Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapuzárási pánik 19 évesen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapuzárási pánik 19 évesen?

Figyelt kérdés

azt hiszem ez a kifejezés amúgy nem pont ezt jelenti, de sokan erre használják. Szóval 19 vagyok, fél éve van barátom. A környezetemben nagyon sokan fiatalon találkoztak életük szerelmével és 21-2-3 évesen meg is házasodtak(mostanában is, meg a rokonságomban régebben is, és azóta is boldogok). Én képtelen vagyok elfogadni, h még nincs itt az ideje h házasodjak(megjegyzem, amúgy nem is tenném meg), de folyton tervezgetem, h oké, akkor még járunk mondjuk 2-3 évig, aztán összeházasodunk, és akkor elkezdek agyalni h miből fogjuk magunkat eltartani, mert a barátom olyat tanul, amihez még jóó sok idő kell h rendesen keressen, és akkor pánikba esem, h nincs közös jövőnk, mert nem fogunk tudni megházasodni és eltartani magunk. Közben a környezetemben mindenki összeházasodik huszonévesen, és én is annyira vágyom rá, h együtt élhessek a barátommal, h elköteleződjünk, pedig nyilván elhamarkodott lenne. Ez mitől van? Hogyan magyarázzam el magamnak h ráérek? Tudom h hülyén hangzik a kérdés, de az összeköltözés sem megoldható még évekig...

19L-21F


2011. szept. 24. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Manapság mindennek neve van, ez nem kapuzárási, hanem kapunyitási pánik.

És megértem, én is sokat aggódom ilyeneken.


19/L

2011. szept. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez még csak nem is közelíti a kapuzárási pánikot :)


Mi 18 évesen ismerkedtünk meg. 3 évig csak jártunk, a 4. évben költöztünk össze, azaz 22 évesen. 28 évesek voltunk, mikor össze is házasodtunk, és 30 mikor született az első gyermekünk. És még tele vagyunk tervekkel, új dolgokkal, és nem vagyunk még 40 évesek sem... Szóval: minek kapkodni? :) Szép lassan, nyugisan.


Anyámnak pld. csak 60 éves korára lett SAJÁT lakása.

2011. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nem kapuzárási pánik,hanem inkább úgymond a szabadságodat félted,sztem....
2011. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok..sztem ilyen kórban még korai a házasság!ÉLJ és utána horgonyozz le valaki mellett,mikor már lenyugodtál!!
2011. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
igen, ez kapunyitási pánik :D
2011. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 21 évesen vagyok ugyanígy, olyan érzésem van, hogy a párom az egyetemről megy nyugdíjba:-S

Mi 4 éve vagyunk együtt, mondjuk 1-2 év múlva összeházasodhatnánk, na de egyetemmel a párom nyakán nincs minek...

A gyerekvállalás? Jó kérdés...én mindig fiatalon szerettem volna gyereket, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy 25 alatt nem lesz rá alkalmunk:-S Néha aggódom emiatt, de majd csak lesz valahogy, jövőben indítunk egy összeköltözéssel, oszt meglátjuk:)

2011. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
49%
19 évesen nekem is volt kapuzárási pánikom. Amikor jöttem haza hajnalban a discobol, és útközben döbbentem rá hogy nincs kapukulcs nálam. A kapu zárva volt, én meg pánikoltam. De szar volt....
2011. szept. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van barátod akkor mit parázol?

Nekem van okom aggódni mert 21 leszek és még nem is volt barátnőm. Nekem még barátnőt kell találni, utána tervezgethetem a házasságot.

2011. szept. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó..,férfiaknál kitolódhat a családalapitás,mert nem szűlnek gyereket,de nőknél már rizikósabb!Te még semmiről nem késtél le,ne parázz!!!
2011. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem ennyi idősen tök fölösleges még a házasságra gondolni,főleg csak azért,mert a környezetedben többen is fiatalon házasodtak...tervezgetni lehet persze a közös jövőt,de emiatt nem kell pánikolni...a nővéremék például 19 évesen kezdtek el járni,befejezték az egyetemet,összeköltöztek kb.25 évesen,aztán 29 évesen született az első babájuk,32 évesen a második...ma már tök normális dolognak számít,ha valaki 28-30 évesen szüli az első gyerekét,akkor sem lennél elkésve ezzel...egyébként szerintem a házasság szép dolog,de anélkül is együtt lehet két ember,ha szeretik egymást
2011. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!