Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem bírok a barátommal,23...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírok a barátommal,23 éves létére nem veszi komolyan a tanulást, játszik, elszórakozik, filmeket nézeget, a vizsgatételekből meg semmit se tud - mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A főiskoláról kimaradt, most szakmát kezdett el, de se az elméletet nem tanulja, se a gyakorlatra nem készül. A szülei nagyon lazán nevelték, ők nem hatnak rá, néha (havonta 1x) veszekszenek vele egy sort, és kész. Nem élünk együtt (egyedül lakik gyakorlatilag), de naponta találkozunk, és fel szoktam hívni napközben többször, hogy mit csinál - és mit csinál, játszik a számítógépen, meg filmeket néz. Nagyon mérges vagyok már rá, és nincs kedvem ráhagyni. De ha veszekszek vele, megsértődik. Megszokta hogy azt csinál, amit akar. Anyukám szerint rossz választás, hagyjam ott, de én nem akarom, mert szeretem. HOgyan verjek bele egy kis ambíciót? :( Elegem van már, mert én meg megszakadok a munkában. Oké, hogy nekem egy kicsit segít, ha olyan van, amiben tud - de ezt se viszi túlzásba. Szeretnék vele hosszútávra tervezni, de tartok tőle, hogy semmi nem lesz belőle. Ha ezt "elfelejtem", akkor nagyon jól megvagyunk, kedves, humoros, segítőkész, jó beszélgetőtárs, nagyon szeret, ölelget, puszilgat, az ágyban is jó, elveink, ízlésünk hasonló - ez az egy baj van, de ez elég nagy :(
2011. okt. 16. 17:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Mi már évek óta együtt vagyunk, és az biztos, hogy ilyen nincs a háttérben (sajnálom, ami Veled történt :( ) úgy érzem, hogy a jelenben szeret, csak a közös jövőnkre nem akar gondolni. Mármint nem azért, hogy inkább mással lenne, hanem mert komolytalan.

Igen, én is úgy gondolom, hogy a költségeket közösen kellene majd fizetnünk...

2011. okt. 16. 18:00
 12/23 anonim ***** válasza:
nem tudom, en akarmennyire is szerelmes vok nem tudnam elfogadni h el kell vkit h tartsak..
2011. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mivel játszik, én nem értek ezekhez, sose volt ilyenekre időm, nem is érdekel. Nem a WOW, azt tudom, mert egyszer mondta, - de többen játsszák interneten.


"Gyakorlatilag adoptáltál egy túlkoros gyereket, ez nem felnőtt férfi, hanem egy kamasz."

Hát, néha így érzem. Eleinte pedig tetszett, hogy nem komoly, mint a vakbélgyulladás, nem a számlákon kesereg stb. tehát szórakoztatóbb társaságot nyújtott, mint mondjuk egy meglett, dolgozó harmincas (előtte való exem), sose nyavalygott, hogy jaj ő fáradt, sose volt ideges (mert nem is nagyon volt mi miatt) - de ez most már túlzás, azért a 2 közt kellene, hogy legyenek átmenetek, és most már berágtam.


Igen, pont onnantól kezdett el zavarni, hogy hosszútávra is terveznék vele, mert annyira jól megvoltunk.

2011. okt. 16. 18:05
 14/23 anonim ***** válasza:

Azzal tehetsz jót neki, ha elhagyod. Meg még páran utánad. Abból talán tanul.

Ha nem tudod elképzelni, ahogy irányítja a közös életeteket, akkor ne kezdj közös életet vele!

2011. okt. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Irányítom én, ha kell, a közös életet (bár a közös irányítást tartanám ideálisnak) - ezt is szeretem benne, hogy ő nem egy uralkodó típus - de tény, hogy azért hozzá szagolhatna ő is valamivel..
2011. okt. 16. 18:16
 16/23 anonim ***** válasza:

Nem uralkodásról beszélek, hanem irányításról. Legyenek céljai, tegyen értük, és vegye figyelembe, hogy te mit szeretnél.

Irányíthatsz te, de mi lesz 15 év múlva, néhány gyerekkel, úgy, hogy ő alig tett valamit? Egy idő után megszűnsz szeretni őt, ha ilyen marad.


Mondjuk 23 évesen, pláne ilyen nevelés mellett még persze, hogy komolytalan. A szülei szúrták el, és most már neki kell helyrehoznia. Ha szereted, akkor elfogadod, ha nem tudsz vele előrébb jutni, akkor elmondod neki, hogy miért, és elhagyod.


Hányadik barátnője vagy?

2011. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az én exem is ilyen volt, most már örülök, hogy megszabadultam tőle, mert komolyan tervezni vele lehetetlenség volt. Ő még 5 év múlva is úgy képzelte a jövőjét, hogy elvan mint a befőtt, döglik a net meg a TV előtt, meg jókat sörözget a haverjaival, tanulás pedig nyista. Ő is nagyon aranyos, jó humorú, kedves srác volt, de a kedvességből meg a jó humorból nem lehet közös lakást venni meg gyereket nevelni. Ezen az élünk bele a világba és szarunk rá mi lesz holnap életstílus már túlléptem régen, nekem céljaim vannak. Ebben pedig nem tudtunk megegyezni.
2011. okt. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
nem kötekedésből, de hogy lehetnek az elveitek azonosak? ő lusta és úgy néz ki nincs jövőképe, neked pedig ezzel a trehánysággal-lustasággal van bajod. akkor hogy is van ez?
2011. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Hányadik barátnője vagy?"

Voltak elég fiatal korától kapcsolatai, én a harmadik hosszabb.

2011. okt. 16. 20:33
 20/23 A kérdező kommentje:

"hogy lehetnek az elveitek azonosak?"


Lehet, hogy mert szerelmes vagyok, beképzelem a gondolkodásbeli hasonlóságot :( De elvontabb dolgokra, politikai nézetekre gondolok például.

Intelligens, értelmes srác, ezért mondom, hogy be nem áll a szánk, olyan jókat beszélgetünk - de a gyakorlatot tényleg kevesellem most már :(

2011. okt. 16. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!