Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom számítógépes játék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom számítógépes játék rajongó, jó ötlet ha én is megpróbálok megismerkedni ezekkel, h megértsem mi tetszik neki annyira?

Figyelt kérdés

neki ez a hobbija, a kikapcsolódása, sőt szinte már szenvedélye. Szerencsére sosem éreztem h engem a játék háttérbe szorítana, de többet játszik annál, mint amennyi hobbi szinten(szerinte is) egészséges lenne sajnos. Én eleve nagy játék-ellenes vagyok, és ebből több konfliktusunk volt. Most beszélgettünk róla mélyebben, és megértettem h el kell fogadnom h ő ezt szereti, és nem szabad h azt érezze h én ezt utálom, mert azzal csak azt érem el h nem mondja majd el nekem. Nagyon remélem h sikerül neki majd kicsit kimásznia ebből, és optimalizálni a heti játékidőt, bár már most is tized annyit játszik, mint régen. Szeretném támogatni, h ő maga belássa h ez így bizonyos dolgok rovására megy. Mondta h annyira örülne, ha én tudnám h mi ez az egész, és nem lennék az egészből így kimaradva, mert akkor megérteném életének egy szeletét. Én arra gondoltam, h utánajárok, kipróbálom ezeket a játékokat, h meg tudjam értei mit szeret benne annyira és ne eleve ellenségesen álljak a témához. Szerintetek ez jó ötlet? Vagy ezzel csak azt mutatom neki, h jónak tartom h ennyit és ilyenekkel játszik? Szeretnék a társa lenni minden téren és megérteni ami neki fontos, nem pedig kitöröltetni vele ezeket. Mit gondoltok? Hogyan oldódhatna ez a feszültség köztünk h ő szereti én meg utálom a szgépes játékokat? köszi

20L21F(fél éve együtt)


2011. nov. 12. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem vagy az anyja. Nem szorít téged háttérbe, tehát szerintem nem tiszted nevelni őt (vö. "Vagy ezzel csak azt mutatom neki, h jónak tartom h ennyit és ilyenekkel játszik?").


Én jó ötletnek tartom, hogy játssz, mert hátha akkor tényleg nem ilyen ellenséges lesz a hozzáállásod, mert ez így nagyon nem vezet jóra (főleg fél év után).


Egyébként az én párom is játszik, én sem szeretem (mármint magukat a játékokat), de nekem is van hobbim, alternatívám, elfoglalom magam. Engem nem zavar, míg nem a játék az első, szerintem téged se zavarjon.

2011. nov. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia, köszi a választ. Az a baj, h én sokkal több érdekesebb programot el tudok képzelni, mint h napi 2-3 órában a gépet nyomkodja. Úgy érzem, h bár engem nem hanyagol, mást igen. (barátait, meg nem tesz h a jövőbeli céljai megvalósuljanak). Félek h ha később komolyabbra fordul, akkor is ez lesz és én meg igyekszem céltudatosabban építgetni az életem. Másrészt én bár szívesen megtudnám h mi az amit így szeret stb, de időpocsékolásnak is tartom amit művel. egyszerűen alig bírom elfogadni, h neki ez ennyi idejét elveszi. Pedig tényleg, igazán szeretném megérteni őt
2011. nov. 12. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de szerintem ha az ő kedvencével játszol, nem biztos, hogy téged az leköt, így ott tartasz majd, ahol most.

Nálunk párom szeret lövöldözős játékokkal játszani, én inkább a Simset helyezem előtérbe, meg az olyat, ami érdekel. (havas, vízes játékok, pl. snowboard, vagy motorcsónakos, mert élvezem a tájat közben)

Szerintem egyszerűbb lenne, ha elfogadnád, elvégre nem a Sátán teremtménye a számítógépes játék. Én még olvasni szeretek, de rengeteget, ezt meg párom nem érti, mert őt nem köti le egy könyv.

