Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Hogy oldjam meg,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Hogy oldjam meg, hogy a kapcsolatom is megmaradjon és a jó úton járjak?

Figyelt kérdés
Keresztyén lány vagyok,2 éve élek párkapcsolatban és a barátom nem megtért.Ugyanakkor hívő ember,de még nem jutott el odáig, hogy átadott élete legyen.Én hitben nagyon elgyengültem és szinte sodródok az árral, mert szeretem. Nemsokára összeköltözünk. Szinte nem ismerek magamra! Korábban elképzelhetetlennek tartottam, h hamarabb legyen élettársam mint férjem ráadásul keresztyén vagyok. És nagyon gyötör a bűntudat, de nem tudom mit csináljak. Őt szeretem és ő is szeret, de így nem lessz áldás a kapcsolatunkon:( Mit csináljak? Kérem CSAK azok válaszoljanak, akik megtért keresztények olyanok ne, akik nem keresztyén életet élnek, mert ők úgysem értenek meg!

2012. aug. 21. 19:20
1 2
 11/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Én egy 21éves megtért lány vagyok, aki Isten szolgája, Jézus Krisztus hű követője. Ráakadtam kérdésedre, és szeretnék egy tanácsot adni! Az én szerény belátásom szerint az Úrral lévő, élő kapcsolatnál nincsen nagyobb kincs a mai világban. Akármi is a veszteség tárgya, akármi is az, ami a világhoz köt, nem ér többet annál, mint Aki téged megváltott, aki úgy szeret és törődik veled, mint senki más! Nem véletlen tértél meg, nem véletlen fogadott a kegyeibe az Úr. Ne feledd soha-főleg ha már tapasztaltad áldásait- hogy az Ő helyére nem léphet senki. Ha Isten van a te értékrended első helyén, akkor semmiben sem szenvedhetsz hiányt sem testileg, sem szellemileg. Még ha valamit hiánynak is érzékelünk-mi kicsinyes emberek-az nem biztos hogy Isten szerint is hiány a mi életünkben. Ő mindig a legjobbat akarja nekünk, még ha sokszor fájdalmas is egy-egy döntés. Hisz: "Ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Nekem is fel kellett adnom a kapcsolatomat, mert a megtért és nem megtért ember közti meghasonlást képtelenek vagyunk áthidalni bármivel is. Ne áldozd fel magad! "Bízzad az Úrra a te dolgaidat, és a te gondolatid véghez mennek!"


Írd meg hogyan alakult az életed!


Légy áldott!

2012. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi a kérdés, de hátha valakinek még hasznos lesz a válasz...

Nekem egy nagyon vallásos srác mondta annak idején, hogy járjak felnőtt hittanra. Szerintem te is tedd ezt. Sokat beszélgettünk párkapcsolati dolgokról fiatal keresztény körökben. Beszéld meg a gyóntatóddal a dolgot (bár van egy olyan érzésem református/evangélikus vagy, de ha ennyire lelkiismeret-furdalást okoz a dolog, kikérném egy-két pap tanácsát).

2014. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!