Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ugráltat a párom vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugráltat a párom vagy ez normális egy kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A párom mostanában elkényelmesedett. Nem pakol el maga után a konyhában, ott hagyja a tányért, én teszem el a cuccait. A reggelit vagy ebédet nem köszöni már meg amit tőlem kap. Fél évvel ez előtt megköszönte , akkor még nem volt ez neki magától érthetődő.


A szobáját én pakolom, viszem ki a szennyesét, mert ő úgyse vinné. Nem nagy dolog kidobálni, de van hogy megjegyzi hogy összepakolhatnék a szobába amíg ő dolgozik vagy garázst pakol és ilyenkor hozzáteszi hogy "mert úgyse csinálok semmit soha".


Ha kell neki valami akkor engem ugráltat. Hozzak neki pohár vizet vagy ezt meg azt. Ha nem hozok meg van sértődve.


Engem már nagyon irritál ez a helyzet. Régen szívesen keltem föl és csináltam neki amit kért, de most már egyre kevésbé teszem jó szándékkal mert úgy érzem magam mint egy szolga.


Nem élünk egy háztartásban. A szüleinél "lakunk" én félig meddig otthon is. A konyhát mindig én teszem rendbe, felporszívózni és takarítani is többször szoktam. 2 éve vagyunk együtt. Kb fél éve vettem észre hogy már nem köszöni meg az elé rakott kaját és ugráltat mint egy hülyegyereket.


Mit csináljak?


23/l



2012. ápr. 25. 06:57
 1/6 omba ***** válasza:

Ne jó jelek.

Szerelem idején ilyen nincs / vagy nem tűnik problémának.

H régebben nem így volt, év után meg ilyen, - és elgondolod, milyen lesz még 5 év múlva....

Mondjuk, hogy valaki megköszön-e valamit nem párkapcsolati dolog, emberi kötelesség.

2012. ápr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem mindegy, hogy te dolgozol, vagy csak otthon vagy? Mert az utóbbi esetben valamennyire értheö lenne.


De az, hogy udvariatlan, az gond.


Ha mindketten dolgoztok, akkor a helyedben NEM tenném elé a kaját, nem vinném ki a cuccait, a támyéroakt, stb. Ha disznóol lesz a szobájában, akkor az az ö baja. Ha nem tetszik, majd eltakaritja.


Az meg, hogy megsértödik - sértödös emberrel nem érdemes hossszabb távra tervezni, mert egyre hisztisebb lesz, és csak megbolondulsz töle.

2012. ápr. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi már sokkal régebben élünk együtt, de a páromnak eszébe sem jutna ugráltatni, és a mai napig a kérem, köszönöm, szivesen, stb. kifejezések természetesek.
2012. ápr. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a legközelebbi ebédnél, kérd meg, hogy segítsen. pl a terítésben, vagy, ha főzöl , és tele lesz a szemetes, akkor mond, hogy nem hagyhatod ott a kaját, mert leég, és vigye ki ő, hogy ne bűzölögjön.

ha nagyon kelletlenül, vagy egyáltalán nem csinálja meg, akkor lényegében agyfokú kihasználás esete forog fenn...

ülj le vele megbeszélgetni, hogy egyedül nem tudod vinni a háztartást, és nem kellene már most úgy élnetek, mint egy 20 éves házaspárnak. ha nem fogadja el a véleményed, akkor gondolkozz el azon, hogy a további életed mint egy cseléd akarnád-e leélni, vagy nem...

2012. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak azt lehet ugráltatni aki hagyja magát.
2012. ápr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

NEM élünk háztartásban. Két egyetemista vagyunk. Tehát nekem nem lenne kötelességem főzni rá, mint a "kereső férjre". Ő dolgozik, ami azt jelenti hogy segít az apjának hajnaltól délutánig. De ezt is hetente csak párszor.


Igen, azt lehet ugráltatni aki hagyja. Kérdés hogyan szoktassam le róla őt.


Ha megkérem őt akkor segít mondjuk elteszi maga után a dolgokat(kb fél perc alatt bevágja a mosogatógépbe), de a szobát nagyon nagyon ritkán pakolja(sőt!!! azt kérésre sem), és a "de én megkértelek" címszóval ugráltat.

2012. ápr. 25. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!