Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy értessem meg a barátommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy értessem meg a barátommal, hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Depresszióban szenvedek és szorongásos rohamaim vannak, ő meg azt állítja, hogy ezek csak kitalált betegségek, amiket én beszélek be magamnak.Nem érti, hogy tényleg rosszul vagyok.Nagyon sokat vitatkozunk mostanában, mert sokszor feldühítem magam apróságokon, és ő ezt azzal nyugtázza, hogy elviselhetetlen vagyok, hisztis, stb.Nem fogja fel, hogy sokszor rosszul érzem magam, és emiatt ingerült vagyok.Sőt űgy állítja be, hogy változtatnom kéne a viselkedésemen, mert természetemtől fogva vagyok ilyen, nem a betegség miatt, pedig én tudom, hogy ez nem igaz.Mással is előfordult már ez, hogy a párja nem hitt neki?
2012. jan. 10. 06:19
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
100%

Szia! Én éppen más kérdéseket tettem fel itt. Azt nem mertem odaírni, hogy depresszióban seznvedek, nehogy rámfogják ezen az oldalon is, hogy akkor én vagyok tuti hibás a kapcsolatunkban, hogy én látok rosszul... érted?

Én azon gondolkodom, hogy állapotosan is,de elhagyom a párom. Mert jól csak a szívével lát az ember,és hiába magyarázza "ez is", minta te párod, hogy a mentalitásommal van baj, meg ki tudja mi minden, amikor AZT kéne BAROMI ÉSZREvennie, hogy MINDEN a DEPIBŐL fakad. Hogy együttérzés kéne, igazi szeretet, gyógyulás, és AKKOR már LEHETNÉNEK ELVÁRÁSAI (persze az igazi szeretet nem vár el semmit,de hagyjuk meg az embreknek, hogy nem olyan tökéletesek, és elvárogatnak olyakor.) Nekem pont eza bajom: nem ért meg. Most aljas, piszkos, önző módon csak magammal kéne foglalkoznom (a hasamban ráadásul ott nő a gyermek). ÉN ÉRTSEM MEG? HOGY Ő NEM ÉRT MEG ENGEM? Nem tűnik jó ötltnek. Én asszem lépek... és kijövök a depiből. Én esküszöm, nem védekezem tovább olyasmiért, amit nem követtem el. Én nem vagyok bűnös. Én jó vagyok. és nem fogok gyerekstűl a folyóba ugrani kétségbeesetten. A kérdésed erőt adott. SZERESD MAGAD! Nézd meg az alábbi filmet, nagyon segít: Az ambíciótól az értelemig, de vannak egyéb videók is a YouTube-on. Mind-mind pozitív gondolkodásban segít, spirituális(pszichés) zavarokban kiutat mutat. Nagyon praktikus is, nem kell elszállnod,maradhatsz ebben a világban :) Köszönöm a kérdést: Tényleg MIÉRT kell megértetnem a párommal hogy beteg vagyok? (Az Igazi majd automatikusan megért, vagy: meggyógyulok, azért találom meg az igazit.... lehet, hogy a betegségem (pllelki mazochizmus, vagy hasonló) hozott össze a "szadóval", aki kegyetlenül lezár, nem hallgat meg, és nem segít?? Hümmm?

2012. jan. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is furcsa, hogy miért kell megértetnem vele??mikor automatikusan meg kéne h értsen...az a baj, h most éppen nyaralni vagyunk, már egy hónapja, és még hátravan egy hónap, amit fogalmam sincs, hogy fogok kibírni....azon gondolkodom, h megmondom neki, h menjünk haza.Egyébként olvastam a kérdésedet, és válaszoltam is rá, csak közben lefagyott a gép, és eltűnt a válasz.De az volt a lényege, hogy szerintem hagyd ott, mert nem érdemes vkivel együtt lenni, akivel nem értitek meg egymást.Engem is egyedül nevelt az anyukám, es semmi bajom nem lett, aztán mikor újra férjhez ment, ugyanúgy szerettem a második férjét, mintha a saját apám lenne.
2012. jan. 10. 07:02
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszereket szedsz? Azok nem tudnak segíteni neked, hogy jobb legyen a közérzeted?

Ha van róla papírod, akkor dugd az orra alá, egy hivatalos személy diagnózisának már csak hisz!

Nekem apám ilyen, hogy mindenre azt hitte/hiszi, hogy kitalálom. Sőt, mikor édesanyám beteg volt, memória zavar és a többi, arra is azt mondta, hogy kitalálja...

