Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akadnak ki a lányok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akadnak ki a lányok, ha azt mondom, hogy a főzés női feladat?

Figyelt kérdés

Akárhogy nézem, semmi kizsákmányolót, hímsovinisztát nem látok ebben a mondatban - vannak inkább férfi és inkább női feladatok, ennek megfelelően ha egy lány nem tud főzni, az sokkal gázabb, mint ha egy férfi nem tud. Még a saját édesanyám is így vélekedik, akkor ő is hímsoviniszta??


De pl., ha egy fiú semmi ház körüli barkácsoláshoz nem ért, az százszor gázabb, mint egy lány esetében. Csak úgy vettem észre, ezen egy fiú nem akad ki. Csak a nőknek nem lehet azt mondani, hogy ez inkább a te asztalod, mert megsértődnek. Szóval, a hagyományos munkamegosztás miért szükségszerűen kizsákmányoló és elnyomó?


Pl. szüleimnél a dolog így néz ki: anyukám főz és mos, apukám meg takarít (felmosás, porszívózás, portörlés), és sose lógatja a lábát, ha anyukám robotol.


2011. szept. 8. 20:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
40%
mert csicskák
2011. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
46%
Gondolom fáj az igazság és rosszul esik nekik, amikor valaki kerek-perec kijelenti.
2011. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%
én akkor főznék egy pasira ha segíteni. különben nem eszik.
2011. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Én fiú létemre nem értek veled egyet. Sajnos van ebben egy kis hímsovinizmus, minimum annyi, hogy te akarod eldönteni, hogy mégis mi a női és mi a férfi feladat.


Én nem várom el egy nőtől, hogy főzni tudjon. Én magam is tudok főzni és szeretek is, úgyhogy nincs rá szükségem. Szerintem a legoptimálisabb, ha mindenki azt csinálja, amihez a legjobban ért illetve amit a legszívesebben csinál. A mosást is megcsinálnám de ha adott esetben a csaj jobban ért hozzá, akkor csinálja Ő, mivel Ő ért hozzá jobban. :) Remélem érthető volt az okfejtésem :)


Természetesen a hagyományos munkamegosztás még mindig jobb, mint a semmilyen munkamegosztás, de az ésszerűsített munkamegosztás a legjobb. :) És az nem hímsoviniszta, mert nem a férfi dönti el, hanem a férfi és a nő képességei.


18/F

2011. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

én kiröhögnélek,ha ezt mondanád...nálunk apám főz


16/L

2011. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

"Sajnos van ebben egy kis hímsovinizmus, minimum annyi, hogy te akarod eldönteni, hogy mégis mi a női és mi a férfi feladat."


Ez hosszú időn át működött, senki sem nevezte elnyomó dolognak. Ez a nézet az utóbbi idő találmánya. Nem értem továbbra sem: én sem várom el egy nőtől, hogy fúrjon és faragjon, meg cipekedjen, de tőlem asszem joggal várható el. A főzés ugyanilyen, a másik oldalnál.

2011. szept. 8. 20:43
 7/28 anonim ***** válasza:
60%
20:42 végre valaki alátámasztja amit mondtam :)
2011. szept. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%

nem minden nap fúrsz faragsz..de főzni mindennap kell.

ha éves vagy feltalálod magad.

2011. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
84%

Ez hosszú időn át működött, senki sem nevezte elnyomó dolognak. Ez a nézet az utóbbi idő találmánya. Nem értem továbbra sem: én sem várom el egy nőtől, hogy fúrjon és faragjon, meg cipekedjen, de tőlem asszem joggal várható el. A főzés ugyanilyen, a másik oldalnál.


A királyságot sem nevezték nagyon sokáig elnyomásnak. Meg a rabszolgaság is társadalmilag elfogadott volt... Szóval ez hülyeség amit mondasz. Ha valakit olyan munkára kényszerítesz, amit nem végez szívesen, miközben más feladatokat remekül elvégezne, az szimplán hülyeség. Sokkal termelékenyebb és jobb minőségű munkát végez az, aki azt csinálja amit szeret és amihez ért. Ez nem csak a foglalkozásra, hanem bizony a házimunkákra is vonatkozik! ÉS: ha már ennyire az ezeréve jól működő rendszerről beszélünk, akkor a te nézeteid szerint a nő ne is dolgozzon? Majd te eltartod?

2011. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%
Majd ha milliárdos gázsiért focizol Oroszországban:P
2011. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!