Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Véleményekre lennék kíváncsi,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményekre lennék kíváncsi, mert elbizonytalanodtam a párkapcsolatomban! Szerintetek már nem szeret? Esetleg kihasznál? Vagy csak simán egy hullámvölgyről van szó? Több infó lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Sosem gondoltam,hogy erre a fórumra fogok írni egyszer,mivel barátaimmal is már megbeszéltem a problémám, kíváncsi lennék idegen emberek véleményére is. Éppen csak betöltöttem a 30-at pár napja, barátnőm 24 éves. Tavaly ismerkedtünk meg az interneten és aztán az első találkozás után úgy gondolom, hogy megvolt a kölcsönös szimpátia. Én angliában élek és kb. 2 hetente járok haza, hogy együtt lehessünk. Az elején tényleg úgy gondolom, hogy elvoltunk a kis világunkban, és jó progik is voltak, de az utóbbi kb. 2 hónapban egész egyszerűen bármit csinálok vagy mondok, csak a kritika jön a részéről, mindenhez negatívan áll hozzá. Sokat veszekedünk emiatt, és nem akarom elveszíteni,de olyan érzésem van,mintha megunta volna a dolgokat,csak nem meri megmondani, hogy vége. Vagy nem akar megbántani,mert sokat segítettem rajta (anyagilag is),de Nekem sokkal többet jelent az, hogy lelkileg támogattam,mert egy kapcsolatból jött szinte a mi kapcsolatunkba. Szerintetek megerősödött lelkileg,és már nincs szüksége rám,csak nem akar megbántani,mert tudja, hogy szeretem? Mondtam neki azt is, hogy nyugodtan elmondhatja, ha már nem akar Velem lenni,csak legyen őszinte. Én nem vagyok az a fajta,aki nem képes felfogni,hogyha vége. Pár példa, mert így is hosszúra sikerült, de szerintem tudnék regényt is írni a kapcsolatunkról. PL. megmondta,hogy Ő nem szeret csókolózni,pedig nem nyomulok egész nap abban a kis időben,amikor találkozunk,de Ő mindig talál kifogást, hogy ne kelljen csókolozni. Ha mégis belemegy, ugy érzem,mintha már szenvedély nélkül csinálná, egyáltalán nem olyan,mint volt. Folyton b....tat mindenért, azért is, hogy milyen ritkán lát (csak 2 hetente),hát ez nekem igy sem olcsó angliából,és mondtam neki,hogy jobban esne,ha értékelné. Azt is mondtam, hogy közelebb költözöm Ausztriába,erre csak annyit mondott, hogy miatta ne,mert nem akarja, hogy nyomás legyen rajta, ha esetleg nem jön össze. Ő egyszer sem jött el hozzám,mert nem hajlandó repülni :( És tényleg,mindenbe beleköt, másképp állít dolgokat,mint ahogy én elmondtam korábban...most voltam 30 éves,akkor is olyan üzenetet kaptam tőle,mint ha valami haverom írt volna...és ha szóváteszem,ő azt mondja, hogy ő ilyen,és mindent megmagyaráz. Lányok őszintén,akkor csináltok ilyet,amikor már szakítani akartok,csak nincs erőtök hozzá? Vagy szerintetek kihasznál? Én angliában,Ő otthon, és kényelmes neki,ha minden masodik hétvégén megkap mindent,amit kiejt a száján!! Izgatottan várom a válaszaitok és köszönöm előre!!
2012. márc. 14. 13:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy munkahelyi problémái vannak, vagy még mindig nem erősödött meg lelkileg. Talán azért nem akar meglátogatni téged, mert nem áll jól anyagilag. Nem tudom... Kérdezz rá határozottan, hogy mit is szeretne. Nem igazságos, hogy te 2 hetente hazajársz a barátnődhöz, ő pedig nem értékeli. Meg, ha tényleg komolyan gondolná, csak össze tudna spórolni egy kis pénzt, hogy meglátogasson, hogy örömet szerezhessen neked.
2012. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Óóóóóó ezt ismerem barátom!!! Klasszikus akasszuk ki annyira a hapsit h mondja ki h vége. Nem szép dolog, de én is ezt csináltam az előző párommal. Miért? Mert szeettem, most is szeretem, de nem úgy, és nem tudnám leélni vele az életem. Viszont tudtam h szeret és nem voltam képes a szemébe mondani h részemről vége. Ezért inkább kiakasztottam, h szakítson vele. Elég gáz módszer, de hát...
2012. márc. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Neharagudj,de szerintem a legvalószínűbb, hogy neki van itthon más kapcsolata is rajtad kívül,mikor nem vagy itt....


