Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire számít, hogy azonos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít, hogy azonos szellemi szinten legyen veletek a párotok?

Figyelt kérdés

Diplomás, több nyelven beszélő lány és szakmunkás fizikai munkás férfi kapcsolata lehet tartós? Nem zavarna, hogy a férfi nem elégít ki szellemileg és semmit nem ért abból, ami az életed nagy részét kitölti, amivel foglalkozol, pénzt keresel? Nem éreznétek úgy, hogy csak egymás mellett éltek, de nem együtt?

Én így jártam a barátommal, elhidegültem tőle. Már tisztelni sem tudom semmilyen szinten. Többet keresek nála, megbecsült állásom van, a munkahelyemen körülrajonganak a férfiak. Miért kellene leragadnom egy pék mellett? De megbántani sem szeretném.


28/L


2012. ápr. 17. 14:35
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
34%
valószínűleg nem érezné át a problémád és talán azt sem értené mitől vagy hullafáradt, hisz ő csak a fizikai munkát ismeri, amit meg te csinálsz az minden csak nem igazi munka
2012. ápr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim válasza:
47%
Ha az iskolázottság, és a fizetés számít egy kapcsolatban, ott óriási gondok vannak...
2012. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé számít. Én nem bírnék olyan mellett élni, aki nem fogja fel a dolgokat, meg nem értene semmit...
2012. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
44%
Hát, nálad valami gond van. Attól hogy van diplomád, és beszélsz x nyelvet, az még nem jelenti azt, hogy te magasabb szellemi szinten vagy.
2012. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
100%

szerintem eléggé számít. nekünk akkor kezdődött a gond, amikor őt nem vették fel főiskolára, mer fele annyi pontja volt, mint kellene. engem meg simán felvettek. ezért rám haragudott, meg lenézte h én suliba járok még. megjegyzem nem volt munkája, nekem suli mellett volt. kapott állást végül, belekeveredett egy iszákos, füves társaságba és akkor mentünk szét, amikor már 0-24 h piáltak. szellemileg észrevettem h épül le. semmire nem emlékezett, nem tudott már semmit megjegyezni. ha valamiről kérdeztem a véleményét, már a kérdést se értette.


amúgy nem gondoltam volna, hogy lesz ebből baj, hát következő évben úgyis felvették volna valahova, de hát ez van.

2012. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
80%
Nekem számít - bizonyos fokú különbség felett már nem működik a dolog. Azt mondjuk nem értem, hogy annak, hogy a munkahelyeden "körülrajonganak a férfiak" mi köze van ehhez.
2012. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem fenn hordod az orrodat, amúgy meg valahogy meg kellett ismerkednetek. Tudtad mit vállalsz. Ha ez akkor nem volt számodra gond, most miért az? Nem tudom megérteni, hogy ha akkor volt közös téma, most miért nincs? mert őt nem érdekli illetve nem érti mit dolgozol, miért akarjam érteni én, hogy mit dolgozik a párom? Persze meghallgatom, hogy mi történt vele, de magát a folyamatot mit értsek meg rajta? nyilván azért dolgozol ott TE mert te érted azt ő meg a fizikai munkájához ért, gondolom te sem akarod érteni az ő munkája folyamatát.
2012. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az teljesen mellékes hogy mennyit keres valaki, vagy milyen a végzettsége. Az értelmi szint, az érzelmi intelligencia meg a műveltség nem attól függ hogy az ember pék, tanár vagy mérnök. Azt viszont én sem szeretném ha nem értené a barátom hogy miről hadoválok neki. :/ Én akkor érzem valóban jól magam egy férfi oldalán ha fel tudok nézni rá valamiért. Ha nálatok ez nincs meg, szerintem nagyon hanyatlóban lehet a dolog.


23/L

2012. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
84%

A szellemi szint és az iskolázottság nem ugyanaz!

Egy szakmunkás is lehet értelmes rendes, sőt akár jobb felfogású is lehet mint egy főiskolás. És egy Főiskolás is lehet gyengébb felfogású ha gép módjára magolással jutott el odáig.

Ha nem bir felfogni dolgokat az nem azért van mert szakmunkás, hanem mert szellemileg ténleg gyengébb.


Amúgy meg miért nézed le mert csak pék? Attól hogy te vagy egy mondjuk marketing menedzser senkise fog jól lakni, attól csak az alapból pénzes megbízódnak lessz jobb.

(csak példának hoztam ezt a foglalkozást, nem akarok vitatkozni)

2012. ápr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 Hanariko ***** válasza:
40%

hűha, ez elég komplikált, mert az h ki milyen szellemi szinten van nem mérhető azzal h kinek hány diplomája és milyen munkája van. Nagypapám pl. ikarusnál dolgozott, most már nyugdíjas, cska egy ilyen villamosméröki szakmunkása volt/van, nincs fősulija (jó az ő korában még nem volt ez "divat") de sokkal sokkal többet tud a nagyvilágról és sokkal műveltebb mint bárki, akit ismerek.


Egyébként értem a problémád, de azért hurrognak le itt többen, mert tényleg kissé nagyképűen írtad le h ennyi meg ennyi nyelvet beszélsz és körülrajonganak és megbecsülnek. Persze ez kell is az önbizalomnak, és hogy meg tudj élni, pláne a mai világban.

Még azt is megértem valamilyen szinten h nem akarsz leragadni mellette, de hát akkor mi a kérdés? szakítsatok és keress munkában, diplomában hozzád illőt.


Én már ott tartok, hogy minden meg tudok érteni és el tudok fogadni (ez nem azt jelenti h én is ezt csinálnám) de hátha látjuk a problémát, jelen esetben hogy te nem akarsz egy pékkel járni, akkor ne járj. Sztm. nem bonyolult.

és mindezt a legnagyobb jóindulattal mondom.

2012. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!