Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek a barátnőmnek?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a barátnőmnek? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki már elég rossz kapcsolatban van a párjával. A párja egy szemét, nem bánik vele jól pedig a barátnőm mindent megad neki. Lehet meg is csalja a fiú.

A barátnőm már rájött arra hogy ennek így semmi értelme el is határozta hogy hazamegy, azonban már egy hónapja húzza az időt. Valamiért nem megy haza. Mindig arra fogja hogy közbe jött valami és nem tudott vele beszélni és hasonlók.

Nos nekem mint barátnőnek mit kellene tennem? Már bíztattam hogy költözzön el tőle (lenne hova mennie, másik városba)mondtam neki hogy ott sokkal jobb élete lesz. Egyet is értett, de még most is itt van, nem ment el. Mondtam neki azt is hogy ha még nem kész rá akkor várjon a megfelelő pillanatra. De egyik pillanatban határozottan állítja hogy most beszél vele, aztán meg nem lesz belőle semmi. Olyan érzésem van, hogy haza sem akar menni igazából. Nem tudom már mit tanácsoljak neki...

Mi a véleményetek?


2011. nov. 11. 16:55
 1/5 bánomisén ***** válasza:

Szerintem többet nem tehetsz, mint amennyit eddig is tettél, helyette nem tudsz cselekedni.

Vannak, akik még a rosszat is nehezen adják föl a megszokás vagy túlzott ragaszkodás miatt. Beszélgess vele erről is, hátha túllendül ezen a holtponton.

2011. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem tölts kicsit több időt a barátnőddel.Menjetek el szórakozni,mutass neki pár férfi ismerőst és oldódjon fel.Csak vacilál.Itt már nincs szó szerelemről,és te mást nem tehetsz mint megkönyited a dolgát és talán megjön az esze.

2011. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen én is arra gondoltam, hogy csak ragaszkodik. Vagy esetleg fél továbblépni. Vagy mindkettő... Tudja hogy mi lenne a helyes döntés és hogy mi lenne neki a legjobb de mégsem így cselekszik. Mit gondoltok legyek egy kicsit rámenősebb? Úgy értem,hogy ne hagyjam rá a dolgot, hogy majd továbblép amikor akar hanem legyek egy kicsit erőszakosabb és mondjam neki hogy kellene már tennie valamit mert már 1 hónapja képtelen rá. Én sem tudok dönteni, hogy melyik lenne a helyes lépés, hisz megbántani sem akarom, de lehet csak lökés kellene neki. Tanácstalan vagyok :S
2011. nov. 11. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Rámenős ne legyél, azzal csak az ellenkezőjét érheted el. Nekem is volt ilyen szituációm, de a másik oldalon álltam, tudtam, hogy el kellene hagynom, de nem voltam rá képes.

A barátnőm igazából nem állította, hogy gond van, hanem kérdett. Mármint, hogy hogyan látom a jövőt? Szerintem mi lesz egy év múlva? Egyáltalán változhat-e a dolog? És a kérdéseket nekem kellett megválaszolnom, nem a számba adta a válaszokat csak feltette a szükséges kérdéseket, amin kénytelen voltam elgondolkozni. A hatása meg is volt, bár nem azonnal, olyan egy-két hét múlva.

Ha így sem megy akkor, annyit tudok mondani, hogy a véleményedet tudja, és biztosítsd, hogy számíthat rád, mert ha rámenős leszel annak az lesz a vége, hogy nem mer majd hozzád fordulni a problémájával.

2011. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bármit is mondasz neki, semmi sem lesz jó és te leszel a hibás, ha megfogadja a tanácsod és nem lesz jobb neki. Márpedig nem fogja jobbnak érezni. Ne szólj bele, majd vigasztald, ne hozd fel, hogy te megmondtad.
2011. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!