Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Képesek lennétek saját életeit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képesek lennétek saját életeiteket a kukába dobni, hogy szerelmeteknek boldog élete legyen?

Figyelt kérdés

Képesek vagytok önfeláldozni szerelmetek boldogságáért? Néhány ember számára a szeretet "önmaga" szeretetét jelenti. Hogy nem is a lányt szereti néhány ember igazán, hanem önmagát. Pl ha a lány boldog, akkor nem a lány boldogságának örül, hanem annak, hogy ÖNMAGA tette boldoggá stb. stb...

Kíváncsi vagyok, hogyha őszinték vagytok, ti melyik csoportba tartoztok igazán? Az önző szeretők közé, vagy az önzetlen szeretők közé...


2011. jún. 24. 12:44
 1/5 napietus ***** válasza:

én nem vagyok önzetlen. nem áldoznám fel a boldogságom senkiéért. ugyanakkor a családom tagjaiért a tűzbe mennék, ideértve a férjemet is, meg ha lesznek gyerekeim, értük is. ez valahogy így ellentmondásos, ha írnál konkrét példát, könnyebb lenne válaszolni.


mert pl. ha a férjem azt mondaná, ő úgy lenne boldog, ha egy sátorban lakhatna, mondanám mehetsz egyedül. de ha leállna a fél veséje, odaadnám az enyémet, ha megfelel. ugyanez áll családom többi tagjára is (szüleim, anyám férje és a két hugom).


29/N

2011. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én az önzők közé,de én akarok senkit se boldoggá tenni

csak magamat :D.

2011. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 napietus ***** válasza:
ja, ha nem a férjemről van szó, hanem tetszőleges régebbi szerelmemről, hát értük igazából semmit nem áldoztam fel (mondjuk nem is volt szükség rá, hogy áldozatot hozzak, szerencsére).
2011. jún. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ez amit írtál már eleve egy nagy paradoxon. Mert a vágy már természeténél fogva eleve önző! Gondolj csak bele...


Én is önző vagyok, mint szerintem mindenki más. Ha belegondolunk, az is egyfajta önzés, ha a párod pl nem feküdhet le mással, csak veled, pedig mondjuk ő mással is akarja a szexet. Ez egy fajta önzés, hogy én magamnak akarom, egyedülinek. (Ami természetes dolog, ha szeretünk valakit különben.)

Meg akkor még ott vannak a nárcisztikus személyiségek, akik pont a maguk szeretete miatt csak olyan személlyel képesek hosszú távon együtt maradni, akik önfeláldozó típusok, vele működhet, mert más típúsú személyiség már nem viselné el hosszútávon.

20/L

2011. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az önzetlenség, nem dobja kukába az életet.

Az önzetlenség olyan odaadás, amikor a saját önzésedet dobod kukába a másikért.

2011. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!