Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás után még érdemes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után még érdemes újrakezdeni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennek olyan emberek véleményére, akik szakítottak kedvesukkel, mert ugy érezték, hogy nem szeretik annyira, amennyire kellene. De utána rájottek, hogy hibáztak es megint újra egyutt vannak....

Én is ilyesmi cipőben járok, kíváncsi lennék, hogy létezik e szakítás után újra ugyan az a szerelem?

A párom most szakított velem majdnem 2 év után. Nagyon fáj, mert nagyon szerelmes vagyok. Úgy váltunk el, hogy azt mondta szeret, de nem tudja megadni most nekem azt, amit megerdemlek es amire vágyok, amit már megszoktam. Utána persze minden nap hív engem telefonon, sokat beszélgettunk, h miert lett így, és azt mondja, ugy erzi helyesen dontott, mert nem volt már az igazi a szerelem. De nem veti el, hogy valaha egyutt legyunk. Akkor most mi van? Érdeklem ot vagy mit akar?


2011. nov. 4. 16:10
1 2
 1/12 LadyLee ***** válasza:
100%

Nem zárnám ki, hogy másodjára működjön, de nekem nem jött be.


Volt egy srác, akivel 1,5 év után szakítottunk, majd egy fél év abszolút nem találkozás után visszakönyörögte magát, én meg persze visszaengedtem, mert alapvetően szerettem (nem én szakítottam). De másodjára se ment jobban, ugyanazokat a köröket játszottuk le, majd újabb 1,5 év után én léptem le.


DE - mi amikor együtt voltunk eredetileg, akkor sem volt valami kiegyensúlyozott a kapcsolat, amolyan se vele, se nélküle (kisebb szakításaink heti rendszereséggel voltak). Mindezek során annyi tüskét és sebet adtunk és kaptunk, hogy alapból esélytelen volt az újrakezdés.


Ha nincsenek komoly sérelmek és tüskék egyikőtökben, akkor talán működhet, de azért azon gondolkozz el, hogy tényleg Ő kell, és nem csak önmagában a szerelem, ill. a valakihez tartozom című érzés és állapot hiányzik?

2011. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én saját történetemet mesélem most neked volt egy 2éves kapcsolatom az első és fuuu maga volt a varázs a második pedig ugy telt h szakítottunk összejöttünk szakítottunk egy napra ,aztán egy hétre,addig ment a szakítosdi miután már a legkissebb konfliktusból is szakítás lett hozzá teszem az esetek 90%ban ő keresett engem h bocsássak meg szeret aztán két év után aljas módon félre lépett aminek véletlen szemtanuja voltam,aztán ő még után ais kapart mertSZERET álította őt rá 1 hónapra lefekudt abarátnőmmel..összejöttek majd szakított vele mert engem szeret..én azóta nem beszélek vele de ő még szeret....azóta él..bulizik..csajozik.. mert férfi és fiatal élni akar de szeret velem lett volna ..de élni is akart...szerintem nálatok is igy van hogy fiatalok vagytok még és ő fél h csak te veledvan és él..tudom hülyeségnek hangzik de ki érti a pasikat..remélem tudtam segiteni a kisregényemmel:)

(20/L)

