Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék továbblépni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék továbblépni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg ilyen "szakítottam hogy éljem túl" kérdés van, de nekem ez most különösen nehéz, ez az első igazán komoly kapcsolatom, aminek vége lett, még nincs ebben tapasztalatom.3 évet voltunk együtt, ebből 2 évet együtt is éltünk. Már terveztünk eljegyzést, ráadásul ő volt az első igazán nagy szerelmem, azt hittem én már vele maradok. Sehogy sem működött a kapcsolat, nagyon sokat próbáltuk helyrehozni, de ezt már tényleg nem lehet. A gond viszont, hogy még mindig nagyon szeretjük egymást mindketten.Nehéz úgy túltennem magam, hogy tudom, hogy ő is szeret és szenved, hiányzom neki, ő velem akarna még lenni. Ráadásul most ott lakom egyedül, ahol korábban ketten laktunk, minden rá emlékeztet. Szerintetek jóban kéne maradnom vele, vagy inkább ne találkozzunk többet? Tényleg van esély arra, hogy mást is fogok így szeretni, és ő is engem, és ez tényleg csak most tűnik ilyen valószínűtlennek? És mi van ha ezzel a lépésemmel rontom el az életem? Rossz volt a kapcsolatunk, de ki tudja, lehet, hogy ennél csak rosszabb lesz. Vagy lehet hogy hirtelen mégis megjavulna (bár 1,5 éve próbálkozunk, nem hiszem, de lehet) És ez a pánik is normális?xd Bocsi a sok kérdésért.
2011. szept. 9. 21:34
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 20L
2011. szept. 9. 21:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs pontos recept a továbblépésre.

Ha már nem vagytok együtt, annak megvannak az okai. Ha nem tudtok, vagy nem akartok újra összejönni, valószínűleg nem is fog menni, vagy nem fog működni.

Váljatok el békésen, nem kell feltétlenül összeveszni, maradhattok barátok, aztán majd az idő minden sebet begyógyít, bármekkora közhely is ez.

2011. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy látom, hogy nagyon jól látod elméletileg a dolgok állását! Az bizony úgy van, hogy az ember úgy érzi ilyenkor, hogy összedőlt a világ, hogy nincs tovább. Pedig hát ez nagyon nem így van. Az olyan kapcsolatot pedig, ami nem jól működik lelkiismeret furdalás nélkül fel kell számolni mind két fél érdekében még akkor is, ha ezt pillanatnyilag csak az egyik látja be! Még a csodálatosan nagy és jól működő szerelmeknek is igen kérdőjeles a hosszútávú jövőjük, hát ahol meg máris gondok vannak, ott mire lehetne számítani! Könnyebb ezen az időszakon túlesni, ha minél messzebb vagytok egymástól fizikailag is és ha találsz magadnak bármi pozitív tevékenységet, amibe bele tudsz temetkezni.
2011. szept. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha mindketten szeretitek egymást, akkor mi a probléma?
2011. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy rengetegszer hazudott nekem, már nem bízom benne. Hiába ígérte, hogy nem fordul elő többször, mégsem tudta betartani. Sokat is veszekszünk, ezt az egészet már nem tudjuk helyrehozni, pedig nagyon próbáltuk. Ő megint ígérgetne, hogy minden jó lesz, de tudom, hogy nem fog megváltozni, ezt már hallottam tőle vagy 20szor.
2011. szept. 13. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!