Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Hogy oldjam meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hogy oldjam meg, hogy a kapcsolatom is megmaradjon és a jó úton járjak?

Figyelt kérdés
Keresztyén lány vagyok,2 éve élek párkapcsolatban és a barátom nem megtért.Ugyanakkor hívő ember,de még nem jutott el odáig, hogy átadott élete legyen.Én hitben nagyon elgyengültem és szinte sodródok az árral, mert szeretem. Nemsokára összeköltözünk. Szinte nem ismerek magamra! Korábban elképzelhetetlennek tartottam, h hamarabb legyen élettársam mint férjem ráadásul keresztyén vagyok. És nagyon gyötör a bűntudat, de nem tudom mit csináljak. Őt szeretem és ő is szeret, de így nem lessz áldás a kapcsolatunkon:( Mit csináljak? Kérem CSAK azok válaszoljanak, akik megtért keresztények olyanok ne, akik nem keresztyén életet élnek, mert ők úgysem értenek meg!

2012. aug. 21. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én is járok templomba néha de mellette szexelek és bulizok is és a barátommal is jó ideje együtt vagyok és akkor mivan? nem kellene ennyire komolyan venni egy vallást imádkozhatsz meg járhatsz templomba úgy is hogy normális életed van nem vagy apáca..
2012. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"CSAK azok válaszoljanak, akik megtért keresztények olyanok ne, akik nem keresztyén életet élnek, mert ők úgysem értenek meg"


Szóval aki nem megtért keresztény az úgyse ért meg téged. A barátod nem megtért keresztény tehát együtt jársz (és hamarosan) összeköltözöl valakivel aki nem ért meg téged.


Én azt mondom túl különböző a világnézetetek, ha te közelednél e téren a barátodhoz akkor lelkiismeret-furdalásod lenne, ha a barátodat akarnád átformálni, megváltoztatni (mert jelenlegi formában nem felel meg neked) akkor pedig nem tartod tiszteletben az ő saját maga által választott világnézetét, nem hagyod neki hogy önmaga lehessen a kapcsolatotokban, tehát jogosan merül fel a kérdés hogy szereted e őt egyáltalán.


De persze én csak egy nem megtért keresztény vagyok aki úgyse érthet meg téged...

2012. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Fülünyúl ***** válasza:

Először is keresztény, nem keresztyén. Másrészről a szerelem erős érzés, és a mai világban a keresztény egyház sem ítéli el, ha egy pár még együtt él mielőtt összeházasodnának. Az együttélés még abból is jó, hogy jobban megismeritek, kiismeritek egymást. Amúgy meg nem attól lesz áldás a kapcsolatotokon, hogy összeházasodtatok-e vagy sem. A lényeg a szeretet és ha jól tudom ez a keresztény egyháznak is a fő hitvallása. Akkor tehát semmi ellenvethető nincs a dologban, nem fogsz a pokolra kerülni amiatt mert szeretsz valakit és együtt akarsz lenni vele. Akármilyen bigott vallásos is vagy, a jelenlegi pápai dekrétumok nem szólnak ez ellen. A világ egyre nyitottabbá válik, az egyházak is már egészségesen toleránsak.

Az együttélés házasság előtt pedig kimondottan hasznos dolog. Ekkor határozottan kiderül, hogy egymással tudtok-e élni vagy sem. És még mindig jobb így szétválni, mint beleugrani egy rossz házasságba, amit aztán végig kínlódsz életed során, mert ugye vallásosságodnál fogva nem jöhet szóba olyasmi, hogy válás.

2012. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nem hiszem, h ebben a rovatban sok ilyen válaszadó lenne

így hát vettem a bátorságot, és a felszólításod ellenére segítő szándékkal megpróbálok válaszolni

az élet rendje, h szerelmes vagy, h összeköltöztök, ha szorosabb lesz a kapcsolatotok, ez csak a te fejedben ütközik a vallással

de ha ennyire más a nézetetek, akkor később ebből lesznek gondjaitok

megérte, h bűntudatod van, nem is csodálkozom ezen egy cseppet sem :) hiszen tennéd, ami a szívedből jön, aztán a vallás meg letiltja, amiben felnőttél

a vallást nagyon sokféleképpen lehet értelmezni, javaslom formáld át a saját szád ízére, te magad leszel tőle boldogabb, és még a szabályokat sem sérted meg vele :)

a szex meg része egy kapcsolatnak, ha házasság előtt nincs szex, könnyen lehet, h pont ezen bukik meg

2012. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
háromszor írtad el hogy "keresztény"
2012. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon sokszor próbáltuk már ezt megbeszélni, de mindíg csak ott lyukadtunk ki, hogy valaki fájdalmat okozott valakinek. És én azt nem akarom mert szeretem. És tudom, hogy ő is szeret, mert efelől soha de soha egy csöppnyi kételyem sem volt. Csupán arra vágyok, hogy újra visszaállhassak a ,,helyes útra,, hogy úgy éljek párkapcsolatban hogy béke legyen a lelkemben is.
2012. aug. 21. 19:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem véletlen írtam keresztyént :D Keresztény és Keresztyén közt van különbség de most nem ez számít....
2012. aug. 21. 19:46
 8/12 anonim ***** válasza:

persze, h szereted, az ellenkezőjét meg sem engeded magadnak soha az életben, pedig ez hiányzik neked, és ezt kellene megtanuld, akkor lenne békés párkapcsolatod, sőt az is kiderülhetne, h nem vele tudod elképzelni az életed, nabumm

de az is, h megerősödik a kapcsolatotok

én őszinte leszek hozzád, nem tudnám tolerálni, ha a párom ilyen bigott vallásos lenne

ezek csak jó tanácsok, és azt gondolom, h igenis összeegyeztethető a vallási nézeteiddel, csak engedj meg magadnak érzéseket, amik természetesek és emberiek

2012. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ezzel van a baj! hogy túlságosan is hallgattam az érzéseimre, most meg nyakig benne vagyok, mert úgy érzem nincs visszaút. Elindultam lefelé a leejtőn. És már nem tudom egyensúlyba hozni a hitéletem a párkapcsolatommal, mert átbillent a mérleg. És így olyan a párkapcsolatom mint úgymond minden normális párnak, de nincs lelki életem. És én már megtapasztaltam, hogy mi az amit Isten adhat és ez nagyon hiányzik az életemből, egy űrt hagyott bennem amit semmi más nem tud kitölteni akár mennyire is vagyok boldog a társam mellett.
2012. aug. 21. 19:59
 10/12 anonim ***** válasza:

inkább örülnöd kellene ennek, h olyan a szerelmi életed, mint minden más embernek, hiszen ez egy alapvető emberi szükséglet, a spiritualitás pedig egy magasabbrendű

tehát semmi mást nem kell tenned, mint újraszervezni, ha ez hiányzik neked

de nem feladni azt, ami jó egy párkapcsolatban

2012. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!