Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen közös témátok van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen közös témátok van a partneretekkel? Miről lehet huzamosabb ideig, akár hónapokig beszélni, ha mind a két felet érdekli a dolog?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, nagyon jól kijövünk, találkozgatunk, minden happy. Viszont én sokkal komolyabb fiú vagyok mint amilyennek ő képzelt anno. Velem lehet bármiről beszélgetni, mindenben megtalálom a témát, mindenről el tudok beszélgetni, meg úgy az élet dolgaiban is elég jártas vagyok, filozofálgatni is lehet velem. De a barátnőmmel nincs közös témánk, nem tudunk semmiről beszélni 2 percnél tovább. Ezt neki is megmondtam nyíltan, de nem mondott rá semmit. félek, hogy így egy kapcsolatnak nincs alapja, ezért jövője sincs, és mivel nem tud mélyre gyökerezni bennünk a dolog, ezért a legkisebb szél is kitépheti a földből. Még közös hobbink sincs, pedig nem egyszer próbáltam rávenni olyan dolgokra, amiket közösen is csinálhatnánk, de ő nem volt rá hajlandó, valamiért nagyon "konzervatív" ezen a téren és borzasztóan ragaszkodik a saját kis világához, amiben lassan úgy érzem, csak egy teher vagyok. Erre 3 napja jöttem rá, épp filmet néztünk, előtte jókat tudtunk beszélgetni, meg minden, de már 30 perceket töltöttünk tök kussban, anélkül, hogy egyikőnk is megszólalt volna. Ezt nem érzem jónak, nem érzem természetesnek, és nem hiszem hogy sokáig tarthat így egy kapcsolat.

16/F


2011. aug. 28. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos jól érzed.

Ha nem tudtok beszélgetni, ott már komoly bajok vannak.

És itt most tényleg nem (csak) a hatalmas, komoly eszmecserékről van szó, hanem az apróságokról.

Mi a barátommal hosszú percekig tudunk dumálni, viccelődni iszonyú egyszerű, hülye kis dolgokról.

Nálunk pl. egy filmnézés (amit te is írtál) sem telik el "kussban", közben is mindig van téma.

Mondjuk nekem eleve jó beszélőkém van, tehát tényleg mindenről tudnék órákig dumálni :), szóval velem azért ilyen szempontból viszonylag könnyű.

Lehet, hogy a barátnőd visszafogottabb típus, talán még gátlások vannak benne.

Te ismered, te tudod, hogy emiatt nem beszéltek-e annyit, vagy azért mert tényleg nem passzoltok.

Ha az előbbi áll fenn, akkor várj még egy picit, hátha feloldódnak benne ezek a gátlások, mert lehet hogy tényleg csak ez a baj.

Ha viszont nem erről van szó, akkor szerintem egyértelmű, hogy nem sok értelme van folytatni.

L/24

2011. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon jól érzed, ennek a kapcsolatnak nincs nagy jövője. Ha a két fél más szinteken van intellektuálisan, akkor abból az van, amit te írsz.
2011. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján nekem az az érzésem, hogy te elvárod, hogy a barátnőd változzon meg és alkalmazkodjon hozzád mindenben.

Szerintem az nem természetes, ha nem tudsz mellette csendben eltölteni fél órát úgy, hogy nem beszélgettek tévézés közben.

Te is kipróbálhatod az ő hobbijait.

Ha ennyire kommunikatív ember vagy, akkor tudni kell kezdeményezni némi beszélgetést mindenről, mindenkivel, nem tudom, ez miért pont a barátnőddel okozhat gondot.


Örök és kifogyhatatlan téma, a "Mi történt ma veled, mit csináltál ma".

2011. aug. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 napietus ***** válasza:
film vagy meccsnézés közben mondjuk én sem szeretek beszélgetni ("ha mindenképpen mondanivalód van, várd meg vele a reklámot/félidőt" ez a szabály), de amit az elején írtál, hogy 2 percnél tovább nem tudtok beszélgetni, nincs közös témátok, na, az baj. nem illetek össze egész egyszerűn.
2011. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
utolsó: megvolt, de erre sem válaszolt csak pár percben. Neki nincs különösebb hobbija, csak futni szokott járni rendszeresen, azt viszont én is csinálom, úgyhogy arról szó sincs, hogy elvárom, hogy csak ő változzon meg. :)
2011. aug. 28. 09:57
 6/13 anonim ***** válasza:
Két percig csak beszélni tudni valamiről az már debilség kategória, vagy a teljes közöny, de gondolom itt nem erről van szó. Eröltessétek meg magatokat!
2011. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

hát én ehhez csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem a 3 és fél éves kapcsolatomban nem volt olyan nap, amikor ne beszélgettem volna valamiről hosszabban a barátommal.


az, hogy filmezés közben csönd van, azt nem tekintem olyan rossznak, mivel én sem szeretek filmezés közben dumálni, olyankor inkább összebújva a filmre szeretek koncentrálni.


de ha tényleg nem tudtok semmiről rendesen beszélni, akkor valószínűleg tényleg nem illetek össze.

2011. aug. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én is ettől félek, hogy nem illünk össze :/ Pedig jól kijövünk, tényleg. Csaképp más világban élünk mind a ketten, és nehéz ezt összehangolni a kettőnk dolgával. Kompromisszumot is próbáltunk kötni, engedtem mindenből, amiből csak tudtam, de lassan teljesen megváltozok miatta, ami nekem nem tetszik, és még így sem sikerül semmi témát összehozni.
2011. aug. 28. 10:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Az ő vagy az én osztályomrol. Na arrol akármennyit lehet beszélni :D.
2011. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Átlagos az ő osztálya is, az enyém is, erről is csak 3-4 perc volt max a beszéd.
2011. aug. 28. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!