Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tesztek, ha kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tesztek, ha kapcsolatban vagytok, de megtetszik valaki más?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék, olyanoktól, akik voltak már ilyen helyzetben, hogy ők valójában mit tettek.

Azt én is tudom, hogy mit kéne tenni, mi lenne a korrekt viselkedés, szakítanom kéne, de azért a valóság nem ilyen egyszerű szerintem.

Szóval ezek tükrében írjatok kérlek!

A barátommal 4 éve vagyunk együtt, sajnos eléggé ellentétes karakterű emberek vagyunk, amit persze sokáig felül tud írni az, hogy szeretjük egymást, de alapvetően nem tudom, hogy egy életen át ez mennyire megy.

Elég sokszor vannak mostanában problémáink, de szeretjük egymást, bár valahol érzem, hogy nem működik. :(

Mindeközben megismertem egy srácot, aki pont olyan, mint én, egyelőre úgy látom, hogy mindenben olyan, mint akivel boldog tudnék lenni.

Most konkrétan nem is az a lényeg, hogy vele mi lehetne, hanem az érzés, hogy van ilyen ember, sose gondoltam volna, és összezavarodtam. De azzal is tisztában vagyok, hogy vele is lennének ugyanúgy problémáim, szóval nem lenne minden olyan szép és jó.

Mi a helyes döntés? A mostani kapcsolatomnak egy újabb esélyt adni és megpróbálni megmenteni? Vagy kilépni belőle, mert úgyse menne?

Mik a tapasztalatok ilyen helyzetben?

Természetesen a megcsalás szóba se jöhet, nem tenném soha.


2012. szept. 21. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Leszarom kb... Olyannal jövök össze aki vonz és rendes is, ezért is vagyok még egyedül. :D


21/N

2012. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Na meg aki mellett azt érezném, hogy nem kéne más, csak így van értelme egy kapcsolatnak.
2012. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem oka van annak, hogy 4 évig együtt voltatok és nem kellene csak úgy küzdés nélkül eldobni a kapcsolatot.
2012. szept. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az együtt töltött évek számítanak, mert vannak akik 10 év után szakítanak és mással boldogabbak mint a régivel. Melyikkel lennél boldogabb? Szerintem úgyis ahhoz sodor az élet akivel jobban összeillenél.
2012. szept. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A boldogságot, a harmóniát meg kell találnod! Anélkül szenvedés az élet. A legnagyobb baj, hogy sokan fiatalon hosszú évekre lekötik magukat egy partner mellett. És nem szereznek tapasztalatot. Ha nem tapasztalod meg a saját bőrödön, az ismeretlen mindig is vonzani fog. Mert nincs összehasonlítási alapod. Ha egy kapcsolat annyira leül, hogy másra vágysz, akkor érdemes kilépni. Lehet, hogy csalódni fogsz az újban, de meg kell tanulnod értékelni az igazit! Mert csak az az igazi, amit értékelni tudsz és akkor eszedbe se fog jutni más. Majd eljön az is. Idővel.
2012. szept. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

...mert úgy sem menne? Mert MOST megy, vagy nem megy? Ha megy, akkor egyáltalán nem érdemes szakítani csak azért mert megtetszett valaki. Ahhoz azért komolyabb indok kellene. Nekem is megtetszett már egy pár srác, de sem szakítani, sem hűtlenkedni nem áll szándékomban. Aki nagyon megtetszett, azzal inkább távolságtartóbb vagyok. Úgy kisebb a kísértés. Kísértés mindig volt, van, lesz. Mindig van egy "jobb". Ezt ne felejtsd el. A kérdés tehát, hogy akarod-e folytatni a kapcsolatot azzal akivel működik mert szeretitek és toleráljátok egymást, vagy inkább azt választod, akivel ki tudja mi lesz, mert ő még új, juj de jó:) Jól gondold meg, és kalkuláld bele hogy valószínűleg nincs vissza út. Te alakítod az életedet nem valami sors izé, hogy majd úgyis azzal hoz össze az élet blablabla...

Az hogy mostanában vannak problémáitok, és valahol érzed hogy nem működik... Egy kapcsolat akkor működik ha mindketten tesznek érte (igen érte, nem ellene) akik benne vannak. Nem magától működik. Jönnek a csúnya problémák és már inkább meglépnél előlük, nem számít hogy esetleg jó volt-e a négy év. Ha ilyen könnyedén lemondanál róla, akkor menj, de ne mosogasd magad, hogy úgysem működne... Akkor mondd ki, vállald be, hogy te a problémákkal együtt már nem akarsz dolgozni a kapcsolatotokért, legyen vége. Szíved joga ezt tenni.

2012. szept. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ilyet nem írtam, hogy nem dolgozunk érte, hiszen folyamatosan kell, mivel tényleg nagyon eltérő személyiségek vagyunk. Az utóbbi talán fél évben vált eléggé rosszra a helyzet, de mindig mindent átbeszéltünk egymással, hogy melyikőnknek mi a problémája, min hogy tudnánk változtatni, csak én kezdem azt érezni, hogy ahhoz, hogy jól menjenek a dolgaink, túl sokat kéne változni mindkettőnknek, úgy meg nem tudom, hogy van-e értelme. Nem lehet örökre elnyomni az igazi személyiséget, nem? Vagy nem tudom sajnos hogy megy ez... :(

Szóval összefoglalva, mindketten sokat teszünk érte, és így nem megy... viszont szeretjük egymást, szóval ezek a problémák ellenére is, nekem inkább az a problémám, hogy talán 10 év múlva döbbenünk rá, hogy a fenébe is, nem ilyen ember illik hozzám. És ez jelenti a problémámat, mert találtam egy olyan embert, aki jellemre teljesen olyan, mint én, így kicsit elgondolkoztam, hogy mégis vannak ilyen emberek, na szóval értitek. Itt nem ez a srác a lényeg igazából.

2012. szept. 21. 23:52
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem minden héten,van,hogy minden nap vannak ilyen élményeim,hogy elbeszélgetek nőkkel,totál egy sík meg minden,visszajár stb.

akkor most szakítanom kellene a nőmmel?

ilyenek mindig vannak egy kapcsolatban végig.

egyszerű jellempróbák ezek.


ha meg megismerted a gyereket,meg találkozgattok,akkor "a megcsalás szóba se jöhet" dolgoddal elkéstél.

akkor is ha nem volt MÉG konkrétum.

2012. szept. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!