Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nincs kit esküvőmre hívjak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs kit esküvőmre hívjak, van/volt még valaki így ezzel?

Figyelt kérdés

33 éves férfi vagyok, és úgy alakult az életem,hogy nincs kit az esküvőmre hívnom. Nagyon szégyellem és gáznak tartom a helyzetet,de nem tudom,mit kellett volna másképp tennem és pláne, most mit tehetek.Gyerekként vidám,nagyobb esküvőt képzeltem! Számbavéve a meghívható személyeket:

1) Összes rokon: Két szülő,egy nagymama,egy testvér (akivel amúgy nincs közös témánk),és egy mentálisan sérült unokatestvér

2) barátok: jelenleg se barát,se ismerős.A 10 évvel ezelőtti haverok már rég nem reagálnak keresésemre,főleg mióta külföldre költöztem és nekik más kollégáik/családjuk lett. Akinek családja lett,szintén nem hívott meg az ő lakodalmára,csak esküvőre.

3) kollégák: Mo-n egyedül dolgoztam,ill. nem fiatalok között, velük a kapcsolat ugyanúgy megszakadt már (azaz én érdeklődtem,ők meg hanyagolták a választ..) Külföldön pedig a nyelvi akadályok miatt nem sikerült közelebbi barátságot kialakítanom a fiatalabb kollégákkal (nem beszélem anyanyelvüket)


Barátnőm ugyan tudna hívni 5 családtagot, plusz 3 barátnőt családostól. De előttük is olyan ciki lenne,hogy én senkit sem tudok hívni részemről. Olyan erőltetett szagú az egész: ha egyébként nem tartjuk a kapcsolatot,akkor minek mást mutatni az esküvőn?


Már hajlok arra,hogy ne görcsöljek a témán, hanem utazzunk el valami szép helyre és ott ketten kössük meg (pl Las Vegas), tanukat meg fogjak az utcáról?


Jár(t) valaki hasonló cipőben, pl. tartósabb külföldi élet esetén?


2011. szept. 17. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szerintem is jobb,ha ti ketten plussz 2tanu és kész.Az is tud romantikus lenni és az a lényeg hogy összeházasodtok és boldogan éltek,nem pedig az ismerősök száma...
2011. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát,én irigyellek!

nekem még messze van az esküvő,de nálam meg nagyon népes a család,szomszédok is meg hívtak az esküvőkre,nagymamámnak számtalan barátnője van, nálunk egy kisebb családi összejövetel is 60 fő körül van,plusz még a másik család..

én utálom a felhajtást,főleg amikor mindenkivel el kell csevegni,de csak felszínes témákról tudsz.. a lényeg,hogy itt szüleim elvárnák a nagy esküvőt,de én inkább olyat csinálnék ahol vagyunk 10en. sokkal hangulatosabb és tényleg azok vannak ott akik számítanak. menjetek el tengerparta és ott esküdjetek,vagy vegas, ha megtehetitek. szerintem sokkal többet ér egy ilyen élmény mint egy lakodalom

2011. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia. én még messze vagyok az esküvőtől, 18 éve slány vagyok, d eértem a problémád. kevés barátom van. lenne azért kit hívnom, de nem sokakat. mikor betöltöttem a 18-at, akartam egy hatalmas bulit, de rá kellett jönnöm, hogy az általános iskolai barátaim, más városban élnek, és csak neten beszélgetünk, és megváltoztak. szeretjük egymást továbbra is, de nem biztos, hogy eljönnének. új osztályomat pedig kevésbé preferálom, bár van pár nagyon jó fej ember. szilvezsterrel ugynaaz volt, mert akkor meg pláne volt más elfoglaltságuk. végül rájöttem, hogy nem is akarok olyan embert hívni, aki mmáskor nem a barátom, vagy akinek könyörögnöm kell h jöjjön. 3 legjobb barátnőmmel bementünk a belvárosba, nem volt buli, csak elmentünk mindneféle jó helyekre. sokkal jobban éreztem magam, mintha másokkal lettem volna, akiknek akár meg is kell fleleni. oylanok ajándékot se hozzanak, meg smemi. (jopzzátezsem, így se kaptam semmit, legalábbis csaka családtól)


unokatesók: nagyon nagy a család, de én vagyok a legkisebb, és rajtam kívül összes unokatesóm fiú, aki lány, az pedig külföldön él, így nincs témánk. szóval ismerem a helyzeted.


ne hívj senkit, aki nem menne el, vagy akit nem látsz szívesen. az, hogy mégis nagy esküvő lesz barátok nélkül, vagy csak ketten vegas módra, az már a te döntésed.

2011. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok az esküvődhöz!

A kérdésedre válaszolva, ilyen helyzetben még nem voltam. De tanácsom van. Először is jól látod, fölösleges lenne meghívni olyanokat, akiket keresel próbálod tartani velük a kapcsolatot, és ők egyszerűen nem válaszolnak. Ne haragudj ha ezt mondom, de ezek szerintem olyan emberek is...

A menyasszonyod valószínűleg nem véletlenül megy hozzád. Szeret, tudja hogy jó és értékes ember vagy, barátokkal vagy anélkül. Továbbá szerintem ő is ismeri a helyzetet amit nekünk felvázoltál. Ha nem ismeri akkor mondd el neki.

Szerintem egyátalán nem ciki, hogy a barátnőd elhívná a barátnőit családostul, hiszen ha jóban vannak akkor megérdemlik hogy osztozzanak vele ezen a napon. Ha pedig értelmes emberek, akkor nem kötekednek, nem kutakodnak, és nem teszik szóvá, hogy neked miért nem jöttek barátaid. Hiszen neked is jönnének rokonok, szülők, nagyszülők, te sem lennél egyedül.

Az a legnagyobb baj a világban és az emberekkel (köztük velem is), hogy túlságosan nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy ki mit mond egy döntésünkről, vagy egy élethelyzetünkről. Pedig ez nem az ő életük hanem a miénk, enyém tiéd, övé. És csak azoknak a véleménye kell hogy fontos legyen számodra, akiket szeretsz és tisztelsz, és akik téged is szeretnek és tisztelnek. Mások meg gondoljanak amit akarnak, ha anélkül ítélkeznek, hogy ismernék a teljes sztorit.

Én azt mondom, tartsátok meg az esküvőt, és hívjátok meg rá akit akartok és aki rászolgált, és ne görcsöljetek, hanem érezzétek jól magatokat! És sok boldogságot! 29F

2011. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!