Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A túlzásba vitt féltékenykedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A túlzásba vitt féltékenykedéssel kapcsolatban rájöttem valamire. Ti hogy látjátok a véleményemet?

Figyelt kérdés

Most azokról az esetekről beszélek, amikor valaki oktalanul, gyerekesen féltékeny, úgy, hogy a párja nem adott rá okot. Ahogy figyelem a barátaim, ismerőseim kapcsolatainak alakulását, arra jöttem rá, hogy mindig az feltételez rosszat a másikról, pont az féltékenykedik, gyanakszik, akinek a vaj van a füle mögött.

Bár azt mondják, hogy aki szeret, az féltékeny. Persze, egy bizonyos fokig, de ha ismerjük a párunkat szerintem ez nem téma. Épp hogy az a szeretet jele, és a saját tisztaságunk jele, ha megbízunk a másikban.

Szóval ezt csak én tapasztaltam? Tényleg sokszor láttam, hogy van pl. egy pasi, aki nem kap idegbajt, ha a barátnője sms-t kap, vagy egy órával később lép be az internetre beszélni a szokott időhöz képest, meg a barátnője, aki egyből megcsalásra, ismerkedésre gyanakszik, ha a srác már 2 órája a boltban van, akkor épp hogy a csaj hajlamosabb a szemezgetésre, tisztességtelen dolgokra...

Tehát mintha mindenki magából indulna ki, ilyen szempontból.

Persze, az egészen más téma, ha a férfi ingjén idegen rúzsfolt van, vagy csábító szövegeket ír egy lány képei alá, vagy ha egy csaj nyíltan flörtöl a kapcsolatban.

Kíváncsi vagyok, mit gondoltok erről.

19/l


2011. aug. 5. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Igen, de ezt eddig is mindenki tudta.
2011. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
A haverok nyaralnak, mi?
2011. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Féltékenység csak is az egóból származik. Önleértékelés! Az a féltékeny, aki nem elég magabiztos, mert félti, hogy elveszíti a párját, ahogy benne van a szó előtagjában is. Akinek nagy az egója azt pedig szeretni kell! Mert csak azzal lehet gyógyítani. Persze meglehet szüntetni erőszakosan is, de csak ideiglenesen. Ego = önmegvalósítás hiánya.
2011. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Igen, egyetértek. De ez a "mindenki saját magából indul ki" világkép az élet minden területén így van, így ez sem egy meglepő dolog ugye.
2011. aug. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első! Lehet, hogy sokan tudták, én nem rég jöttem rá.

Második! Nem, nem nyaralnak, most is tartom a kapcsolatot a barátaimmal.


No, akkor nem csak én látom így ezt a dolgot...számomra meglepő...

2011. aug. 5. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Persze. Nem te vagy az első, aki ezt felfedezte.
2011. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!