Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mik a szabályai a szünetnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Treton21 kérdése:

Mik a szabályai a szünetnek, és ki dönti el hogy mi fér bele? Mi sülhet ki a szünetből? Mennyi idő szükséges a tisztázáshoz? Lehet ebből még valami jó?

Figyelt kérdés

Én egy 21 éves srác vagyok, a barátnőm pedig 19.15 éves volt amikor összejöttünk, előttem nem volt komoly kapcsolata, csak ismerkedései. Mindkettőnknek együtt volt az első szexuális kapcsolata, ez is kb. egy év járás után. A családi háttere miatt nem mehetett el barátnőzni és szórakozni sem járt el. Amióta együtt voltunk sok mindenen átmentünk, voltak összetűzéseink is, de nem olyan ami többet tartott volna 1-2 napnál. Több mint 4 évet töltöttünk együtt,1 éve eljegyzés is volt, Ő pedig most szünetet kért tőlem. Azt hozta fel oknak, hogy nem tudja milyen a szingli lét, és azt sem hogy mire képes egyedül. Ráadásul anyámnak a nehéz természetét sem bírja. Pluszként még azt is felhozta, hogy szeretné ha külön-külön érnénk el célokat az életben és oldanánk meg a gondjainkat (érettségi, munka, nekem családi és anyagi problémák).


Itt azonban még nincs vége a dolognak. Ő azt szeretné ha ez idő alatt, a lehető legkevesebb kapcsolatot tartanánk (eddig minden nap beszélgettünk telefonon, és hetente többször is találkoztunk, amikor volt rá lehetőségünk). Ezenkívül, (bár azt mondta nem az a célja hogy másokkal ismerkedjen, és nincs is senkije) azt kérte tőlem hogy ne várjam el, hogy soha senkivel sem fog, semmi történni (mondjuk akár szex). Folyamatosan azt mondja, hogy szeret, és egyszer szeretne velem lenni, mert én vagyok neki az igazi. De azt nem tudja mennyi időre van szüksége.


Azt kérte, hogy éljük életünket,legyenek önálló céljaink és ne a kapcsolat legyen az elsődleges dolog az életünkben, csak egy plusz. Mert a boldog párkapcsolathoz nem elég a szerelem, bizalom.


2012. jan. 3. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szabályai? Ugyan már ha szünetet kell tartani régen rossz, ott már úszott minden...
2012. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szünetből nálam jó még soha nem sült ki.

23L

2012. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eléggé lekoptatás gyanús.Ne mond már ha vkit szeretsz akkor szünetet akarsz és nem a kapcsolatod a legfontosobb meg nem együtt probáljátok megoldani egymás problémáját.Persze lehet vannak ien emberek de azok sem élnek külön alig beszélnek és nem veszik figyelembe a párjukat.Ha nem kb mindenki fizeti magáét nem vár el segítséget csak tanácsot stb.Az meg hogy te már nem háborodtál fel azon hogy azt mondta hogyha úgy alakul leisfekszik valakivel azon leistöbbent.Lényegében azt mondta ezzel simmán megcsalna ha úgy adódna.


A szünettel nincs gond mert tény hogy a kapcsolatok elhidegülnek de ha ilyet mond a csaj szerintem akkor már nem lehet segíteni.Meg ilyet kér hogy ne is beszéljetek.Én teljesen ezt se hagynám de ez még belefér de én arra is kiváncsi lennék hogy élne ő teljes életet bizalom nélkül :)


Nah mind1.Szerintem ennyi mindent nem kéne engedned azért még is csak egy pár vagytok és ha már mással ismerkedne meg napogik nem akar veled beszélni még anyádra hivatkozik az már szerintem rég rossz dolog.


Szerintem ebből szakítás lesz ez az én véleményem de lehet hogy a bnőd ritka furcsa természet de én ezt akkor se tudom mire vélni.Ha vki szeret 1 rész nem csalna meg másrészt nem hinném hogy így előre szól ...

2012. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszy az eddigi válaszokat.
2012. jan. 3. 17:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából rosszul hangzik, de ez egy szakítás mintsem szünet. Azért mondta ezeket a dolgokat neked, hogy reménykedj és, hogy ne veszítsen el teljesen és ha bármi balul sülne el vissza tudjon menni hozzád. Őszintén mondom neked semmi jó nem sülhet ki egy ilyen általa felvázolt szünetből.... Mert ez csak számára szakítás kikapcsolódás és egy lánc feléd amibe a szerelmedre és jóhiszeműségedre alapoz. Egyik barátom hasonlóképpen járt amikor a barátnője nem merte a szemébe mondani, hogy vége hanem mindig azzal hitegette, hogy a jövőben még lehet köztük valami de neki most térre és időre van szüksége. Miközbe együtt volt nem 1 pasival ott volt neki a haverom is mert hitt abban, hogy egyszer még tényleg összejöhetnek.


Úgyhogy bármennyire is szarul hangzik a helyedben a felejtésen gondolkodnék... Neked mindenképpen jobb lenne, a csaj meg már ne érdekeljen mert Te se érdekled őt. Ha szeretne és veled akarna lenni nem tenne ilyet és inkább most zárd le magadba amíg tudod mintsem később amikor sokkal rosszabb lesz....

2012. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szeretném ha minél több vélemény születne, amit előre is nagyon köszönök mindenkinek.

2012. jan. 6. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!