Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van olyan, aki még fordít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki még fordít energiát arra, hogy pszichológiai vagy akármilyen más szempontból megismerje a másik nemet és ezáltal megkönnyítse a párkeresést/párkapcsolatát?

Figyelt kérdés

Én elég sok könyvet, tanulmányt, véleményt stb-t olvastam és hallgattam végig, amik segítségével sokkal könnyebben megértem a pasikat és könnyebben tudom "kezelni" őket, jól kijövök velük.

De nagyon sokszor úgy érzem magam, mintha ez rajtam kívül senki mást nem izgatna. Én mindig próbálok a tanultak szerint gondolkodni, másokhoz hozzáállni, türelmesebb, megértőbb lenni, "fiú fejjel gondolkozni", de szinte senkit nem ismerek, akit ez még érdekelne. Mintha minden embernek lenne egy rögeszméje a másik nemről meg a párkapcsolatokról és abba próbálná beleerőszakolni a másik látásmódját.

Lehet, csak az én környezetem ilyen suta, van még olyan, aki sok energiát és időt fordít ilyenekre? Nyugtassatok, meg, hogy igen! :D


2012. márc. 6. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam pszichológiai könyveket olvasni, és olyat amire lehet adni. A cosmopolitan cikkei nem biztos, hogy célravezetők. Jó tanács: előbb magadat próbáld ezek segítségével megismerni, úgy könnyebb a másikat is.
2012. márc. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az arany középút a jó. Kicsit művelődsz, de alapvetően sem a könyv sem a közélet sztereotípiára nem építesz, hanem logikusan cselekszel a gyakorlatban.
2012. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem a cosmopolitanre gondoltam, hanem rendes pszichológiai könyvekre. :D Vagy pszichológiai tanulmányokra.

Magammal szerintem eléggé tisztában vagyok. Egyfelől a könyvek miatt, másfelől mert nem szoktam magamnak hazudni, a saját fejemben bármilyen érzéketlennek is tűnik néha, de bevallom, hogy milyen vagyok, így nem szoktam másokat sem megbántani, vagy csalódást okozni nekik.

De örülök, hogy van más is akit érdekel az ilyesmi! :)

2012. márc. 6. 21:11
 4/11 Gergo_30F ***** válasza:

támpontnak jók ezek, de az élet a legjobb tanítómester (mármint nekem, én tapasztalatokból sokkal jobban tanulok). megaztán nem általánosságok a legérdekfeszítőbbek, hanem a konkrét személy érzelmei/motivációi/stb.

amúgy neked könnyű dolgod van, a faszik többnyire logikusak (egyszerűek :) és egyenesek, no de a Nők...nem mondom, van bennük logika, de olyan nyakatekert, érzelmekkel vegyített/súlyozott, hogy férfi legyen a talpán, aki tényleg kiigazodik. :)

2012. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem ez a "pszichológiailag megismerjük a másik nemet" dolog olyasminek tűnik, mintha kutyát akarnánk idomítani. Ha ezt csinálod, akkor úgy reagál, ha mást, akkor meg máshogy. Ne legyél ilyen mert akkor olyan lesz, de kezeld így meg úgy. Szerencse, hogy szobatisztaságra nem kell már őket megtanítani...

Bár ha normál pszichológiai könyveket olvasol, az tán annyira nem téves, de az ott olvasottakhoz sem kell görcsösen ragaszkodni, az emberek sokfélék, még akkor is, ha van egy-két nagy homogén csoport. Csak aztán nehogy az süljön ki belőle, mint annál a piramisos cuccnál, hogy arra hivatkozva legitimizálják, hogy dugni mindennél fontosabb (:

2012. márc. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hű egy picit talán félreértettetek.

Nem csak és kizárólag könyvekre alapozok.

Rengeteg - de tényleg rengeteg - srácot végigkérdeztem már olyan kérdésekben, amikre a gyakorlatban voltam kíváncsi, hogy ők hogy állnak hozzá. Meg sokat figyelem, hogy a körülöttem élők között, hogy jelenik meg az, amiről olvastam. Egy konkrét embert pedig akár a saját "megfigyeléseim" alapján is simán meg tudok ismerni, és itt a kezelést nem úgy értettem, hogy megtanítom ülni állni feküdni jutalomfalatkákért. :D

Hanem... mondjuk egy példa: tudom, hogy a pasik többsége (többsége!!!! nem az összes) eltérő agyi felépítéséből adódóan simán képes legyen arra, hogy a szexet elkülöníti a szerelemtől. Ezért én nem tartom érzéketlen tuskóbunkó parasztnak azt a srácot, aki mondjuk csak szexelget a nagyvilágban, és ezt élvezi, míg sok barátnőm konkrétan hisztigörcsöt tud kapni azon, hogyha a barátjáról kiderül, hogy nem csak őszinte szívszerelemből feküdt le lányokkal. Mert ők nem képesek elvonatkoztatni attól, hogy ők lányok, az érzelmekhez kötik a szexet, amik a pasiknál nem feltétlenül jár kéz a kézben. És pl ilyenkor sosem értem, hogyha elmondom ezt a lányoknak, miért nem képesek felfogni, miért nem hajlandóak ennek a témának kicsit utána járni, megérteni a másik nemet, hogy nem vagyunk egyformák? Ilyenekre gondoltam, nem arra, hogy kutyát idomítsak. :D

De köszi a válaszokat, felpontoztam mindenkit!

2012. márc. 6. 21:34
 7/11 Bence_ ***** válasza:

Azok a pasik foglalkoznak evvel, akik törődnek a párjukkal.

Akik tojnak rá azokat természetesen a NŐ belső világa sem érdekel.

2012. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A példádhoz annyit hozzátennék, hogy mivel nem az összes fiú ilyen, ezért a lányok megtehetik, hogy olyat akarnak, aki nem ilyen. Ha pedig olyat akarnak, és kiderül, hogy mégsem olyan, akkor jogosan szomorkodnak emiatt. De van erre megoldás, ki kell deríteni összejövés előtt, avagy válasszon mindenki olyat, amilyet szeretne :D Nem kell mindent csak úgy elfogadni.
2012. márc. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hajítsd ki a könyveket. Női fejjel gondolkozz :) Az Atkinsonos pszichológiát viszont ne dobd ki, az jó levélnehezéknek!
2012. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A női fejjel gondolkozás nem sokban segít. :(
2012. márc. 8. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!