Kicsit butus vagy, hogy kéthetente csakúgy kicsengeted a lóvét az utazásodra, hogy picit együtt legyetek..


Ilyenkor a legjobb,ha TE szakítasz vele!

2012. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, de én meg nem mondom miért csinálja ezt... Én mindig kimondtam, hogy vége akármennyire is nehéz volt (volt, hogy 3x is szakítanom kellett egy fiúval), de az az alap, hogy őszintén a szemedbe mondja, hogy mit érez irántad, és mit szeretne. Beszélgess el vele, kérdezd meg, hogy szeret-e, hogyan lehetne jobb a kapcsolatotok, mit tudna ő tenni azért, hogy jobb legyen, és miben tudnál te változtatni, vagy hogy egyáltalán akarja-e még ezt a kapcsolatot. Mondd el neki te is, hogy mi az ami nem jó, kérdezz rá nyíltan, hogy miért kritizál, és ha eddig szeretett csókolózni, akkor miért nem szeret már.

A helyedben én megmondanám neki, hogy ha továbbra is így viselkedik, akkor vége. Lehet pont ezt várja tényleg, hogy te mondd ki, de akkor elég gyáva...

20L

2012. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszi lanyok a gyors valaszokat!Elsore annyit irnek,hogy felajanlottam neki,hogy meglatogasson,nem anyagilag volt problema. Viszont munkahelyevel tenyleg vannak problemai, nem keres jol,es utalja is. Ettol fuggetlenul amiben en tudtam,segitettem neki,es legutobb mikor otthon voltam,mondtam neki,hogy hagyjon beken,mert ezt nem vagyok hajlando elviselni.Olyankor meg probalta megbeszelni a dolgokat,csak akkor meg en voltam ideges. Utobbi 2 honapban en is sokszor kiakadtam ra,de foleg azert,mert mar gyakrabban mondtam neki,hogy ne csesztessen,hanem szoljon neha jot is. Az,hogy van-e otthon valakije,azt ketlem,bar nem mondom,hogy ki van zarva,de tiszta es oszinte embernek ismertem meg,es nem hiszem,hogy ennyire szopatna. Ha igen,akkor egy okor vagyok,nem butus :( Azert ha nem keresem,mindig keres,es mindennap beszelunk skype-on tobb orat,szoval nem tudom,mikor ferne neki bele egy masik kapcsolat. Megbeszelni vele probaltam a dolgokat,szepen,mondtam neki,hogy en mit varok el - es ezek nem nagy elvarasok - konkretan 2 dolgot kertem tole,hogy legyen velem kedvesebb,es ne legyen mindenben ennyire negativ. Voltak tavaly problemai - lelki - amire sokaig gyogyszert is szedett. Nem akarom azt mondani,hogy depresszios,mert az sulyos betegseg,de szerintem hajlamos ra. Es amikor megismerkedtunk,akkor barmikor jokedvre tudtam deriteni,es volt,hogy mikor elkezdtunk beszelgetni,sirt,es par ora mulva mar nevetett,meg epp sztorizott valamirol...de mostanaban akarmit mondok,azzal sosem ert egyet,ha valami celomat elmondom neki,pl. hogy lakast akarok venni otthon magamnak,akkor olyan f....sagot mond ra,hogy o alberletbe menne,mert akkor nem koti meg annyira a kezet...en mondtam,hogy ha lenne csaladom,akkor milyen jo lenne, o erre,hogy komolyan gondolom,hogy a mai vilagban van olyan,hogy vki nem csal meg valakit??szoval ha en A-t mondok, akkor o B-t,es ez rohadt idegesito. Mult hetvegen nem kerestem szandekosan,aztan borzasztoan hianyzott.Vegulis o irt ram,de kb.olyan uzit,hogy jo lenne,ha eldontenenk,hogy mi legyen,mert neki ez a bizonytalansag rossz...de elotte pont arrol beszeltem neki,hogy sztem velem kapcsolatban o bizonytalan...ja,azt is mondta,hogy benne nem tudna kialakulni szerelem ha ilyen ritkan talalkozunk,es hogy szeret,csak nem ugy!!komolyan lanyok,dobjam ki,es kesz?Mert mar felkeszultem erre,es tul is leszek rajta,csak olyan sok energiat fektettem a kapcsolatunkban,hogy nem akarom elhamarkodni a dontest. Mindig remenykedem benne, hogy tenyleg csak egy hullamvolgyrol van szo....
2012. márc. 14. 14:46
 6/15 anonim ***** válasza:

