Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vannak itt feminista lányok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt feminista lányok? Ti mit vártok el a pasitoktól?

Figyelt kérdés
Mitől lesz egy nő feminista? Ismertek ilyet a környezetetekben? Hogy látjátok, ők mit várnak el a pasijuktól/férjüktől? Kort és nemet is légyszi.
2011. dec. 19. 00:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
44%
A feminista nők többsége nem tud vagy nem akar párt találni - ill. ha mégis, akkor nagyon sokat felad a feminizmusából, mert az nem a páros életre lett kitalálva.
2011. dec. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

sőt, feminista fiú is. egy biztosan. jelen! :D (még ha idiótán is hangzik.)


azért a feminizmus eléggé tág fogalom, sokféle irányzat, ezek eléggé különböznek egymástól. pl. a radikálisok "gender" és "sex" megkülönböztetését (társadalmi- és biológiai nem) én is elfogadom, de nem osztom azt a gondolatot, hogy a szexuális elnyomás elsődleges és minden más másodlagos.

mivel a szexizmus és a nemi szerep-elvárások a férfiaknak sem használnak, és egyes feministák minket srácokat sem hagynak ki a töprengéseikből.

szerintem a feminizmus pont hogy annak a gondolata, hogy: kölcsönösség - ami azon alapul, hogy az egyik nem a másikból ered, a nőt nem a férfihoz hasonlítjuk (vagy fordítva), hanem mindkettő külön-külön entitás.

szerintem ha valaki ezt vallja, attól feminista. nem származtatja magát a másik nemből, hanem önmaga megvalósítására törekszik, önmagából. ez persze nem jelenti azt, hogy magányos farkasnak kell lenni. sőt.

igen, a barátnőm is feminista. :)

2011. dec. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
36%

egy jelen,

és leginkább egyenlőséget. pl ne legyen alap neki h én tudok főzni, vagy h akarok, csak azért mert van két cicim, vagy ne akajon megvédeni, mert vagyok olyan inteligens h megvédem magam, és én (meg sztem a feministág nagytöbbsége) lenézésnek minősíti ha féltik vagy védeni akarák...


ilyesmik de a kulcsszó a teljes egyenrangúság.

2011. dec. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
ui.: bocs az elgépelésekért.
2011. dec. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%
A liberalizmus után a második legnagyobb ellensége a világnak...
2011. dec. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
97%

Annabell: "vagy ne akajon megvédeni, mert vagyok olyan inteligens h megvédem magam,"


Ezt ugye te sem gondoltad komolyan? Voltam már olyan helyzetben, ahol én szedtem ki egy baromállat kezei közül a leendő barátnőmet, tapasztalatból tudom, hogy óriási baromság, amit írsz... A legkevésbé az intelligencia számít egy kiélezett szituációban. Ne kelljen megtapasztalnod! 27f

2011. dec. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
ma 01:35 akkor, ha megtámad az utcán egy falka kan cigány és megerőszakolnak véletlenül se fogok segíteni, hisz megtudod te védeni magad. Ugye?
2011. dec. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
80%

Én nem hiszem, hogy Annabell ilyen támadásra gondolt. De szerintem ezt ti is pontosan tudjátok.

Nem tudom, hogy én feminista vagyok-e, de a leírtak alapján lehet, hogy félig:) Nem tekintem magam alsóbbrendűnek senkinél. Akkor sem ha férfi az illető. Nem tűröm, hogy valaki annak tekintsen pusztán mert ő férfi. Ez alapvető elvárásom. Továbbà kölcsönös tisztelet. Ha hasonló munkabeosztásunk van a párommal, akkor ő is vegyen részt az otthoni munkában, ne nézzen cselédnek. Tekintsen egyenlő partnerének elméleti dolgokban, kettőnket érintő fontos kérdésekben. Fizikailag se tekintsen alsóbbrendűnek, csupán màsnak. Nyilvàn egyénenként eltérnek a fizikai adottságok, ne vegye ezt senki egy isteni jelnek, hogy ő a teremtés koronája. Evidens, hogy férfi és nő nélkül is kihalt volna az emberiség, tehàt ne érezze már magát senki a neménél fogva különbnek. Néhány férfi sajnos elfelejti, hogy őt is anya szülte. Nem tudom, hogy lesz-e olyan valaha világszerte, hogy férfi-női egyenjogúság, de kicsiben lehet rá törekedni:) Ha ez valaha megvalósulna, talán a nemierőszak és a családon belüli erőszak is kevesebb lesz. Hát ez az én kis álmom:)

2011. dec. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%

Egyenrangúság, hmm... majd szólok az ismerőseimnek, hogy ki jön szart lapátolni, vagy bútort mozgatni/cipelni, esetleg ha lerobban a kocsim, ki segít megtolni. Kíváncsi leszek a nemi arányra a megkérdezettektől függően.


Ez hogy nézett ki anno?


Női szerep=anya, nevelés, szülés, háztartásvezetés

férfi szerep=apa, nevelés, élelem megszerzése, fizikai munka


Ha nem működött volna, nem vitatkozna senki a nemi egyenlőségről. De működött és itt vagyunk.

Liberalizmus... igen, legyenek homoszexuális házasságok! De addig nem kapnak enni, amíg nem tesznek értelmes próbálkozást a gyermeknemzésre. HOPPÁ!


És nem, nem tartom magam sovinisztának, van barátnőm, néha főzőcskézek is, de gyereket szülni nem tudok, ő pedig nem fog random 20-30-40 kilogrammot arrébbrakni. Ilyen egyszerű az egész.

A párkapcsolati részben pedig fontosnak tartom a romantikázást, udvarlást, de nem szabad túlzásba vinni.


20F

2011. dec. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

Az egész feminizmus egy nagy baromság. A nők csak szeretnének a férfiakka egyenlők lenni, de nem tudnak, mert nem is lehet. Nem szexista duma, hanem el kell gondolkozni épp ésszel és rájöhet mindenki, hogy tényleg így van. A nők képtelenek fizikailag ugyanúgy teljesíteni, mint a férfiak, gyengébb az állóképességük, sajnálom hogy ezt kell mondanom, de gyávábbak is és egyszerűen alkalmatlanok egy rakat feladatra és az autószerelés, a szar lapátolás csak egy kis része mindennek. Akár tetszik, akár nem a nő gyenge és törékeny és ez így van rendjén. Nem véletlenól szól a nő, a férfi meg tartja el a családot. Ha isten vagy az evolúció (kinek mi tetszik) azt akarta volna, hogy a nő egyenrangu legyen, akkor a férfiak is szülhetnének, a nők meg izomállatok lennének.


És ez a baromság hova vezetett? A világ tele van olyan nőkkel, akik hajszolják a karriert, átáltak férfi szerepre, de elvesztették a nőiességüket, a nőiesség analfabétái, a szülés szóba sem jöhet, mert nem képesek egyszerre szülők és családfentartók lenni(vagy ha mégis, az valamelyik kárára történik). Ez az egész egyenlőségesdi akkor működne, ha a férfiak és a nők teljes mértékben át tudnák vállalni egymás szerepét. Ez pedig lehetetlen. Éppen azért vagyunk különbözőek, hogy ez ne történjen meg.


És attól, hogy valaki férfi vagy nő még felvállalhat a másik nem szerepeiből néhányat, lásd a férfi is takaríthat vagy a nő is kereshet pénzt, de teljes mértékben lehetetlen, hogy a nő férfi legyen, aférfi nő. Ez ellent mond minden észszerűségnek, biológiai törvénynek.

2011. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!