Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl nagy kérés barátomtól,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy kérés barátomtól, hogy a kedvemért leszokjon a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Nem kérhetek tőle ilyet?

2012. jún. 26. 09:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

De kérhetsz.


Én is kértem,10 év után kedvemért leszokott.Ma már hálás érte,még ha első 1-2 hónapban nehéz is volt.

2012. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A testvérem barátja is húzta, elég jól, de a tesom nem engedte neki, hogy a szobájába bemenjen, és így fokozatosan tiltotta ki mindenhonnan :D

Végül már a cigit sem engedte neki, és leszokott róla, több mint 1 éve nem cigizik, és most nagyon hálás lehet a tesomnak, mert hajóra mennek dolgozni, ahová dohányzó emberek nem mehetnek...


Ha sikerül leszoktatnod a barátodat, egy idő után nagyon hálás lesz neked, nem is beszélve arról, hogy mennyi pénzt tud megspórólni.


A tesom és a barája 1 évig voltak együt, amikor kezdte a leszoktatósdit.

2012. jún. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

10 évig dohányoztam.

A leszokás úgy nem fog működni, hogy te akarod ő meg nem. Hisz a kedvedért való leszokás ezt jelenti. Max stikában fog dohányozni, de ha ő nem akar leszokni nem lesz belőle semmi.

2012. jún. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Engem a férjem piszkál, hogy szokjak le. A vicc az, hogy mindketten dohányzunk és ez már akkor is így volt, amikor megismerkedtünk.

Mondtam, hogy oké, mutasson példát és utánacsinálom. Azóta nem erőlteti annyira...

2012. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Kérni kérhetsz, sőt a saját érdekében is jobb lenne, ha leszokna.

Az a fő kérdés, hogy amikor megismerkedtetek, már akkor is dohányzott?

-Mert ha igen, akkor elvileg úgy szerettél bele, úgy fogadtad el, kivéve, ha nem ígérte meg, hogy majd leszokik... De ha nem ígért ilyet, te eddig nem jelezted neki, hogy téged zavar, és leszokni meg nem akaródzik neki, akkor is kérheted, hátha mégis megteszi. Viszont ha olyat mondasz, hogy ha nem szokik le, akkor elhagyod, az gyakorlatilag zsarolás, hátbatámadás, hisz eddig jó volt neked így is...

-Ha csak a megismerkedésetek után szokott rá, akkor bizony kérheted, sőt mivel te úgy mentél bele a kapcsolatba, hogy nem dohányzott, kötelessége is ezt továbbra is tartania, főleg ha téged zavar. Szóval ha ilyen esetben nem hajlandó leszokni, akkor ezen ürügyön simán "dobható" a srác.


Ezek figyelembe vételével, de mindkét esetben ajánlott kérni, hogy leszokjon! Segíts neki! (Ha rágyújtana, akkor foglald le kellemesebb dolgokkal! ;-))

2012. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Igen,túl nagy kérés. De még mindig jöhetsz a "válassz, a cigi vagy én!" kislányos zsaroló szöveggel.
2012. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha a barátod erősen irányítható személyiség, akkor működhet. Különben a kérés nem nagy, csak értelmetlen, jó eséllyel kontraproduktív. Akkor fog leszokni, ha ő le akar szokni. Ha bármi nyomást érez felőled, hogy erre rá akarod venni, nőni fog az ellenállása.
2012. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ne erőltesd és ne piszkáld,hogy szokjon le,mert attól tuti nem fog.Neki kell akarni leszokni,nem neked.
2012. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

kérni kérheted, de nem várd el hogy meg is tegye pusztán a te kedvedért. ez nem így működik. egy dohányos csak akkor fog illetve csak akkor tud leszokni a bagóról, ha Ő AKARJA lerakni a cigit... pusztán más kérésére biztosan nem.


amikor összejöttem a férjemmel, ő bagózott.. én nem... évekig kérleltem, győködtem hogy szokjon le...SEMMI nem használt, semmi hatása nem volt. csak akkor tette le a bagót, amikor ő saját magától határozta el.. addig nem.

2012. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Túl nagy kérés.

Tudom, hogy borzalmasan egészségtelen, de senki nem szereti, ha piszkálják ezzel-azzal, hogy hagyja abba.

Majd abbahagyja, ha ő szeretné, akkor fog csak igazán menni neki.

Én is csak annyit kértem páromtól, hogy kevesebbet szívjon, meg néha megkérem, hogy most bírd ki, ne gyújts rá, mert nem szeretném szagolni a füstöt.

2012. jún. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!