Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beteges megfelelési kényszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteges megfelelési kényszer és féltékenység. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az én problémám eléggé összetett és bonyolult, de azért megpróbálom érthetően megfogalmazni, mi is bánt...A barátom elég jómódú, gazdag családból származik, fél éve vagyunk együtt és minden a legnagyobb rendben működött/működik egyetlen dolog kivételével. Sajnos elég felszínesen gondolkodik az életről, az emberekről és legfőképpen a lányokról. Eléggé pénz-orientált, sznob felfogása van, amit én el is fogadok a magam módján, mivel nyilván értem hogy ő ebbe a világba született bele, míg én egy egyszerű polgári családban születtem - se nem gazdag, se nem szegény, tehát átlagos. A probléma ott kezdődik, hogy ez a felszínesség a kapcsolatunkba is befurakodott. Tudni kell, hogy a párom volt barátnője is tipikusan olyan lány volt, akit a kitartott élet vonzott. Platinaszőke póthaj, műköröm, napi 24 órában magassarkú meg drága ruhák, amit ugye nyilván a barátom finanszírozott neki, mégpedig azért, mert mint minden fiúnak titkon, neki is bejön ez a stílus. Már-már nőideálja ez az egész, merthogy ugye dekoratív meg egy férfi számára vonzó...Én viszont abszolút nem ilyen vagyok. Persze adok a külsőmre, pozitív visszajelzéseket kapok a környezetemtől, de semmiféleképpen sem lehet rám azt mondani hogy mű lennék. Mindig volt egy egészséges önbizalmam, ami azonban rohamosan fogyatkozni kezdett mikor a kapcsolatunk beindult. Látom és érzem is hogy fontos vagyok a barátomnak, szeret engem, efelől biztos vagyok. Tetszem neki, az is biztos. Viszont sokszor biztatott már engem is arra, hogy mozgolódjak ebbe az irányba. Sokszor mondja hogy úgy vagyok neki tökéletes ahogy most vagyok, mégis tudom hogy titkon belőlem is legszívesebben egy ribancot formálna. Úgy gondolom, hogy azért elég nőies a stílusom, de azért a ribancosságtól távol van. A volt barátnőjétől eltérően nekem azért vannak céljaim, komoly egyetemre járok, amit értékel is a barátom, büszke rám, de igazából nem zavarná ha én is csak otthon ülnék és őt "szórakoztatnám". Az önbizalmam hirtelen megrendült, hogy talán nem is vagyok neki elég jó és hirtelen olyan mértékű megfelelési kényszer jött rám, hogy szinte felemészt. Nem is az exbarátnőjére vagyok féltékeny,hanem inkább arra a stílusra amit ő képvisel, mert ugyan az nem vonz engem, a barátomat viszont annál inkább és ettől valahogy kevesebbnek érzem magam, habár tudom nem kéne. A barátom számtalanszor elmondja hogy még nagyon sokáig velem képzeli el a jövőjét, az viszont nyilván elbizonytalanít, mikor ő ad nekem tanácsot mit és hogyan vegyek fel, mikor egyáltalán nem is ez az ízlésvilágom...Zavar ez a nagy anyagi háttér béli különbség is...Azt, hogy elvigyen ide-oda, vacsorázni stb. nem tartom problémának, de zavarba hoz vele, mikor mondjuk drága utazásokat meg ruhákat akar nekem kifizetni, mert engem soha nem a pénze érdekelt, ha pedig engedem neki hogy luxuskiadásokat álljon nekem, akkor meg kitartottnak érezném magam, amit ő nem tud megérteni, pedig ha valami az biztos nem szeretnék lenni,pláne nem fél év után.Nekem megalázó ez az egész... Engem nem úgy neveltek hogy fogj egy gazdag pasit ő majd jó életszínvonalon tart... Sokan mondták nekem, hogy ha ilyen kétségeim vannak, akkor szakítsak vele, azt viszont nem tudom megtenni, mert nagyon szeretem őt. Ha nem a pénzről van szó minden tökéletes, de ha szóba jön, nekem kisebbségi komplexusom van mellette. Ragaszkodunk egymáshoz, ő viszont nem érti meg, hogy miért is érzem megalázónak ha szinte eltart. Át lehet hidalni ezeket az életfelfogás béli különbségeket? Megmenthető ez még? Vagy csak túlreagálom? :/
2012. jún. 10. 02:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Hopp ez hosszú lett :D Bocsánat, így sikerült :P
2012. jún. 10. 02:46
 2/4 Hanariko ***** válasza:
igen elég hosszú lett, de már a feléig elolvasva is értem a problémád. szerintem hagyd el. oké ez így elsőre durva, de láthatóan nem érzed jól magad így. És így akkor nincs értelme. Semmi baj nem lenne a barátod gazdagságával, ha mint mondtad nem akarna r*bancot csinálni belőled. Én így,hogy elvileg szeret, de azért megmondja mit és hogy... nem tudnám szeretni. És neked se kéne. (persze mintha meg lehetne mondani kit szeressünk és kit ne) sztm szólj neki, hogy változzon, mond meg hogy nem leszel a cicababája, önálló vagy úgy öltözködsz és nézel ki, ahogy akarsz, pláne ha pont te vagy a normális kategróia. Ha tényleg szeret elfogadja (ahogy ez már elviekben meg is van) ha meg nem, akkor keressen egy cicababa, plázap*csa fajtájú csajt és tartsa el. Te meg akkor találhatsz egy sokkal inkább hozzád illőt. (minden értelmben) Remélem segítettem.
2012. jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit leírtál. Bár csak egyik oldalt hallottuk. Esetleg azon gondolkozz el, hogy a barátodnak tényleg azért akar Neked ruhákat venni, mert jiobban tetszene, ha máshogy öltözködnél, vagy csak kedveskedni szeretne és jelezni, hogy nyugodtan költheted az Ő pénzét is. Ez különben tényleg nehéz dolog. Engem is Hozzád hasonlóan neveltek, egyetemre járok, stb. hogy el tudjam tartani majd magam egyszer teljesen önállóan is. Talán részben ezért is engedek fiút nehezen aaz életembe. Néha mintha magamnak/szüleimnek akarnék bizonyítani, hogy egyedül is megállom a helyem, boldogulok, nekem is van egyfajta kisebbségi komplexusom, persze valahol tudom, hogyha egy fiú a társam lesz, akkor normális, hogy segítünk egymásnak (osztozunk az anyagiakon is), az még nem jelenti hogy egyedül kevés vagyok. Szóval nem tudom nem-e Te értelmezed félre. Mindenesetre tiszteletreméltó , hogy nem használod ki.
2012. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagytok régóta együtt(fél-1 éven belül) HAGYD EL!! Én ugyanilyen kapcsolatban vagyok már évek óta...én már nem tudok belőle kilépni,hiszen szinte hozzá nőttem,de már az elején tudtam,hogy nem kéne folytatni:S

És nem kívánom senkinek..mert sose fogod elfelejteni,mindig kevésnek fogod érezni magad.Ha fiatal vagy meg főleg,mert még az önképedbe is örökre belevésődik a dolog..Más meg a fél kezét odaadná érted,neki meg inkább az tetszik..menj,hidd el sokkal jobban jársz majd!és a kérdésre a válasz,nem,nem menthető,hacsak te nem fogod tudni kezelni,de nők vagyunk nehezen veszi be a gyomrunk.nekem nem vette be,sose fogja..

2012. jún. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!