Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem furcsa nektek ez az idézet? (alul bemásoltam)

Figyelt kérdés

" Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért, aki én vagyok melletted. "


Erich Fried


Számomra ez önző dolog, vagy nem is tudom, én azért szeretek egy embert, mert szeretem, hogy hogyan viselkedik stb. Csak simán szeretem. Tény, hogy boldog vagyok ha vele vagyok, de ez csak egy jó "mellékhatás".:D Annyi helyen láttam mostanában ezt az idézetet, hogy gondoltam felteszem a kérdést.

Ti mit gondoltok? :D


2012. aug. 15. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is picit furcsa.. Most akkor nem szereted azt az embert, aki maga a párod? :) Dehogynem..
2012. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát egy kicsit olyan önimádóan hangzik.

Az az Erich Fried biztosan szeretheti (szerethette) magát xD

2012. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na igen, az embert kell szeretni, nem azt hogy saját magad milyen vagy mellette :)
2012. aug. 15. 22:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha lettetek volna már olyan helyzetben az életben, ami ezt igazolja, akkor tudnátok, mit jelent igazán :)
2012. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor biztosan azért furcsa nekünk. Tudnál példát említeni, hogy milyen helyzetekről van szó? Kíváncsi lennék :)
2012. aug. 15. 22:48
 6/11 anonim ***** válasza:

"Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért, aki én vagyok melletted."


Egy szóban: társfüggőség. Amikor önbizalomhiányos vagyok, önmagamat nem szeretem és összeállok valakivel hogy "végre engem is szeressen valaki" (vajon hány rendszeresen ideíró emberke ismert most magára...). Vagyis a másik egy eszköz a számomra ahhoz hogy ÉN jól érezzem magam mert egyébként egyedülállóként megint rám zúdulna az érzés hogy egy senki vagyok.


[link]

2012. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Először nekem is furcsa volt, de ha belegondolok, szívesebben járnék olyan lánnyal, aki mellet boldog lehetek, sokat nevethetek, aki mellett őszinte lehetek.
2012. aug. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De, furcsa és önző.
2012. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. Miért lenne ez önzőség? Ha valaki mellett boldog vagyok, bizonyára ő is az. Ez szintén elmondható az őszinteségre. Ha valaki mellett feszültebb vagyok, akkor valószínű a párom sem önfeledten boldog.
2012. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, hogy a másikat legtöbbször nem önmagáért szeretjük, hanem azért, amit kaphatunk tőle, akkor naiv vagy! Nem véletlenül érezzük a hiányát, ha fontos volt, és elveszítjük. A másik önzetlen szeretetének ideája, az leginkább plátói lehetne ("szép az, ami érdek nélkül tetszik" - Immanuel Kant).

Máskülönben az idézet meg magába foglalja előfeltételként, hogy szereti a párját is, mert az alapfeltétele az "aki én vagyok melletted"-nek, ugyanis nélküle nem érhetné el azt az állapotát. Egyébiránt, ha valaki jobbá válik egy másik által (én azért önkényesen feltételezem, hogy az idézett, nem valami negatív személyiségvonás elérését éltette), annak a kiváltó személy is haszonélvezője (így ezáltal akár öngerjesztő is lehet a folyamat).

Nem tudom ismered/szereted-e ezt a zenét, de hallgasd meg a refrént, mert ebben erről is szólnak:

al http://www.youtube.com/watch?v=qxjtEXzt0GU

2012. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!