Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor hogy van? Egy kapcsolatban az a jó ha két teljesen ellentétes gondolkodású ember jön össze vagy amikor két ember teljesen egyformán gondolkodik az életről? Most igaz az ellentétek vonzzák egymást szöveg vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Van, akinek nem jön be az ellentét, mást boldoggá tesz.

Gyerek kérdésben mondjuk azért ez elég fontos, de ha nem ilyesmit takar a különböző gondolkodás, akkor nem hiszem, hogy probléma.

2012. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert sokan azt mondják az ellentétek vonzzák egymást..de mivel ellentétek eleve nem gondolkodnak egyformán és más az érték rendjük és más iránt érdeklődnek...és akkor ott vannak azok akik azt mondják hogy fontos hogy egyformám lássák a világot és azonos legyen az érdeklődés hobbi,tehát ha valaki másképpen gondolkodik más zenét szeret akkor alapban más az ízlése és érdeklődése és rálátása a világra..akkor most melyik igaz??
2012. jan. 4. 12:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ellentét ilyen dolgokban, hogy hobbi, zene, ízlés, nem számít.

Súlyosabb dolgokban számít.

Mondjuk a párom megrögzött panelimádó, én viszont nem akarok olyan helyen lakni, ahol még 100-an laknak és kert sincs, az azért elég nagy probléma,mert egyikünk sem érzi majd jól magát a későbbiekben.

Vagy én nem akarok gyereket, neki ez az egyik nagy álma. Hát, ez is eléggé szívás.

De most hol érdekel engem, hogy ő Metallicát hallgat, én meg Eminemet?

Egy bizonyos szintig igenis vonzó az, hogy ő nem olyan, mint én, hanem más. Magamat már ismerem, őt nem :)

2012. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én annak idején egy nagyon más gondolkodású fiúval jöttem össze. Ahhoz képest elég sokáig tartott. (2,5 év) Ma mégis azt mondom, hogy Isten őrizzen még egy ilyen férfitól. Nagyon sokat veszekedtünk, és ő soha nem volt hajlandó semmiből sem leadni. Végül megcsalt. Így utólag már nem is bánom, hogy vége lett.


24/n

2012. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fizikában, a mágneseknél igaz. Embereknél inkább a hasonló értékrend fontos. Homlokegyenest eltérő személyiségű ember izgalmas ideig-óráig, de hosszútávon komoly problémák pattanhatnak ki, ha gyökeresen más az életfelfogásuk.


Gondolj bele: költekező vs. spórolós.

Családcentrikus vs. "soha nem akarok gyereket"

Rendetlen vs. rendszerető.

Szétszórt vs. precíz ember.

Mélyen vallásos vs ateista vagy más vallású.


De még a politikai nézetek is okozhatnak gondot, pláne, ha valaki szeret beszélni róla. Sarkítva, de egy náci és egy kommunista soha nem alkot jó párt.

2012. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a jó, ha inkább egyformák. Hiszen együtt kell élniük,így nem kell annyi kompromisszum.De van egy két jellemvonás,ami "kívánja" maga mellé az ellenkezőjét: -visszahúzódó,nehezen barátkozónak kell egy társ, aki beviszi az életbe, -egy lassú,tutyimutyi mellé kell egy határozott, aki dönt, aki megcsinálja az otthoni munkákat. Gondolom,kezdetben izgalmas az ellentétem,de idővel inkább idegesítő lesz, közös érdeklődés híján meg befullad az egész.
2012. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem értettem ezt az "ellentétek vonzzák egymás" dolgot. Nekem ez sosem jött be. A mostani párommal olyan szinten egyformán gondolunk és érzünk dolgokat, hogy én rágondolok valamire, a párom már ki is mondja és fordítva is igaz. Sokszor szinte ijesztő, olyan érzés, mintha a fejembe látna. Az eddigi legérdekesebb történet az volt, hogy egy novemberi nap (nem volt sem szülinapom, sem névnap, semmilyen ünnep sem a közelben) hirtelen annyira vágytam rá, hogy ha jön a párom, hozzon nekem egy szál vörös rózsát. Hogy akkor ez a kívánságom honnan jött, nem tudom, de erősen gondoltam rá, vágytam rá. A párom akkor még nem lakott velem, tehát mégcsak véletlen sem sejthette ezt az óhajomat. Mikor megérkezett kezében a szál vörös rózsával, majdnem elájultam, levegőt alig kaptam, hogy ezt nem hiszem el, honnan tudta?! Mire Ő: megérzés. Szóval nekem csak az vált be, hogy a teljesen velem egy hullámhosszon lévő pasi jön be, az ellentétekből nem kérek.
2012. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az a jó, ha hasonlóan gondolkodnak, és hasonló az érdeklődési körük. Működhetnek az ellentétek is, de ahhoz türelem és elfogadás kell.

Én és a párom teljesen különbözünk, és sokat is veszekszünk emiatt, többet, mint az átlagpárok. 6 év után még mindig összebalhézunk kisebb dolgokon is, de már rutinosan kezeljük. Átvészeltük a legnehezebb időszakokat, és már toleráljuk, ha nem is fogadjuk el teljesen a másik ilyen-olyan dolgait.

Ennek ellenére úgy gondolom, hogy nem vagyunk erősebbek vagy összetartóbbak más pároknál, inkább csak megnőtt az ingerküszöbünk.

Szerintem az ellentétek érdekesek az elején, ezért vonzzák egymást, de utána ez gyorsan átfordul taszításba, amint az érdekek komolyabban összekülönböznek.

2012. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Jó, ha te a zsemle tetejét szereted, ő meg az alját. Ha szeretsz irányítani, ő meg szereti, ha irányítják. Zenében, filmekben, könyvekben az a jó, ha ugyanazt szeretitek.
2012. jan. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ellentétek apró dolgokban még jók lehetnek, hacsak nem mennek a másik idegeire egy idő után....

Azonban a fontos dolgokban csakis a hasonló gondolkodás állja meg a helyét. Értem én ezalatt azt, hogy pl. a volt férjemről már a házasságunk éveiben kiderült, hogy semmi esetre sem szeretne gyereket. Én pedig pont az ellentétje voltam. Én szerettem volna. El is váltunk, többek között ez volt a fő ok. Tehát ilyen kaliberű kérdésekben jó, ha egyetértés van a felek között. A második férjemmel már nem volt ilyen nézőpont eltérésünk, 3,5 éves már a lányunk. :)

2012. jan. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!