2011. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából nincsenek nagy sérelmek....szerintem. Az egész úgy kezdődött, hogy elkezdtem a fősulit, januárban volt a vizsgaidőszak, és én akkor belevetettem magam a tanulásba. Igy is keveset találkoztunk, de a tanulás miatt ez még lecsökkent. Ha jött, akkor sem tudtam magam teljesen áttadni, mert mindig a suli volt a téma meg nem kívántam öt,mint férfit. Ezzel eltelt egy hónap. Utána nem vettem semmit észre, hogy romlott volna a kapcsolatunk. Utána neki is készulnie kellett az államvizsgára, ami nem sikerult vegul neki. Elég nagy törés volt neki ez az életében. Nyár elején került először szóba, hogy nem szeret annyira, mint régen. Akkor még szó sem volt olyanról, hogy szakítunk. Folytattunk, mintha mi sem történt volna. Igyekeztem a kedvében jarni mindig. A nyár eltelt azzal, hogy ő dolgozott, és megint csak nem jutott ram ideje. Ezzel már kezdtem én is besokallni, de probáltam azért megértő lenni. Sokat kezdtunk beszélni arról, hogy mégis mi van most velünk, minden napos téma lett, és mar a telefonbeszelgetesek is csak erről kezdtek el szólni. Szeptemberben megint elkezdődött a suli nekem is meg neki is újra. Visszatekintettem a nyárba, és lattam, hogy nem úgy telt, ahogy az előző. Kicsit üres volt talán. Én is már sokat agyaltam azon, hogy vajon jo ez igy? Mi lesz igy tovabb? Biztam benne, hogy ha suli lesz neki, tobb idot tud ramszanni, mert az előző év jol mukodott az mellett, hogy suliba járt. Már én is lazábban veszem a sulit, már nem görcsölök rajta, mint elsőben. De mégsem tudott több időt ramszanni. Már nagyon elgondolkodtam azon, hogy vajon szeret e.Kétségeim voltak. Egy nagyon csunya telefonbeszelgetes utan, amiben elmondtam haraggal, hogy elegem van ebbol h soha nincs ideje, egy komoly személyes beszelgetés következett. Az lett az eredménye, hogy szétmentünk. Megaláztam magam, sírtam neki, utána kezdődött a sárdobálás, utana átolelt, mondtam a fulébe, h ,,de én szeretlek,, és mondta, hogy o is szeret. Csokolt, olelt, ugy válltunk el, hogy csokkal. Másnap persze hivott telefonon, hogy hogy viselem, mi a szitu. Minden nap telefonálunk. Kérdeztem tole, hogy biztos e benne, hogy jol dontodd, és azt mondta, hogy igen. Ugy érzi, hogy nem szeretett már engem eléggé és nem tudna most sem idot szanni ram. Azt mondta, hogy nem érez irantam barátságot, de elsopro szerelmet sem. ezt gondolhattam volna en is, mert ha elsopro szerelem lenne, akkor tudott volna idot szakitani ram. En még reménykedek annak ellenére, hogy azt mondja, hogy nincs tovabb. Nem tudom, hogy miert van bennem ez az érzés. Belátom, hogy ez nem mukodott volna igy tovabb, de miert nem lehetne ujra kezdeni? Éloben sosem állja meg, hogy ne csokoljon meg, de telefonban meg tud ilyeneket mondani. Volt már valaki igy? Mi sult ki belole?
2011. nov. 4. 16:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én saját történetet nem tudok írni, de másikakat igen.

Egy barátnőm 16 évesen jött össze az akkor szintén 16 éves barátjával. 1 évig voltak együtt, mikor is a srác szakított a barátnőmmel, azt mondta neki, nem érzi már ugyanazt. Mivel egy suliba jártak, így minden nap találkoztak és beszélgettek. 1 hónappal később a srác rájött, hogy mégiscsak szerelmes, és újra összejöttek. Már több, mint 5 éve vannak együtt, nagyon boldogok és szerelmesek (nem csak mert mondják, hanem mert annyira látszik rajtuk). Tehát náluk valószínűleg arról volt szó, hogy a srác valamiért elbizonytalanodott, és azt hitte, hogy épp nem szerelmes, pedig lehet, hogy csak valami egyéb lelki gondból fakadt a probléma.

Egy másik ismerősöm 5 évig volt úgy együtt a barátnőjével, hogy hol szakítottak, hol összejöttek, a szakítós időszakokban is összejártak egy-egy éjszakára (akkor is ha volt a másiknak valakije közben), hol egyikük, hol a másikuk szakított... Aztán eljegyezte a srác a lányt, de utána pár hónappal szakítottak, most már 1 éve nincsenek együtt, de újból találkozgatnak... Náluk pl. nem tudom, hogy van e jövője a kapcsolatnak.

