Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szüleim nem engedik, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim nem engedik, hogy barátom legyen. Szerintetek, hogyan mondjam el nekik? 18/L Mondjuk aki volt már hasonló helyzetben, és tud tanácsot adni, főleg olyan írjon, aki együtt tud velem érezni.

Figyelt kérdés

a lényeg, hogy nagyon kedvelek valakit, és tudom, ha ebből lesz valami, az komoly lesz,de sajnos elég konzervatívak a szüleim. már próbáltam korábban is leülni velük megbeszélni ezt a témát, ilyen témát 1-2 évvel ezelőtt, de hallani sem akartak róla, és mindig olyan érvekkel álltak elő, amik persze igazak( fiatal vagyok, még tanulok), de akkor akárhány éves leszek és akármit tanulok/dolgozok mindig lesz valami?...már 18 éves vagyok és tartok a szüleimtől, hogy mit szólnak,... hogy képesek-e elfogadni a tényt..

azért írtam ide, mert bár beszéltem erről néhány barátommal (olyannal is, akik ismerik a szüleimet), sőt a fiúnak is elmondtam ezt, ami persze nem esett jól neki..de nem szeretném őt elveszíteni emiatt, és a szüleimmel sem szeretnék rosszban lenni..remélem ez gyávaság..


2012. jún. 17. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ideje lassan függetlenedned a szüleidtöl.

Elöször ismerd meg jobban azt, akit barátodnak szeretnél, ha tényleg összejöttök, akkor meg idöbel a szüleid is beletörödnek abba, hogy felnött leszel.

2012. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Dögi ***** válasza:
Ha szép szóval nem megy, akkor az első válaszoló mond valamit... Előbb utóbb ki kell törni a láncok közül és 18 évesen épp eljött az ideje hogy lázadj, nem lehetsz a szüleid rabja egész életedben. Döntést kell hoznod, vagy élsz lehetőleg normális életet és kimozdulsz a világban vagy éled a szüleid életét és tartod a lépést amit diktálnak.
2012. jún. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, nem 13 éves vagy, hanem felnőtt nő. Attól, hogy valószínűleg a szüleid tartanak el, nem tarthatnak rabságban.
2012. jún. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 valaki a tömegből ***** válasza:
Ha mondjuk 13-14 éves lenné az oké. De a 18 szerintem már túl sok ahhoz így élj. Nem értem hogy a szüleid miért nem tudnak elengedni, azt is mondtad hogy próbáltad velük ezt szépen megbeszélni, gondolom jó a kapcsolat a szüleiddel. Ebből a szempontból irigyelek is egy kicsit :D. Lehet hogy csak azért mondják ezt a szüleid mert azt gondolják hogy valami kultúrálatlan idiótát választasz, szerintem ezt is el kellene mondanod nekik, hogy rendesen megválogatod hogy melyik fiú nyerheti el a kegyeidet.
2012. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

miért, ha összejössz a sráccal, őszintén mit tehetnek?

bezárnak, hogy ne tudj elmenni?

mennek veled, hogy ne tudjatok kettesben lenni?

18 éves vagy, nagykorú, nem korlátozhatnak le.

ha összejöttök eléjük állsz, és kész tényként megmondod nekik, hogy mi a helyzet. nem csinálhatnak semmit. egy ideig lehet duzzogni fognak, de basszus, a lányuk vagy, el fogják fogadni, ha látják, hogy nem megy sem a tanulás rovására, meg otthon is elvégzed a dolgodat.

2012. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

09:48


"felnőtt nő"


Ha felnőtt nő lenne, akkor tudna hozni döntést a saját feje után is, és nem kérné ki vadidegenek tanácsát. Szóval maradjuk a kislánynál, mert ő még biztos nem tő, max testileg az de lelkileg még gyerek!

2012. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! és persze mind igaz..bár az utolsó válaszadónak, annyit mondanék, hogy ide nem tud úgy írni egy ember, hogy valaki ne kössön bele. nem mondtam, hogy felnőtt nő vagyok..talán igazad van. de a kérdést olyanoknak tettem fel, akik voltak már hasonlóhelyzetben vagy együtt tudnak érezni..estleg jó tanácsot adni! ne hidd, hogy nem próbáltam már mással, a barátaimon kívül beszélni erről..

de attól még hálás vagyok azoknak, akik vették a fáradtságot és írtad..igazán jól esik!

2012. jún. 18. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Ideje lenne megtanulnod 18 évesen hogy létezik negatív kritika is, és azt is el kell tűrnöd!


Én biztos nem kezdenék olyan lánnyal, akinek ez a kis hangyapö.csnyi feladat ekkora probléma.


Netán megoldódik valahogy, akkor hogy fogod elmagyarázni nekik hogy fogamzásgátlót szedsz, vagy szeretnél összeköltözni a barátoddal?! Írsz ide egy kérdést előtte?!

2012. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te meg milenne, ha befejeznéd az oltogatását? Kért egy olyan weboldalon tanácsot aminek ez a célja. Ha nem tetszik akkor ne válaszolgass feleslegesen. Hihetetlen.
2012. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

már megoldódott minden!! köszönöm a bátorítást..részben igen itt is kaptam, nem is volt olyan szörnyű..sőt!, lassan több, mint 2 hete elmondtam itthon a szüleimnek, azóta már be is mutattam nekik..Őt..:)


úgy látszik 2 év sokat számít a szülőknél..:) vagyis nem mindegy, hogy 16 vagy 18 évesen állok elő ilyennel..nálam nem..de a szülőknél tényleg ennyire számítana?..

köszönöm mégegyszer a bátorítást! csak gondoltam leírom ezt is, nehogy már csak kellemetlen dolgokról essék szó..

2012. júl. 7. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!