam-e? Ma már nem vagyok benne biztos. Most valami teljesen mást érzek, és azt gondolom, hogy igen, most szerelmes vagyok! Illetve voltam már egyszer, régebben. A többi.... Hát, nem tudom mi volt. Kapcsolatfüggőség, illúzió, önbecsapás...
2011. máj. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is sokszor gondolkoztam, és azt hiszem, hogy nincs válasz erre a kérdésre. Mert amikor szerelmes vagy, akkor elvakulsz, és nem tudsz objektíven válaszolni, ha meg már nem vagy szerelmes, akkor az érzelem hiánya miatt nem tudsz jól válaszolni, hiszen csak az érzelem emléke maradt meg, ami megint nem jó alap. Ugyan ilyen, mikor az egykori szerelmet összehasonlítani a mostanival, szinte kivétel nélkül az mondják, hogy a mostani más, különleges, erősebb érzés, mint a régi... de a régiről is ugyanezt mondták :) szerintem pedig az új szimplán felülírta a régit, ami ettől kevesebbnek tűnik.

Szóval... őszintén nem tudom, mi is a válasz a kérdésedre :) de ha egy kapcsolat jól működik, akkor mindegy, ha meg nem akkor is, csak akkor abba kell hagyni.

2011. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

hát igen, nehéz ezt megválaszolni, azért is vagyok kiváncsi a többiek véleményére:)

2011. máj. 29. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen,ha mindenkit felülír,akkor valószínűleg szerelmes vagy:) Ha még arra gondolsz,hogy egy másik férfi jobb volt ebben,abban akkor nem biztos.Ha elvakultan csőlátással vagy,akkor tényleg csak Ő létezik és semmi más-ez pedig már valami kényszer is lehet.

Vannak olyanok,akik képtelenek egyedül lenni,és minden hosszú kapcsolat utáni szakításkor össze is jönnek valakivel,akit megint csak ugyanúgy szeretnek...Aztán megint összejönnek mással,abba is szerelmesek stb.Na ez viszont kapcsolatfüggőség,de attól még ők állítják,hogy jaj de szerelmesek...Nehéz a kérdés!

2011. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a 3éves kapcsolatom után fél évig nem volt komoly kapcsolatom, volt 1 sárc akivel járni kezdtem de rájöttem, hogy nem szabad lekötnöm magam azért, hogy legyen valakim. Nem akartam nem boldoggá tenni igy hát mondtam neki h ez nem mehet tovább.

igen a mostani barátom hu:)..mint 1 nekem készitett drog, 2napja nem találkoztunk és nagyon rossz volt, de ma találkoztunk 1-2ora erejéig és teljesen "kielégültem" mint 1 drogos:D mindekit felülir minden téren. jo nem egy brad pitt arcu hanem átlagos viszont az én szivemnek ez pont elég mert van benne valami amitöl már nem birok megszabadulni sehogysem, és nem tudom hogy mit szeretek benne. mindent. talán ezért szerelem?!

össze sem lehet hasonlitani ezt az érzésemet az exem iránti érzelmekkel. méginkább érzem azt,hogy a mostani barátom az elsö igaz szerelmem ami beteljesült(mert volt már plátói szerelemben is részem..:(én sem voltam közömbös a srácnak de 400km távolság tizenévesek voltunk..de ö kihasznált-nem feküdtem le vele, csak közölte 1nap h hagyam békén ne is beszéljünk se semmi-mer volt neki egy bnöje akit megcsalt velem de én nem tudtam a barátnöjéröl csak utolag..)

tehát most akivel vagyok ö a mindenem:) pedig szeptember ota ismerem de csak februárban lett nálam törés pont..de nem tudom miért,mer én nem akartam töle semmit:Dcsak na valahogy mégis lett:P

2011. máj. 29. 23:38
 8/8 anonim ***** válasza:
jo kérdés
2016. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!