Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feladni a karriert, tanulást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feladni a karriert, tanulást, jó állást párkapcsolatért?

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek diplomája van, ő talált vele jó állást, nekem sokáig nem is volt. Régebben úgy terveztem, hogy ha végzek kimegyek külföldre, mivel a környezetvédelmes diplomát kint jobban megbecsülik, de miatta maradtam. Az anyósom segített hozzá egy minimálbéres csicskamunkához. Most pedig a párom és a családja úgy gondolja, hogy ez így tökéletesen jó, amikor posztgraduális képzésre akartam menni saját megtakarításból lehurrogták, azt sem nézik jó szemmel ha más helyekre adom be az önéletrajzom, az anyósom viszont azt szorgalmazta, hogy végezzek el valamilyen titkárnős OKJ-t és akkor lehetek eggyel magasabb fokozatban ugyanezen a munkahelyen. Ugyanennyiért, csak ott kevesebb ember óhajait kell teljesíteni. Azon kívül pedig otthon maradjak csak a háttérben, a párom jár mindenféle továbbképzésre, én pedig főzök-mosok-takarítok. Nem így képzeltem a jövőm, ennyivel nem kellett volna 5 évig szopnom az egyetemen.

Ne ugráljak, maradjak meg így, tegyem be a diplomám, nyelvvizsgáim a szekrény aljára és örüljek, hogy van munkám, párom, otthonom? Többet szerettem volna az élettől..



2012. szept. 27. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

az oké ha alkalmazkodsz a családhoz, na de miért az anyósod/apósod jelenti ezt, a férjeddel kell eldöntenetek, hogy nektek mi a jó, anyósék max elmondhatják a véleményüket, tanácsot adhatnak, ne hagyjd magad befolyásolni általuk.


Ez szerintem főleg kettőtökre tartozik, nem a kedves szülőkre

2012. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nem csak a férfiak lehetnek papucsok. :D
2012. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%

Inkább hagyd ott az anyuci pici fiát, és keress olyat aki megbecsül és nem csak a konyha és szexmunkást látja benned.


Én nem jártam egyetemre, de ha jártam volna biztos nem hagynám ennyiben a tanulmányaimat, amikért megdolgoztam.

2012. szept. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Te vagy a h.ülye, már bocs, én kvára lesz.rnám, hogy mit akar az anyós, de akár csak a saját szüleim... Én elterveztem mit fogok csinálni és amennyiben nem jön közbe semmi, véghez is viszem. Nem érdekel, hogy másoknak úgy tetszene jobban, hogy házicsicska legyek, én életem, és én döntöm el mi lesz.


Ha téged ilyen könnyű befolyásolni, akkor ne csodálkozz...

2012. szept. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
szerintem első a család, utána a karrier...persze a te eseted durva, szerintem is a magad lábára kéne állnod, állj ki magadért! szerintem friss házasok lehettek, szóval nem kell félned az anyóstól, mert nem hozzá mentél hanem a fiához. A férjeddel beszéld meg, mit szeretnél, és keress olyan munkát, ami neked tetszik. Mondjuk bármilyen munkád is lesz, otthon mindig fog várni a főzés-mosás-takaritás...sőt majd a gyerek is :)
2012. szept. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Miattuk adod fel 5 évnyi kemény munkádat? :O Te feladod a kapcsolatodért az álmaidat! És a barátod mit tesz meg érted? Az lenne a legfontosabb a számára, hogy boldog légy! Mi az, hogy ő tanulhat te meg nem! Az én "anyósom" is ilyen de nem hagyom neki..! Oké örülj, hogy van munkád, párod, otthonod de ha nem erről álmodtál/ álmodsz akkor úgyse leszel boldog!!! Állj a sarkadra, menni fog!!
2012. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj, menekülj, amíg nem késő! A mostani melóhelyedet is csak azért "szerezték", hogy kapj gyest!
2012. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem fogom azt tenni amit az anyós mond, csak a párom nagyon anyucipicifia, mielőtt összeköltöztünk sajnos nem ismertem meg erről az oldaláról.

Most pedig az anyós engem is irányítani akar, hogy azt tegyem, ami a fiának jó (?). Most még elvagyok itt, munkatapasztalatom sincs sok, eddig szinte mindig amiatt küldtek el jobb helyekről, hogy még fagyit sem árultam soha.

Azt szeretném elérni, hogy menjünk ki külföldre, ő is az 5-10-szeresét megkapná kint. Csak anyu nem lenne, de hát én már 8 éve minimum hetente láttam az anyám, ő pedig mindennap...

2012. szept. 27. 13:07
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen marad a barátod és nem tudod vele megbeszélni ezt az anyós gondot, akkor egyetértek az előttem lévővel: Menekülj!!! Pokol lesz az életed ha nem teszed!!
2012. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha, de soha ne add fel az iskolát és a karrieredet párkapcsolatért!!!! Én feladtam a sulit, végül elvégeztem egy ócska okj képzést és több, mint 1 éve itthon seggelek, mert új tanfolyamra nincs pénzem, munkát meg nem találok! Pedig nagyon jó kis képzésen voltam, csak elvette az eszemet az akkori párom és mivel ő egy lúzer volt azt szerette volna, hogy ha neki sincs érettséginél több, akkor nekem se legyen. Hallgattam rá! Hülye voltam!
2012. szept. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!