Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátságból szerelem? Előny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátságból szerelem? Előny az, ha lényegében a legjobb barátja voltál, vagy hátrány, ami később visszaüt?

Figyelt kérdés
Hosszú idő óta ismerjük egymást, és a minap furcsa mód megcsókoltam. Régóta érzek iránta valamit, de barátságunkra valótekintettel elnyomtam. Utólag kiderült, hogy én sem vagyok közömbös neki. Tudjuk, hogyha ezzel véget ért a barátság és elkezdődik valami más. Arra lennék kíváncsi, hogy az esetek többségében előny az ha lényegében a legjobb barátja voltál, vagy hátrány ami később visszaüt? Puszta kíváncsiságból kérdezem :)
2012. máj. 11. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jó dolog.. főleg h már ismeritek egymást! De nem lesztek többet a legjobb barátok! Ezt sose feledd!
2012. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen... Sajnos ez most dupla vagy semmi lesz, de ahogy ismerem nem lesz vele baj. :) Remélem..
2012. máj. 11. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szerencsés így elkezdeni egy kapcsolatot. És attól mert szeretitek egymást, még a barátságnak sem kell megszűnnie. A későbbiekben nagyon jó szolgálatot tesz, ha már nincs az a lángoló szerelem.

Mivel mi is barátból lettünk egy pár, így ismertük egymást és ezért tudtuk a másik fél dolgait tolerálni..

2012. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dottorre ***** válasza:
100%
MIndenképpen előny. Ismeritek egymás erősségeit, gyengeségeit, vesszőparipáit, ez nagyon hasznos!
2012. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam hátrány volt,mert szakítás után rájöttem,hogy nem lehet a baráti viszonyt sem megtartani közöttünk!

A szakítást leszámítva előnyös volt,mert tényleg MINDENT meg tudtunk egymással osztani.Ugyanúgy órákig tudtunk beszélgetni mint előtte,csak kiegészült a kapcsolat a testiséggel.

2012. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. máj. 11. 10:47
 7/12 bumbi02 ***** válasza:
100%

Szerintem előny.


3 éve megcsókoltam legjobb lánybarátomat, és azóta is járunk, sokkal jobban ismertük egymást az elején, mint más kapcsolatokban jellemző volt, sokkal jobban tudjuk hogy másik mit szeretne, és továbbra is legjobb barátként is funkcionálunk egymás számára.

2012. máj. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg együtt vagytok előny. Ha szétmentek hátrány. Jól mondod, ez dupla vagy semmi játék, és az is nehézség, hogyha szétmentek az a baráti társaságot is megviseli.
2012. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó dolog. Ha már barátként jól működtetek, akkor biztos nem csak "megvan a kémia", hanem tényleg egy az érdeklődésetek, stílusotok, életfelfogásotok. adni kell a dolognak egy esélyt. Ha meg párkapcsolatként nem működik, azt idővel meg tudjátok beszélni kulturáltan, ami nagyon fontos, mert akkor esélyes hogy a barátság megmarad, és lehet, hogy húsz év múlva, barátokként úgy fogtok rá visszagondolni, hogy "Vazze, emlékszel, amikor megpróbáltuk ezt az együtt járás dolgot...?"

Szóval értelmes emberek között nem olyan nagy a rizikófaktor.

Mondjuk én is hasonló cipőben járok. Van egy lány, akivel már egy ideje ismerjük egymást, sok közös témánk van, nekem nagyon tetszik, mint nő. Szerintem én is bejövök neki, de nem merem kockára tenni a baráti viszonyt (mert ha én meg nem tetszem neki, nem akar velem kapcsolatot, tehát a vonzalom nem kölcsönös, akkor arra a barátságunk lehet rámenne.)

2012. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
ugyanez volt nálunk is 7 évig, igaz nem legjobb barátok voltunk mert nem találkoztunk heti rendszerességgel de fontosak voltunk egymásnak. én az elmúlt években elnyomtam magamban az érzelmeket mert féltem, meg hülye voltam. de nyáron megtört a jég és kiderült nem kellet volna. nyár végén leszünk 1 évesek de azt érezzük ez nem szokványos 1 év mert mi simán átugrottuk a ismerkedős időszakot. A kapcsolat már az elejétől igen mélynek számított. Szóval szerintem jó, sokan mondják az ilyen kapcsolatok tényleg hosszú távúak, tudod mire számíts, mik a gyengéi a másiknak, tudod 1. perctől tolerálni, van közös múltatok. :)
2012. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!