Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mégis mi lehet a gond? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mi lehet a gond? Mit tehetnék? .

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, harmonikus párkapcsolatot tudhatunk a magunkénak. Rengeteg dolgon keresztülmentünk már együtt - gondolok itt családi tragédiáktól kezdve terhességi parázásig is. Nem élünk még együtt, egyelőre én is tanulok, és ő is idén fejezi be az OKJ-s képzését. Más városban lakunk, de minden héten péntektől vasárnap estig együtt vagyunk, egyszer itt nálunk, egyszer pedig náluk.


A gond a következő: a pénz és a jövőkép. Mind a ketten családi életet szeretnénk majd élni, és közös terveink vannak a jövőre tekintően. 4 gyereket szeretnénk, és egy szép kis otthonos családi házat, és természetesen biztos megélhetést, semmi többet. Viszont Ő fél attól, hogy mindezt nem fogjuk tudni megteremteni, ugyanis kilátástalan náluk az anyagi helyzet odahaza. Édesanyja most veszítette el az állását, és jelenleg 180 ezer forintból élnek négyen, hitellel, mindennel együtt. Párom most azon a kérdésen ugrál már egy ideje, hogy mit csináljon. Két választása van: vagy elkezdi majd a főiskolát is, hogy kapjon rendes papírt a szakmai tudásáról, vagy elmegy dolgozni, és Isten tudja kap-e rendes állást, olyat, amiből el tud tartani mindkettőnket egy darabig, legalább addig, amíg én is majd egyetemre járok... Én amint befejezem a gimnáziumot, el kell költöznöm itthonról, mert a családi helyzetem nincs a fényponton már egy ideje, de ez jelen esetben nem számít sokat.


A másik gond az, hogy náluk ugyebár most nincs pénz, nálunk viszont van, és a párom valamilyen szinten utál érte. Amikor mutatom neki, hogy ezt meg ezt vettem (természetesen nagy büszkén, hogy milyen jó vásárt csináltam), hallom a hangján azt az irigységet, hogy "persze, mert te megteheted...". Iszonyatosan rosszul esik. Most kérdés lehet, hogy én miért nem adok neki pénzt, vagy miért költöm másra, de ezt most bonyolult lenne itt leírni. Annyi a lényeg, hogy én most élem ki először magam pénz téren, eddig sosem volt zsebpénzem, és meg kell tanulnom beosztani, ráadásul közrejátszik ez a női vásárlási mánia, ami nem mánia, hanem egy nő ettől érzi jól magát... ettől, hogy van ruhája, tudja azokat váltogatni, kombinálni.


Szóval fogalmam sincs mit csinálhatnék. Próbáltam támogatni, hogy együtt találunk rá megoldást, de boldogtalan, mert bármit kitalál, mindig falakba ütközik, mert mindenhez pénz kell. Mégis mit lehetne tenni?


2011. nov. 20. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Menjetek ki ketten külföldre pénzt keresni,ha minden kötél szakad.

Amíg nem költöztök össze,addig feleslegesen aggódsz ezek miatt...

2011. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
mit lehet tenni? menj ki a sarokra pénzt keresni ;DD xD
2011. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha jó az anyagi helyzeted,akkor miért kellene téged is eltartania?

vagy milyen összegű zsebpénzről beszélünk egyáltalán?

amíg nincs fizud,addig ne költözzetek össze.

lóvé nélkül meg felesleges szaporodni.

1db gyerek felnevelése,ha mindenből a legolcsóbbat veszed meg neki-kaja is benne van-,akkor kb 15-18 millió ft 18-20 éves koráig.

akkor 4 gyerek?

meg családi ház?

a családi ház fenntartása?

2011. nov. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha még el sem kezdted az egyetemet/ főiskolát, és már hozzá kell tervezned az nem jó szerintem. Ez a te spórolt zsebpénzed, neki semmi köze hozzá. Előbb próbáld meg szerintem úgy alakítani az életed hogy magadat el tudd majd tartani, ne rögtön a távol jövő családi kasszájába spórolj. Fiatal vagy még, ne kösd magad rögtön ilyen béklyókba. Ha ezt nem érti meg az nagyon nem jó!! Esetleg menjetek ki külföldre, de ha ott is te kapsz állást ő meg nem, akkor ott is irigykedni fog? Milyen ez már?
2011. nov. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj emiatt aggódni. Ha ezt teszed, sohasem lesz családod, mert mindig lesz valami, aminek a megszerzését eléje teszitek. Légy türelmesebb, várd meg a 2nagy ő"-t, amikor semmire sem tudsz gondolni, csak arra, hogy együtt legyetek, és legyen családotok bármilyen lemondás árán. Ha ide eljutsz, akkor a problémád is megszűnik. Ha nem jutsz el erre a szintre, akkor marad a számolgatás, az egymás macerálása, a pénz számolgatása, amely egyébként sohasem lesz elég. Még akkor sem, ha te nyernéd meg az ötöst.
2011. nov. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(jav. "nagy ő"-t")
2011. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egy picit félreértettétek. Egyáltalán nem árnyékolja be a kapcsolatunkat ez az egész, a legkevésbé sem. 10.000 Ft-ról beszélünk havonta, amit a szüleimtől kapok egész hónapra, hogy ebből utazzak hozzá, meg ebből vegyek magamnak plusz dolgokat. A párom nem "lenyúlni" akarja, hanem rosszul esik neki, hogy én megtehetem azt, amit szeretnék, de ő nem, és másrészt ő ezt a bizonyos pluszt szeretné félre rakni, mert később az jól jöhet. Az eltartásról pedig annyit, hogy nem most költöznénk össze, hanem pár év múlva. Csak ő fél attól, hogy nem lesz rendes állása, és hogy majd esetleg elhagyom egy pénzes férfi miatt...


A sarkon állásra nem gondoltam, viszont sejtettem, hogy valamelyik értelmes vadbarom írni fog alacsony intelligencia szintre utaló választ. Mindenesetre köszönöm, remélem neked be fog jönni ez a dolog. ;)

2011. nov. 21. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!