"nem tudna kialakulni szerelem ha ilyen ritkan talalkozunk,es hogy szeret,csak nem ugy!!komolyan lanyok,dobjam ki,es kesz?"


Ne szerintem ezzel feltetted most az i-re a pontot.Megmondta konkrétan, hogy nem szeret téged úgy,ahogy kellene.

Már több mint 1éve jártok,ha jól vettem ki az írásodból mégsincsenek olyan érzelmei és hozzáállásai irántad illetve hozzád, amilyeneket te igazából szeretnél tőle!


Egy ilyen kapcsolatnál ahol 2hetente találkoztok nem is tud szerintem kialakulni a napi rutinotok,az együttélés,a másik igazából való megismerése.Pláne ilyen viselkedéssel,amiket ő csinál...


Egyszerűen nem vagytok egymáshoz valók valószínűleg.Különbözőek az érdekeitek,a jövőképetek és a céljaitok....Szerintem ne pazarold az idődet.

Míg te 30 évesen már lakásvásárlásban és családon gondolkozol, ő még mindig csak 24 éves és megteheti, hogy legyen jó pár 1-2-3éves kapcsolata utánad,mert neki még nem célja a családalapítás...


Van még rengeteg nő,akibe időt és energiát tudsz fektetni ne aggódj:)


Engedd őt el szerintem....Senkit sem lehet megváltoztatni!


24N

2012. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso hozzaszolast is,tanulsagos volt!Mar meg is hoztam a dontest,nem volt nehez!koszi lanyok meg1x!!
2012. márc. 14. 15:32
 8/15 anonim ***** válasza:
Nő vagyok és viselkedtem hasonlóan. Az a baj, hogy magam sem láttam, hogy teljesen más a problémám, mint amit valójában hiszek. Szerintem nekem sokat segített volna, ha a párom türelemmel és megértéssel rákérdez, hogy mi valójában a bajom. Ha rávezet arra, hogy az valami felszínes hiszti amit csinálok, és tuti valahol mélyebben van valami gáz. De persze nem biztos, hogy ez nálatok is megoldás lenne.
2012. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolso hozzaszolohoz: pontosan hogy viselkedtel akkor a paroddal?Az a baj,hogy amikor en szakitani akartam par hete,amikor otthon voltam,akkor O nem akart,es kert engem,hogy ne csinaljam mar. Hogy rossz idoszaka van,es azert viselkedik "hulyen". Ugyanakkor ram mindig szamithatott,es ha ez nem eleg neki,akkor valoszinuleg mas kell. Amit irtal,amiatt most megint picit elkezdtem abban bizni,hogy csak atmeneti allapot Nala,es ha vegre mar normalis tavasz lesz,es en is kozelebb leszek hozza,akkor meg tudjuk majd oldani a dolgokat. Nehez eldonteni,hol van az a hatar,ahol meg kell huzni a vonalat,es nincs tovabb. Az en barataim mar dobtak volna regen...en meg meg most is azt keresem,hogyan tudnek beszelni vele,rendbe hozni a dolgokat. Azt sem ertem,hogyha mar reszerol vege van,akkor miert akar velem minden nap beszelni?Es nem 10 percet szoktunk,hanem orakat. A masik,hogy az elmult 2 honapban nekem zuros volt Anglia,mert nem nagyon volt munka,es lehet,hogy tenyleg kevesebbet figyeltem ra,es el voltam foglalva a sajat gondjaimmal?Az elobb azt gondoltam,hogy kidobom telefonon,de mas dolgom is lenne otthon,szerintetek akkor maradok uriember,ha hazamegyek,es otthon mondom el neki?Azt is hozza teszem,hogy van meg nala par dolgom..pl. a kocsim,es szarul erzem magam a gondolattol,hogyha vege...de sajna az elozo kapcsolatomnak pont olyan jelek miatt lett vege,amiket a mostani baratnom ad le nekem. Csak bennem volt annyi gerinc,hogy megmondtam a volt bnomnek,hogy mas celjaink vannak,es nem szeretnem folytatni..es en nagyon megbantottam exet,lehet,igy adja vissza az elet...Mostani baratnom tegnap volt interjun egy sokkal jobb munka miatt,mint amit most csinal!Szerintetek varjam meg,hogy ebbol mi lesz,es hogy fognak e pozitiv iranyban valtozni a dolgok?

