Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnám elérni, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám elérni, hogy a munkahelyi gondjait hagyja az ajtón kívül?

Figyelt kérdés
A férjem egyszerűen képtelen rá. Én is dolgozom, ott is vannak gondok, de hát hol nincsenek manapság? De ha becsukom a lakásajtót, akkor a munkahelyem kívül marad. Ugyanezt szeretném a férjemtől is, és nem tudom hogyan tudnám erre rávenni. Most is ott tartunk, hogy több mint 2 hónapja azon rágódik, hogy jajj mi lesz a cégnél. Értem én, hogy vannak gondjai, de ezzel csak azt éri el, hogy tönkremegy a kapcsolatunk. Mert én nem tudok a gondjain segíteni, szívesen meghallgatom, bármit elmondhat, de szeretném, ha utána én következnék. Hosszú távon nem fogom elviselni, hogy semmibe vegye az igényeimet, ugyanis ez azzal jár, hogy azóta szex nulla, programok nulla, együtt töltött idő nulla. Ha bármi módon közeledek hozzá, hagyj, most nem tudok erre koncentrálni, ha el akarom vinni valahová, nincs kedve. Ha bármit mondok neki, meg sem hallja. A megbeszélésen már túl vagyunk nem is egyszer. Amit itt leírtam, azt elmondtam neki is. Csak annyit mondott, hogy ha majd megoldódnak a gondok, akkor minden úgy lesz, mint azelőtt. Addig várjak. Mikor rákérdeztem, hogy az szerinte meddig fog tartani, a válasz, hát azt ő honnan tudja. Majd valamikor. Lehet, túl önző vagyok, de én erre a majd valamikorra nem igazán akarok várni. Én azt szeretném, ha otthon nem "dolgozna", hanem otthon lenne. Ötletek? 34/N 39/F gyerek nincs.

2012. okt. 4. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez ment, csak én közben még terhes is voltam, és duplán kiborultam attól, hogy minden téren elutasított a munkahelyi gondok miatt. Ráadásul mi egy helyen dolgoztunk, így én is beleláttam, majd amikor eljöttem szülni, akkor a férjem is eljött onnan, és bár nagyon nehéz volt normális új munkahelyet találni, de végül sikerült szerencsére, és most már ilyen problémánk nincs. Most van más, de hát problémák mindig vannak.

Nekünk nagyon a házasságunk rovására ment ez az időszak, most próbáljuk helyrehozni, de borzasztó nehéz. Ti ne jussatok el idáig, ne hagyd magad lerázni, mert előbb-utóbb érdektelenné váltok egymás iránt. Mondd el neki, hogy a terhet ketten könnyebben cipelitek, ezért te mindig meghallgatod, de ezáltal próbáljon egy kicsit ő is elvonatkoztatni és vegyen erőt magán, legyen ott lélekben is, ne csak testben. Sok sikert nektek!

2012. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ez probléma,én meguntam.

szerencsére páromra a kiakadásom,veszekedésem jól hatott,megijedt annyira hogy elhagyom (pedig nem is mondtam ilyet),hogy átértékelte a dolgokat,és rájött hogy nem őp fogja megmenteni a céget,nem ő kap annyi fizetést hogy idegeskednie érdemes.

Időnként visszaesik,de időben figyelmeztetem és rendeződik.

Most is sz.rban van a cég (évek óta),de már képes hét közepén is szabit kivenni hogy elmenjünk ide-oda.

2012. okt. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy én ráuntam a veszekedésekre. Nem volt semmi eredményük. Ráadásul néhány kollégájának a feleségével össze szoktam járni egy kis beszélgetésre, és ők is csak erről tudnak beszámolni. Már csak olyanok a férjeink mintha a lakótársaink lennének. Ez pedig szerintünk már nem házasság.
2012. okt. 4. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Megtettél amit tudtál, bár biztos lesz valakinek valami igazán jó ötlete.

A többi már a férjeden múlik. De azért az elgondolkodtatott, hogy a kollégái is ugyanígy viselkednek. Gondok vannak annál a vállalatnál, az tuti. Kis idő hagynék, mert tényleg lehet, hogy javul a helyzet, de ha mégse, akkor új munkahelyet keresnék a helyében, mert erre rámennek az idegei, az egészsége és nem utolsósorban a magánélete (veled) is.

2012. okt. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt nem a munkahelyi probléma a gond, mert az bőven elég kell, hogy meghallgatod, hanem hogy nincs közös program, nincs szex.

Én hasonló helyzetben - hosszú idő után és sok megjavítási kísérlet után - a válás mellett döntöttem. Akkor jött rá a férjem, hogy munkahelye lehet akárhány, családja viszont nem... de akkor már késő volt (pedig ezerszer elmondtam neki ezt).

Az is tapasztalat, hogy ez kifogás, ha éppen nem munkahelyi gond volt, akkor volt más, ezek csak kifogások voltak, hogy ne kelljen a házasságunk problémájával foglalkozni, el lehessen odázni a dolgot.


Még egy utolsó kísérletként próbáld meg elrángatni párterápiára, és ha nem nyitott rá, akkor nem tudsz mit tenni...

2012. okt. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire befolyásolja a dolgot az, hogy az egyik dunántúli volán társaságról van szó. Ott sofőrök mindannyian, és hát nem tudom, hogy hogy tudnának esetleg más munkahelyet keresni. Van ugyan szakmájuk, de abban sosem dolgoztak egy napot sem, úgyhogy az már régen elavult.
2012. okt. 4. 13:01
 7/8 A kérdező kommentje:
A párterápia nem rossz ötlet. De tényleg csak fizikai erőszakkal tudnám elrángatni oda, mert szerinte semmi gond nincs a kapcsolatunkkal. Majd megoldódnak a gondok. Csak szerinte én nem vagyok elég türelmes. És nem vagyok elég megértő.
2012. okt. 4. 13:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerős duma...

Évekig hallgattam: nincs semmi gond, nekem jó így, majd megoldódik....


Sok év után fogyott el végleg a türelmem, mert semmi nem változott.

2012. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!