Aztán szegénykém meghalt, persze nem a memória zavarba, ez az orvosok hibájából történt.

2012. jan. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nyáron elmentem a háziorvoshoz, és elmodtam neki a panaszaimat, és azt is mondtam neki, h nem nagyon szeretnék gyógyszert szedni.Ő azt mondta, h azárt egy enyhe nyugtatót felír, mert mondtam, h nagyon sokszor már reggel úgy ébredek, hogy szorongok és gyomoridegem van.Ez mára már mindennapossá vált.Na mindegy, visszatérve a gyógyszerre, a barátom azt mondta, h milyen alapon ír fel nyugtatót egy háziorvos, meg hogy ezzel a gyógyszer-témával is csak szivatják az embereket, mert emögött is biznisz van-magyarul, h felesleges gyógyszert szedni, mert nem segít semmit.És hogy nekem kell magam összeszedni.Ja, meg ilyeneket mond, hogy én gyenge vagyok meg gyáva, és hogy ezen kell változtatni, nem gyógyszereket enni.
2012. jan. 10. 07:33
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban depressziós vagy,akkor kell az orvosi segítség,a gyógyszer is és neked is kell akarat a gyógyuláshoz.

Soha nem fogsz olyan párt találni,aki ebből kigyógyít. Ez nem megértés dolga,hanem betegség.

2012. jan. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem odaírni, h jelenleg nem szedek semmilyen gyógyszert, amit a doki írt fel, azt csak néha vettem be, mikor úgy éreztem, h nagyon rosszul vagyok, de próbáltam gyógyszer nélkül küzdeni.De azt hiszem, h mostmár nem bírom így tovább, szóval muszáj lesz vmit szedni.
2012. jan. 10. 07:37
 7/35 A kérdező kommentje:
De én tisztában vagyok ezzel, és senki nem várja el, hogy kigyógyítson, én csak azt várnám el, h legalább ne beszéljen olyasmikről, amiről fogalma sincs.És ne bántson ilyenekkel, hogy gyenge vagyok, stb.
2012. jan. 10. 07:38
 8/35 anonim ***** válasza:
94%

De miért nem mész el SZAKORVOSHOZ? Ha ennyire biztos vagy benne, hogy depressziós vagy, akkor szakorvosnál lenne a helyed, nem háziorvosnál, aki max Frontint vagy Xanaxot ír fel, hogy tudj aludni.

Kognitív terápia + esetlegesen gyógyszeres kezelés a megoldás.


Innen nézve kicsit úgy tűnik, hogy te jól elvagy a depresszióddal, de ténylegesen meggyógyulni nem akarsz.

Ha ez így van és a barátod veled élve ezt még jobban látja, akkor akár félig-meddig igaza is lehet.



Nézd, a férjemnek baromira fáj a válla, vagy ízület, vagy izomprobléma. Egész nap nyekereg, hogy milyen rossz neki.

Mondtam, hogy sajnos nem vagyok se reumathológus, se kézrátétellel gyógyító sámán, így érdemben nem tudok mit tenni az állapotával.

De ha elmenne szakorvoshoz, akkor nagyobb valószínűséggel gyógyítaná meg.

Nem, ő nem megy orvoshoz. Akkor viszont én nem vagyok kíváncsi a nyekergésére, hogy mennyire fáj. Ha nem megy orvoshoz, akkor neki megfelelő ez az állapot.

A "szegény, de sajnállak" üzemmód nálam majd akkor fog életbe lépni, ha valóban segíteni akar magán és nem csak panaszkodik.

A város ÖSSZES reumathológusát, sportorvosát összeírtam és kiragasztottam a hűtőre. Ha panaszkodik, rábökök a papírra, hogy válasszon egyet, akár időpontot is kérek neki. Addig nem érdekel, hogy fáj neki, mert nem is tesz érte, hogy ne fájjon.

2012. jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Ha annyira szeret, akkor meg kell értenie ezt. Ha nem érti meg nem szeret igazán.
2012. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
az én párom is egy ideig csak annyit mondott,hogy szimplán idegbajos vagyok,aztán jöttek az irtózatos gyomorfájások,nem tudtam enni,lefogytam,majd társult hozzá a stresszes migrén,ami 1-2 alkalommal a hányásig és ájulásig fajult.Nah ekkor végre észrevette,kicsit korábban is megtehette volna,de az én depressziómnak (hál istennek) külső okai voltak,nem a kapcsolatunk-beli problémák,csak nem hitte el,hogy ennyire kikészítenek ezek a gondok.
2012. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!