Es meg1 kerdes: ha szakitok Vele,es o tenyleg csak atmeneti melyponton van most,es O nem szeretne szakitani,akkor szerintetek amikor leesik neki,hogy elvesztett,ha tenyleg szeret valamennyire,akkor vissza akar majd jonni? Nem akarom elkapkodni a dontesem,bar nagyon sok erv szol amellett,hogy hagyjam ott,attol felek,hogy akkor orokre elvesztem,es ugy gondoltam,hogy meg van a kapcsolatunkban..persze az keves,hogy en igy gondolom,de neki vannak lelki problemai,es tenyleg mi van akkor,hogyha ido kell neki??Nem tudom,mit csinaljak!!

2012. márc. 14. 16:13
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy nekem mi segített volna, de lehet, hogy csak ez, hogy kidobott. Talán ha három napig voltam még idióta utána, aztán rádöbbentem, hogy teljesen elveszett a realitás érzékem, és teljesen kifordultam magaból, és felismertem, hogy én vagyok a hülye. Amíg benne voltam, addig meg voltam róla szentül győződve, hogy mindenki hülye csak én vagyok helikopter. Csomószor már az adott veszekedés közben is éreztem, hogy totál nincs igazam, és hogy igazából most azt kéne mondjam, hogy bocs tök hülye vagyok, igazad van, de ezt ugye nem engedte a büszkeségem, és inkább addig mondtam a magamét, míg enyém nem lett az utolsó szó. Azt hiszem nálam valójában az volt a baj, hogy már nem mertem hinni az egészben, ott lebegett ez a rohadt szakítás kérdés, és szétvetett a bizonytalanság, tele voltam félelemmel, frusztrációval és átment az egész egy ilyen hatalmi harcba, amiben akkor éreztem jól magam, ha elhittem, hogy nyert ügyem van. Pedighát pont nem nyertem ezekkel a veszekedésekkel semmit, de valahogy jobb érzés volt, hogy úgy jövök ki belőle, hogy na már megint nekem van igazam és ő a hülye.


Persze totál nem biztos, hogy analóg a két helyzet, de azt hiszem rajtam az segített volna, ha kicsit pofára ejtenek, ha kicsit aggódhatok, ha mondjuk történt volna vele valami baj, amiben valóban a segítségemre lett volna szüksége, nem tudom. Ahogy kidobott, minden kivilágosodott, de nem tudom, hogy ha nem dob ki, akkor tudott-e volna olyat tenni, amitől kitisztul a kép.

Tudom, én is utálom a taktikázást, de én a helyedben azt hiszem egy kicsit ráijesztenék. Tűnj el skyperól, ne jelentkezz pár napig, ha keres ne reagálj, esetleg dobj egy sms-t, hogy bocs de gondolkodnom kell, nem akarok most veled kommunikálni. Hagyd egy kicsit tipródni, hátha letisztulnak a dolgok. Persze az is lehet, hogy ez hülyeség, és az is lehet, hogy nálatok ez pont rosszra vezetne, pláne hogy neked nem jönne őszintén.

Nem tudom, hogyha nem véresen komolyan dob ki, hanm érzem rajta a bizonytalanságot, akkor is magamba néztem volna-e, vagy akkor maradt volna az az ostoba álláspontom, hogy ő a hülye. Fogalmam sincs. Meg mondom, totál nem biztos, hogy analóg a két helyzet, hiszen nincs két egyforma ember, helyzet, akármi.

2012. márc. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!