Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fogadják el a szüleim a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Már az elején leszögezem hogy lány vagyok és most töltöttem be a 18-at, a barátnőm pedig 20 éves és ő is Budapesten lakik, töri-magyar szakra jár az eltére.

Nem tudom mi lehet a baj, a szüleim hallani sem akkarnak egy ilyen leszbikus kapcsolatról, tegnapelőtt mutattam be nekik, de az óta nem is beszélünk egymással, főleg anyukámmal, sajna nagyon rossz az is hogy nem tudunk leülni normálisan megbeszélni, felnőttként a dolgokat, nagyon ellenzik a kapcsolatunkat, de azt nem tudom, hogy miért. Már fél éve együtt vagyunk és jól megértjük egymást már jólett volna nekünk, hogy nem titokban kelljen mindig találkoznunk. Nagyon fontos lenne számomra hogy elfogadják a szüleim, ráadásul nem dohányzik, nem iszik és persze mivel egyetemre jár teljesen értelmes és van gógyija, nagyon tájékozott lány és szeret színházba járni. SOS kérek ötleteket mit csináljak?


2009. jún. 16. 12:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
idővel majd elfogadják...csak fel kell dolgozniuk hogy te más vagy
2009. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
Jesszus! Az LT-re jár és leszbi. Hová fajul a világ? Lehet lepontozni, maradi vagyok, és megértem anyukádat! Unokákat szeretne majd biztosan. Nem ítélkezem de hát mégis csak nem ez a normális kapcsolat, és nem csodálom, hogy a szüleidnek idő kell ezt feldolgozni.
2009. jún. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
miért ne járhatna az ELTE-re attól hogy leszbikus? szerinted talán ő választotta magának, hogy leszbikus legyen?! meg azért mert a saját neméhez vonzódik, nem mehet egyetemre vagy mi van??
2009. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
28%
De csak azt gondolná az ember, hogy ott azért kultúrált környezet van... Meg igenis ő választotta magának, nem hiszek abban, hogy valaki képes leszbinek születni...
2009. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Egyenlőre kerüld a témát. Ezt a dolgot nagyon lassan és fokozatosan kell adagolni a szülőknek, hogy meg tudják emészteni. Belegondolva magam a szüleid helyébe, biztos rosszul érintene a dolog. Miért? Mert mindenki "normális" életet szeretne a gyerekeinek, ne kelljen bújkálnia, megvető pillantásokat elviselnie, stb. Most minden átalakul bennük is. Ha szeretnek, és nem akarnak boldogtalanak látni, vagy elveszíteni, tűrni fogják, talán még el is fogadni. Tlán magukat is hibáztatják. Egy biztos, ami neked már természetes, az nekik még radikálisan új. Van testvéred? Jó taktika lehet liberálisabb rokonok szövetségét kérni, aki puhíthatja az ortodoxokat.
2009. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 12:32-es! Te ilyen felfogással biztos nem jársz az eltére. :P Szánalmas. És amúgy senkit sem érdekel, miben hiszel.

A kérdésre válaszolva, teljesen normális ez a reakció. Egyébként tudtak róla, hogy leszbi vagy, vagy csak most derült ez is ki számukra?

2009. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Légy türelmesebb, idővel lenyugszanak és kedvelni fogják a bnődet. :) Csak légy türelemmel.
2009. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell maradiskodni. Lehet, hogy ő leszbikus, ő viszont bejutott az ELTÉ-re, nem leprás, nem különc, csak a saját neméhez vonzódik. Akkor jobban ledöbbennék, ha Te bekerültél volna, mert akkor tényleg a legaljanép is ott tanulna.


Szerintem egyelőre (nem egyenlőre) hagyd a szüleidet, hogy feldolgozzák, de semmi esetre se hagyd el a barátnődet, nehéz menet lesz, de szerintem egy idő után a szüleid is rájönnek, hogy jó ember, megbarátkoznak a tudattal.

2009. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
46%
Most miért? Hidd el én jobb helyekre is bejutok mint az ELTE. Amúgy meg nyugodtan pontozzatok még lentebb, mert engem k.vára hidegen hagy a pontozás. És ez a saját véleményem és ezért még nem kell legaljának titulálni, de én akkor sem tudom megérteni a l.szbiket és a b.zikat, hiszen ha ez tényleg elfogadott lenne a törvény sem tiltaná nekik a házasságot! Tehát ez társadalmilag sem elfogadott. Ennyi.
2009. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
Talán azért nem fogadják el mert nem normális dolog két nő kapcsolata(ugyanúgy mint 2 férfié sem). A szüleid nem azért neveltek h így tönkretedd az életedet, ez szégyen nekik. Ne haragudj, de ne csodálkozz h így állnak hozzá. Még ha ez a dolog a te szemedben normális is, az emberek többségének a szemében elítélendő. Bocsi tényleg, de nem csinálhatsz úgy mintha ez normális lenne, mert nem az! Remélem csak fiatal hóbort ez neked, és ki fogsz nőni belőle, sok bajod lesz még ebből az életben.
2009. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!