Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szenvedés után szakítás,...

Szenvedés után szakítás, hatalmas csalódás. Párkapcsolatot újrakezdeni?

Figyelt kérdés

Szóval a történet hosszú, nagyon lerövidítem:


Együtt voltam barátnőmmel 9 hónapig, ebből az utolsó pár hónap csak szenvedés volt, mert ő már nem szeretett úgy, de én még vártam, hátha majd kialakul.


Mindent megpróbáltam, végül egy pár napja szakítottam a lánnyal, megkérdeztem tőle, hogyha fel lehet tenni a kérdést, miért szeretett ki belőlem?


A válasz: "Most, hogy egyetemre járok, megnyílt előttem a világ"


Rohadt nagy csalódás volt ez számomra.


A lány egyébként eléggé dicsekvős fajta, büszkélkedik, semmibe néz másokat, stb.


Elgondolkoztam, hogy most mit csináljak. Más lányt (most legalábbis úgy érzem) nem vagyok képes szeretni. Még mindig szeretem ezt a lányt.


Viszont amíg ilyen, nem jönnék össze vele újra.


Nagyon sok hibára (mind az enyémre, mind az övére) rávilágított engem ez a szakítás, hogy miben kell változtatnunk.


Szerintetek van esély, hogyha megváltozik bizonyos dolgokból (addig nyilván én is érek, mert ugye az idő kereke pörög), akkor újra összejöjjünk, és egy működőképes kapcsolat legyen?


Nem olyan kapcsolatra gondolok, hogy egy évig tengődünk, aztán szakítunk, én csak komoly kapcsolatra vágyom. Ez is annak indult, úgy is nézett ki, mindenki meglepődött, amikor szétmentünk.


2011. jún. 21. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet mondott neked, te meg még vele akarsz kapcsolatot??? Te nem vagy normális.

Egyébként lehet hogy te komoly kapcsolatot akarsz, de a lány erre nem alkalmas. Ha változni akart volna már változott volna, de nem érdekelted annyira.

Szted majd később változik miattad és minden happy? Ne légy már ennyire naív.

Meg az egy dolog, hogy te változtál benned változtak dolgok. De ez még nem jelenti azt, hogy benne is fognak.

2011. jún. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az első napok, hetek, hónapok, akár évek baromi nehezek ilyenkor. Most úgy érzed, hogy mást nem fogsz majd tudni szeretni. De az idő és a távollét, ha nem is gyógyít teljesen, de nagyon sokat fog segíteni, és hidd el, rád fog találni egy olyan lány, aki megérdemli a szeretetedet, és te is szeretni fogod. Lehet, hogy a legváratlanabb pillanatban.

Egyébként esély lenne a volt barátnőddel is, de baromni kevés. Ha vki nem akar változni, az nem is fog, és eléggé úgy tűnik... inkább ne éld ebbe bele magad, ne fantáziálgass, hogy mi lenne, ha magába nézne, és megváltozna, mert ha vki egyszer ilyen volt, az valszeg máskor is így fog viselkedni... ráadásul nem is nagyon hiszem, hogy nagyon törné majd magát, már abból, amit leírsz...

2011. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Mindketten változni fogtok a következő években. Ő élvezi a világot, ami kinyílt előtte, és talán megtalálja a nagy szerelmét.. Te pedig rájössz, hogy csak a pillanatnyi érzéseid hevében gondolod komolyan, hogy kettőtök között talán lehet még valami. Ha ez tartja benned a lelket, akkor gondold ezt. Pár hónap múlva rájössz majd, hogy így volt minden a legjobb, ahogyan történt, és hogy valaki egészen más való hozzád. Ha az ember szerelmes, akkor soha nem gondolná, hogy egyszer még mást is képes lehet szeretni..
2011. jún. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem mindig ilyen egyszerű a dolog, ahogyan ti leírtátok. Eléggé magas lóról írtok, kedves válaszolók. Én is most abban a periódusban vagyok, hogy szakítás után. Mondjuk én már lassan két éve húzom a dolgot, szakítottam is vele nagyon sokszor, aztán össze jöttem vele. Volt egy hónapig másom, habár nekem senki más nem volt rajta kívül, és rajta kívül még soha senkit nem szerettem.

Nekem más kicsit a véleményem. Szerintem egyáltalán nem ilyen egyszerű. Én például eszméletlenül érzékeny vagyok, és emiatt, meg más tragédia miatt olyan súlyosan sérültem, hogy én soha nem fogok tudni lábra állni. Persze, ha szeretnék párkapcsolatot, és viszonylag rendezett életet, akkor természetesen muszáj lesz majd valahogy kialakítanom egy másik kapcsolatot. De ez nem könnyű. Nekem például számtalan pszichés problémám volt, depressziós lettem, bár én korábban is voltam az, és hosszú hónapokig törtem a fejem az öngyilkosságon, tervezgettem. De tudod az ember előbb-utóbb rájön, hogy csak élni fog még iksz évig, és kellene valaki melléd, mert egyedül nem jó. Ami nekem segített sokat, hogy láttam, hogy le se szarja, hogy milyen borzalmas helyzetbe hozott engem azzal, hogy szórakozott velem két évig. Szerintem gondolj te is erre. Mondjuk én a mai napig nem tudtam kialakítani normális párkapcsolatot, és lehet, hogy nem is fog menni. De talán.

Amúgy vele nem hinném, hogy összejönnél még egyszer. Néhány szerelemnek a életben hatalmas súlya van, ha nem szeret téged, lehet, hogy nem viselte könnyen az érzelmeid. Vele úgyse fogsz rövidesen foglalkozni.

Szerencsés vagy, ha pár hónap múlva jobban vagy... Van,akinek sokáig tart. Az biztos, hogy nem lesz egyszerű. Ha meg még sokáig tart, rámehet a pszichédre is, na, azt nem kívánom neked.

Kitartást. Ezt tudom mondani.

24L

2011. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ! felpontoztam mindenkit!


szerencsére akkorát csalódtam, hogy nem akarok újrakezdeni vele semmit, kinyílt a csipám.


már csak ezt a gyökér magány-érzést kell legyőznöm, aztán totál helyreálltam.

2011. júl. 29. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!