Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 1 éve jöttünk össze a párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

DrSzöszi kérdése:

1 éve jöttünk össze a párommal. Ő szlovák,2 gyerekkel két nőtől, nem vele élnek. Én magyar, angolul beszélünk. Nagy szerelem. Megismerkedésünkkor már 8 hónapja munkanélküli volt, végkielégítéséből élt. Lehet-e közös jövőnk?

Figyelt kérdés
Az én szakmám Magyarországhoz kötött. Számos alkalommal beszélgettünk a jövőről, hogy majd vállalkozást indít, Bp-n élünk, szép nagy tervek, hogy így rugalmasan tudnánk élni a két ország között, pár év múlva közös gyerek, de most sincs munka, pedig a végkielégítéséből el tudott volna indítani egy vállalkozást, ahelyett, hogy felélte volna, sem a magyar nyelv tanulás. Szeretem, de felelek magamért, döntéseimért, és a leendő gyermekemért.
2012. okt. 8. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi tart mellette?

Nem sikeres.

Miután egy 3. nyelven kommunikáltok, nem valószínű, hogy a lelkébe olyan jól belelátsz.

Nincs pénze. Amikor volt, nem tudott bánni vele.

De ha lesz, annak fele is tartásdíjra megy el.


Ha cinikus akarok lenni, akkor biztos jóképű és nagy a farka.

Erre lehet jövőt építeni?

2012. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján nem tűnik egy túlságosan megbízható embernek. Engem elriasztana az előélete. Ráadásul amikor volt pénze sem tudta megalapozni a jövőjét, inkább csak éldegélt, most meg keresett valakit, aki majd eltarthatja, amikor elfogy a végkielégítése. De te ismered őt, mi csak abból alkotunk véleményt, amit ide leírsz. És lehet, hogy tévedünk.
2012. okt. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 éve jöttetek össze és Bp-ten éltek azt mondod? Ennyi idő alatt már egész jól kellene tudnia makogni magyarul. Erre ti még mindíg angolul beszéltek?

A pénzel nem tud bánni az egy dolog. Munka is kevés van, ezt is aláírom. De hogy még csak nem is próbállkozott amikor a végkielégítése még meg volt. Kicsit furi.


Szerintem ne nagyon akarjál neki egy harmadik gyereket szülni, mint harmadik nő. Mindaddíg amíg:

1. Nincs valami állása. Vagy vállalkozása, mindeggy.

2. Nem tanul meg magyarul min alapfokon.


Lehet h félt vállalkozásba kezdeni és lehet h a kudarcok miatt a munkakeresésbe is belefáradt. Ezért olyan amilyen. Viszont az ilyen emberek álltalában nem szoktak gyereket tervezni.

Te hoztad fel a baba témát vagy ő? Lehet h csak azért egyezett bele, mert úgy gondolta h így nem fogod elhagyni.

Ha vele akarsz maradni, szerintem ne siess. Húzd magad után kicsit, ambícionáld. Találjatok neki valami melót. A vállalkozással talán várni kéne kicsit. Lehet hagyná elúszni, mint ahogy a pénzét is felélte.

Ismerd meg kicait jobban. Ha nem mutat hajlandóságot a jobb közös életre akkor ints neki búcsút.

Mert ugye neki a másik két gyerekéről is gondoskodnia kell. Háromról márnehezebb.

2012. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is, hadd köszönjem meg Nektek a válaszokat!

Mindegyik elgondolkodtató volt, higgyétek el én is lepörgettem már a legelején is, hogy milyen nehézségekkel kéne szembe néznünk, de nagyon kitartó volt, mindenre volt válasza, terve, mi lesz, hogyan lesz, úgy voltam vele, lássuk mi lesz ebből.


Ami a cinikus mondatot illeti: vicces, valóban így jöhet le, hogy tuti jóképű és jó a szex, de nem ezért szeretem. Én nem a külsőségekbe szerettem bele, átlagos e tekintetben, sőt a legelején nem is tetszett.

Önbizalma is van bőven, szakmájában felsőfokú vezető volt, intelligens, tájékozott, hétköznapi dolgokat is elintézett simán, ha problémám volt mindig számíthattam rá, segített, felnéztem rá, bíztam benne, nagy szívével a tenyerén hordozott, romantikus és gáláns volt, ugyanazokat a dolgokat szeretjük csinálni, sport, latintánc, utazás, szórakozás terén, szavak nélkül is megértettük egymást, úgy éreztem megtaláltam a másik felem, és ilyen meghittségben még soha nem volt részem.


Talán félreérhetően írtam, még nem éltünk együtt, bár miután nem volt munkahelye szinte 1-2 napot voltunk csak külön, és mindösszesen 2 óra az út a lakhelyünk között, amikor felvetette, hogy hozzám költözne 6 hónap után, én szóltam, csak akkor ha lesz már valami munkája. Ez március volt.

Kerestem már neki én is munkát szlovák-magyar cégnél, de nyilván nem nekem kell erőltetnem, sem a végkielégítés pénzét beosztanom. Szólni szóltam, ötleteltem, jöjjenek a munkás hétköznapok, lássuk akkor hogyan viselkedünk.

A gyerek témát sem én hoztam fel, hanem ő, amikor az édesanyjának Szlovákiában említette, hogy ha lesz gyerek akkor mindkét országban fog iskolába járni, hogy megtanulja mindkét nyelvet. Bár én még korainak is tartottam a gyerektémát, hiszen mire is? Biztos alapokra lehet csak építkezni úgy hiszem.


Amit nem tudtok még az az, hogy a munkahiánya miatt már megzuhant, holott én eddig az örök optimista arcát láttam, és én végül elküldtem, hogy 1 év után nem itt kéne tartanunk, gondolkodnom kell, és neki is.


A nagy depressziójára elment 2 hetet vitorlázni külföldre, eközben én meg is írtam neki, hogy nem ez lett volna a megoldás, és hogy cuccoljunk külön. 

2012. okt. 9. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!