Nekem ha azt mondaná a barátom, hogy már nem szerelmes belém, akkor valószínűleg utána nem tudnám elhinni, hogy de mégis, mert nem az az igazi, ha akkor jön rá az ember, hogy mit veszített, mikor eldobta magától, hanem ha folyamatosan érezni lehet a szerelmet, és aki igazán szeret, az jóban-rosszban szeret. Valószínűleg padlón lennék a szakítás után, és ha meggondolná magát, akkor egy ideig biztosan rettegésben lennék Vele újra együtt, hogy vajon mikor gondolja meg magát újból. Szerintem csak akkor érdemes újra összejönni valakivel, ha egyrészt tudod magadról, hogy ki tudod heverni, ha megint elhagy, másrészt ha a srác tényleg teper és jeleit is adja annak, hogy újra Veled akar lenni (tehát nem csak felhív telefonon, hanem mondjuk úgy teper, mintha most akarna először felszedni, rendesen udvarol...)

Remélem kedves kérdező, hogy nálatok rendbe jön minden és csak pillanatnyi elbizonytalanodás volt ez a fiú részéről!

20/L

2011. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen a válaszokat.

Nem tudom mi lesz, azt mondja, hogy ne reménykedjek. De mégis a remény hal meg utoljára. Nem volt neki velem semmi baja, de az idohianya miatt néha igen kiakadtam és mindig az jart a fejembe, hogyha szeret, akkor még ha belehal, akkor is talál idot. De nem így lett. Total nem akarja, hogy reménykedjek, azt akarja, hogy elfelejtsem ot. De mégis van olyan érzésem, hogy ez máshogy lesz, de nem tudom megmagyarázni, hogy miért....

2011. nov. 4. 17:11
 6/12 LadyLee ***** válasza:

Hát, a fenti kiegészítés alapján viszont nekem úgy tűnik, hogy nem érdemes reménykedned. A srác már nem szeret. Az, hogy ennek ellenére ebben a helyzetben mégis hívogat, őrületesen nagy szemétség tőle. Felejtsd el és lépj tovább. Ne vedd fel a telefont, ne találkozzatok. Ha nem akarod hirtelen megszakítani vele a kapcsolatot, akkor egyszer, utoljára telefonon mondd el neki, hogy ez így neked nem jó, és nem szeretnél vele találkozni / beszélni, egy darabig semmiképpen (min. fél év).


Nekem úgy tűnik, hogy a srác már nem szerelmes és csak "melegen tart" téged, hogy ha nagyon magányos, legyen kihez futni. Menekülj!

2011. nov. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy nem hiszem el neki, mert éloben nem tud ugy viselkedni. Mondtam neki, hogy konnyebb lenne ugy, ha azt mondanad nem szeretsz. Es azota ezt sugarozza felem. Nem lehet, hogy azert csinalja, hogy konyebb legyen?
2011. nov. 4. 17:24
 8/12 LadyLee ***** válasza:

Nem. Akkor nem is keresne.


Ne hitegesd magad. Az, hogy amikor ott vagy, akkor másképpen viselkedik valószínűleg csak azért van, mert kívánja a testi kontaktust úgy általában.

2011. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma azt mondta nekem, hogy nagyon hianyzok neki, és rossz, hogy nem vagyok, és ugy erzi, hogy ez a meccs meg nincs lejátszva. Szerintetek?
2011. nov. 5. 10:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze az elején mindenki úgy érzi, hogy hiányzik neki a másik. De az még nem azt jelenti, hogy mégiscsak szerelmes. Természetes, hogy hiányzol, hiszen 2 évig együtt voltatok- de valószínűleg csak az hiányzik neki, hogy legyen valakije. Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha megbeszélnéd vele, hogy mivel elmondta, hogy nincs esély, szakítsatok meg minden kapcsolatot, mert Te úgy tudod elfelejteni. És tényleg tedd is ezt. Hidd el, a leírtak alapján ő már nem szerelmes, maximum szeret és némi vonzalmat érez még, plusz nyilván az együtt töltött idő miatt a hiányodat. Inkább ne beszélj vele, ne keresd, és ha ő keres, akkor ne legyél elérhető. Esetleg ha fél éven keresztül folyamatosan "zaklat", akkor adj neki egy esélyt, hogy megbeszéljétek.
2011. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!