Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőmet nem engedik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmet nem engedik bulizni! Engem viszont állandóan hívnak a haverok! Ti elmennétek?

Figyelt kérdés

18ak vagyunk mindketten, csak neki nagyon konzervatív szülei vannak. majdnem másfél év alatt egyszer sem engedték, h nálam aludjon....

viszont én meg nem akarok péntek esténként itthon ülni,mert vele meg nem lehet mindennap találkozni.

szülök miatt főleg..mindig kitalálnak valami tennivalót neki, kerti munkák, földjük van stb...

de ha meg elmegyek, bántana a dolog, h a barátnőm otthon aggódik. netán talán bosszúból ő is elmenne, addig könyörögne érte....

sztetek?


2009. jún. 16. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem rosszul esne, hogy ha a barátom minden este bulizni járna, amikor nem találkozhatnánk, de talán ideje lenne beszélgetni a barátnőddel, hogy talpra kéne állnia, és azt mondania, hogy ma pedig igen is találkozni fogtuk. Nem normális ha egy 18 éves lányt ennyire bezárva tartanak.

Én 19 vagyok, és ha ilyen helyzetben lennék, természetesen nem mondanám azt a barátomnak, hogy márpedig unatkozz te is otthon de a hétvégén két éjszakából kettőn nem lenne otthon, akkor már lehet rosszul esne és elkezdenék rágódni hogy vajon nincs e harmadik személy a dologban

2009. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy neked mit kéne tenned. Szerintem elsősorban ez a barátnődön múlik. Mi olyat tett amiért nem bíznak meg benne a szülei annyira, hogy 18 évesen elegendjék bulizni és esetleg néha nálad aludhasson. Először is neki kéne beszélgetnie a szülivel. Üljenek le és szépen mondja el, hogy milyen igényei vannak. Megérti, hogy féltik, de tud magára vigyázni, és rosszul esik neki, hogy ennyi bizalmat sem mutatnak iránta. Mondja el, hogy teljesen természetesnek találja azt, hogy ennyi idős lány már nem csak annyira vágyik, hogy fogja a barátja kezét. Tisztáan van a védekezési módszerekkel stb...

Neked csak annyi dolgod, ha neki sikerült elérni azt, hogy több dolgot megengedjenek neki, akkor te tartsd be a megbeszélteket. pl: elviheted magaddal bulizni a barátnődet, de éjjel 1 órára legyetek otthon. És ha látják azt, hogy valóban megbízható vagy és szereted a lányukat, egyre engedékenyebbek lesznek.

Esetleg azt is megkérhetné a barátnőd, hogy te aludj ott és nem ő nálad. Abba lehet, hogy könnyebben belemennek, mert akkor még is csak otthon van a lányuk.

De mondom, kérd meg a barátnődet, hogy üljön le beszélgetni a szüleivel. Hívjanak meg vacsira, ismerjnek meg téged, te is őket, beszélgess velük, legyél udvarias, vigyél virágot az anyukának és főként lássák rajtad, hogy megbízható és érett vagy. sok sikert!

2009. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hallod 2éve járunk majdnem:D

már ismernek nagyon..mégsem engedik pedig utalgattam rá...

2009. jún. 16. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a kompromisszumos megoldás, amit a 2. válaszoló írt, szerintem is jó ötlet lehet.

Részletesen írd le, hogy milyen buliba mennétek, kikkel, mik/kik lesznek ott, mi fog történni, és szabj meg egy határidőt, hogy addigra hazaviszed a lányt. Szerintem míg nem engedik el veled kettesben bulizni, az egymásnál alvást se hozd föl nagyon.

De akkor majd' 2 év alatt mit tudtatok kezdeni egymással? Se egy közös nyaralás nem volt, se más olyan program, ahol a szülők nem voltak ott zavaró 3.-ként?

És jól értem, hogy akkor még nem is feküdtetek le egymással? Vagy azt megoldottátok napközben, míg a szülők dolgoznak?

Szerintem itt csakis egy mély beszélgetés segíthet. De még akár azt is mondanám, hogy ne a barátnőd egyedül üljön le velük, hanem te is legyél ott, és egységben az erő alapon ketten beszélgessetek.

2009. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

23:18-as vagyok, még valami:

én is elég konzervatív nevelést kaptam, de ennyire durvát nem...

Viszont mikor 18 éves voltam, akkor volt életemben először barátom, aki ráadásul 1 évvel fiatalabb is volt, mint én. (Na erről a szüleim nem tudtak...)

És ő elment párszor unokatesóival bulizni, és én nem rinyáltam, hogy vigyen engem is, pedig még ki tudtam volna itthon harcolni, vagy ilyesmi. De mégis elengedtem, hagy érezze jól magát, azért, mert én nem tudok menni, még őt is nem fogom az ajtófélfához kötözni...

Szóval én elengednélek a barátnőd helyében, vagyis a kérdésed az volt, h elmennénk -e...

Ebben én semmi kivetnivalót nem találok. Ha néha jól esne, hát akkor menj... De azért a barátnőddel beszéld meg!

(23/L)

2009. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

egy közös nyaralás már volt.

most lesz a következő, és akkorra tervezzük. igen, jól értetted, h nem volt még eddig semmi.

az eset bonyolultságát mélyen tükrözi, h két külön városba fogunk valszeg tanulni...

szóval galiba van rendesen:S

én szeretem, de néha már mennék a haverokkal is szórakozni

2009. jún. 16. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!