2011. nov. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Nagy erőkkel azon vagyok, h elfogadjam, csak még friss az infó. Van bennem sajnos egy reflex h játék-->rossz. Azért is örülök ha mások írnak, h ők el tudták fogadni, mert abból erőt merítek, h nem olyan hatalmas nagy probléma h a barátom játszik. Nem tudom, h az a jobb, ha nem beszélünk vele róla, pedig életének egy fontos szegmense, vagy ha megpróbálom én is kicsit jobban beleásni magam, h mesélhessen róla és megértsem. Szeretném leépíteni magamban ezt az ellenszenvet a játék iránt, de nem megy egyelőre túl jól
2011. nov. 12. 11:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Figyelj. A napi 2 óra nem sok. Amíg más tv-zik ő gépezik. Olyannal nem igazán találkoztam, aki nem a tv helyett játszott volna.

A másik pedig az, hogy időpocsékolás... nos gyakorlatilag az összes hobbi időpocsékolás, arra való, hogy gyorsabban teljen az idő és mellette szórakozz is. Most teszem azt, ha festene az nem ugyan úgy időpocsékolás lenne? Pénzt azzal se keresne, csak fejlődne a kézügyessége. Az akciójátékoktól meg fejlődhet a reflexe, a stratégiaiaktól a logikája stb.


Másrészt meg minden férfi utálja az olyan nőket akik meg akarják változtatni és basáskodni felette, szóval ha meg akarod tartani, akkor ezt fejezzed be, mert sokáig nem fogja eltűrni, hogy úgy viselkedsz mint az anyja.

2011. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 körömlakk ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni!De ez csak rosszabb lesz!Az én barátom is nagy játékfüggő!Mi 2 éve vagyunk együtt!az elsö félévben alig játszott mikor együtt voltunk akkor nem foglalkozott senkivel csak velem! De fél év után mikor már ugye jobban megismertük egymást egyre többet foglalkozott a játékkal is és mikor ott voltam náluk állandoan a játékkal foglalkozott és azt mondta hogyaz neki jo érzés hogy én ott ülök mellette és közben játszhat is!Mai napig ezt csinálja de már kezdem megszokni....nagyon sok veszekedés van a játéka miatt!Sose ér oda valahova idöben még a munkahelyéröl is képes elkésni a játéka miatt!és ő már 28 éves!!!!gyerekkora óta imádja ezeket!tehát a Te barátod sem hiszem hogy változni fog!Max ha olyan nagy dolog történik az életében!pl olyan munkahely ami mellett nincs sok szabadideje!
2011. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ha úgy döntesz, hogy kipróbálod ezeket, akkor szerintem kezd pl. a minecraft nevű játékkal, még az sem kizárt, hogy tetszeni fog.


Keress rá youtube-on.A játéknak tulajdonképp 1 célja van:éld túl.Mivel van egy végtelen táj és mint igazából, vannak erdők, sivatagok, hegyes vidékek, hó, tenger, szigetek stb. és mint igazából, egy idő után besötétedik és eljönnek a zombik és pókok, amik elől el kell menekülnöd, vagy egyszerűen csak építesz egy házat és kész.Amúgy ki is kapcsolhatod őket.Nappal pedig azt csinálsz, amit akarsz.Bányászol és a kitermelt anyagból építhetsz házat, meg bármit, amit akarsz.Ennek csak a kreativitásod, képzelőérőd és a kitermelt anyagod mennyisége szab határt.( de ha a játék elején "creative" módban kezdesz, akkor halhatatlan vagy, tudsz repülni és végtelen mennyiségű dolog áll rendelkezésedre.


Ha még szükséged van segítségre, vagy bármire, írj nyugodtan privátot.Este felé fogok csak válaszolni, mert most megyek el itthonról.

2011. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
youtube: Goethe minecraft kalandjai: 1. rész-bevezetés
2011. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hehe, pont most építek egy börtönt automata világító és ajtónyitó rendszerrel :D
2011. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!