Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes így folytatni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes így folytatni az ismerkedést? (Vallásbeli különbség)

Figyelt kérdés

Fél éve estem túl egy zajos szakításon. Most már továbblépnék, nyitnék más felé. Segítő szándékkal ismerősök összeismertettek valakivel, aki szerintük nagyon rendes férfi. Pár ímél, aztán találkoztunk. A második randin megosztotta velem az alábbiakat.


32 éves, mélyen vallásos, katolikus, és szűz férfi. Eddigi rövidebb kapcsolataiban nem volt szex, mert a párjai is vallásosak voltak, és hasonlóan gondolkodtak "annak a bizonyos tisztaságnak" a megőrzéséről. Azt mondta, elmondja nekem mindezt, mert lát bennem értéket.


Engem kicsit megijesztett, futhatnékom is támadt. Nem tudom, még folytassuk-e az ismerkedést... Neki nagyon tetszem, ezt ki is fejezte.


Viszont tőlem a vallás nagyon távol áll, nem hiszek Istenben, és azt hiszem, sokáig még nem is tudnék hinni. A gyermekemet sem tudnám erre nevelni. Mióta apukám rákban meghalt és végignéztem, mennyit szenvedett, már azzal is jól fel tudnak idegesíteni, ha Isten szeretetéről, meg irgalmasságáról beszélnek nekem (ez a férfi ilyen beállítódású).


Én is szűz vagyok 23 évesen (így alakult, mert amolyan igazi kapcsolatom még nem volt, amiben meg tudtam volna tenni), de én nem akarok az maradni a házasságig csak azért, mert másvalaki vallása ezt tiltja. Házasságkötés előtt még bőven szeretném kiismerni a másik fél szokásait és igényeit a szex terén is.


Ilyen esetben van még egyáltalán értelme egy 3. randinak?


2011. aug. 13. 11:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Semmi gondom a vallással, sem a katolikus vallással, ne értsetek félre. Viszont én nem tudnám ilyen elvek és világnézet szerint élni az életem, és a gyerekeimet sem tudnám erre nevelni.
2011. aug. 13. 11:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ilyen igények melett sztem nem igazán. :( Keress mást! :)
2011. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
semmi értelme. hosszútávon ez működésképtelennek tűnik
2011. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
semmi értelme nem lenne összejönni vele. a turbóvallásosok bolondok.
2011. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

25 éves, mélyen vallásos református férfi vagyok.

Tanácsom, hogy keress mást.

2011. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most nem akarok erről vitázni, de Isten nem mentheti meg minden egyes haldokló ember életét, de abban mindenkinek segít, hogy a halál után boldog "életünk" legyen.

Gondolom az a férfi (akivel találkoztál) betartja, hogy nem szexel házasság előtt, és ha te ezt nem viseled el akkor nem valószínű, hogy boldog kapcsolatotok lesz.

2011. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Magáról a vallásosról, és Isten szerepéről tényleg nem szeretnék vitázni, mindenki szíve joga abban és úgy hinni, amiben szeretne.


Nekem most inkább a különbözőségünk ténye a lényeges.

2011. aug. 13. 11:44
 8/10 A kérdező kommentje:
*vallásról
2011. aug. 13. 11:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs értelme. A legjobb döntés az, hogy nem találkoztok többet, nem randiztok. Ha egy férfi 32 évesen szűz, az azt jelenti, hogy a szexualitás számára nem sokat jelent, sőt, azt sem tudja, hogy mi fán terem. Te pedig 23 évesen csak azért vagy szűz, mert eddig nem jött össze elveszteni.

Gondolj bele az a pasi csak akkor szexelne veled, ha hozzámennél, és akkor is csak acélból, hogy gyerek legyen. Utána pedig rettentő konzervatív és diktatórikus családfő lenne belőle. Szerintem menekülj, ahogy csak tudsz.

2011. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 napietus ***** válasza:
nincs értelme. egy jó kapcsolat 1ik alapköve a hasonló, de legalábbis összeegyeztethető világnézet.
2011. aug. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!