Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban élők: hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban élők: hogy vészelitek át a nehezebb időszakokat?

Figyelt kérdés
Jelenleg elég nehéz időszakon kell keresztülmennünk a barátommal. Nagyon szeretem őt, eszemben sincs elhagyni vagy megcsalni, mert én csakis VELE akarok (újra) boldog lenni, de ez jelenleg rengeteg minden miatt nem lehetséges. Először is ott van, hogy másik városban lakik, ami bár nincs messze, de emiatt ritkán tudunk találkozni (jobb esetben hetente 1x, hétvégén). Aztán ott van a suli, mindketten egyetemre járunk. A barátom olyan típus, aki nagyon a lelkére veszi, ha valami nem megy neki a suliban, és emiatt sokszor van rossz kedve, és ez sajnos a kapcsolatunkra is befolyással van, mivel ha együtt is vagyunk, látom rajta, hogy nem felhőtlenül boldog, mert folyton a sulin jár az esze, szeretne jól teljesíteni. Plusz ráadásul nyár vége fele történt egy kis incidens a szexben, a barátom eléggé rossz állapotban volt betegség miatt, valószínűleg emiatt nem merevedett meg eléggé, teljesen ki volt bukva szegény, hiába nyugtattam. Rá 1-2 hétre újra próbálkoztunk, amikor már rendbe jött de sajnos ráparázott a dologra, amiért múltkor nem jött össze, ezért akkor sem jött össze a szex, és ha lehet még jobban ki volt bukva. Ez lehetett szeptember eleje fele, azóta párszor találkoztunk, de semmi szex nem volt, még csak semmi intim dolog sem (a rossz kedv miatt). Biztos, hogy nem csal meg, szóval nem amiatt ilyen, úgyhogy megértem, hogy átmenetileg nem kívánja velem a szexet. Viszont én meg már teljesen depressziós vagyok, rengeteget sírok itthon, amiért most így alakult a kapcsolatunk (nem veszekedtünk meg semmi, szóval nem a mi hibánkból), de tudom, hogy ha rendbe jönnének a suliban a dolgai, újra boldog lenne, de addig is úgy érzem, nem bírom tovább ilyen állapotban. Elmondhatatlanul szomorú vagyok, de azt is tudom, hogy ez ellen nem tudok mit tenni, mivel a barátom rosszkedvének okozója a sulis teljesítménye. Viszont úgy érzem, egy párkapcsolathoz hozzátartozik az intimitás is, ami nekem eszméletlenül hiányzik, de nem akarom ráerőltetni a barátomra ilyen állapotban, nehogy megint az legyen, hogy nem jön össze és ugyancsak letör lelkileg. Szegény nagyon érzékeny, és nem viselném el, ha még jobban szenvedne. Viszont nem tudom, meddig bírom ilyen idegállapotban. Van valaki hasonló helyzetben? Mit tanácsolnátok? A szakítás semmit nem oldana meg, mert szeretjük egymást, de most a körülmények miatt nem tudunk boldogok lenni. Bocsi, amiért hosszú lett.
2012. okt. 13. 20:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Popper Péter szerint a nő dolga, hogy melegen tartsa a házi tűzhelyet, azaz hogy a nehéz időszakokban melegséget és biztonságot adjon a férfinak. (Nyilván nem viszonzatlanul.) Szervezzetek valami közös programot, színház, kirándulás, jön a suliban az őszi szünet. :)
2012. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Állj mellette mindig, próbáld felvidítani. Ismerem a helyzet egyik felét, az én barátom is nagyon ki tudott akadni, ha nem sikerültek jól a dolgai a suliban. Tényleg csak annyit tehetsz, hogy támogatod mindenben és ha együtt vagytok, igyekszel elterelni a gondolatait. Légy vele türelmes.
2012. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj vele beszélni a dologról. Persze az jó, hogy megérted, meg törekszel, meg türelmes vagy, meg minden, de a problémák megoldásához 2 ember kell. Neki is kell akarni, hogy megoldjátok. Mond el neki, hogy ez neked rossz így, kérdezd meg, mi a véleménye, mint tudnátok változtatni. Én egyszer beleestem abba a hibába, hogy ha nem ment valami a barátommal, akkor folyton türelmes voltam, nem szóltam, próbáltam egyedül megoldani a dolgot, aztán rájöttem, hogy a kapcsolatért már csak én küzdök, ő nem tesz semmit. Végül szakítottunk is. 21/L
2012. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most, hogy kiírtam magamból a problémáimat, kicsit megnyugodott a lelkem. Igyekszem megértő lenni a barátommal, hisz tudom, hogy most van elég gondja amúgy is, úgyhogy a sajátjaimat (amiket fent leírtam) nem zúdítom rá. Terveztem már vele programokat is, csak sajnos a suli miatt nem nagyon ér rá, ezért is olyan nehéz... :( De remélem a szünetben kicsit rendeződnek a dolgok...
2012. okt. 13. 20:55
 5/22 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, köszönöm a válaszod! Hidd el, nekem is nagyon nehéz "visszafogni" magam, az érzéseim, legszívesebben elmondanám neki, hogy így érzek és hogy szeretnék ezen változtatni, de sajnos attól tartok inkább csak rontanék a dologgal. Valószínűleg úgy érezné, hogy nem vagyok elég megértő, amiért a saját problémáimmal sem hagyom békén... persze ez általában nem így szokott lenni, tudunk normálisan beszélni a problémákról, de ha alapból rossz hangulata van, mindent sokkal rosszabban kezel. Ismerem már ilyen szempontból, úgyhogy tudom, hogy a hallgatás részemről a legjobb stratégia... bár nagyon nehéz, hisz emiatt iszonyú magányosnak érzem magam, nincs kivel megbeszélnem ezeket, mert csak a barátommal tudnám.
2012. okt. 13. 20:58
 6/22 anonim ***** válasza:

sok pasi álma lehet egy ilyen lány,mint te.

elsősorban le a kalappal előtted,hogy így állsz hozzá,nem a szakításon gondolkodsz,hanem azon,hogy jobbá tedd a kapcsolatotokat. minden elismerésem.

utoljára a barátnőmnek mondtam ezt,mert nem ilyen témában,de hasonlóképpen állt ki mellettem,s 5éve vagyunk együtt boldogan.


az előttem szólóknak igaza van,légy vele türelmes,állj ki ugyan így mellette.Beszélgessetek sokat,előtte szögezétek le,hogy őszintén mindenről sértődés nélkül.

Mondd el neki mi bánt téged,persze amit itt is írtál azt is mondd el neki,hogy megérted szereted és támogatod.

beszéljétek meg azt,hogy ha most neki nem megy a szeretkezés (nem szex) attól függetlenül te kívánod,van rengeteg alternatíva erre. nem pótolja a szeretkezést,de a vágyaidnak eleget tud tenni.


sok sikert és kitartást.


és maradj meg ilyennek,tényleg le a kalappal előtted.


jah és ez csak szvsz egy fiútól.

2012. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Kedves 6. válaszoló, köszönöm szépen elismerő szavaid, elmondhatatlanul jól estek, örömkönnyek szöktek a szemembe! :') Tényleg nem könnyű megélni az ilyen párkapcsolati nehézségeket, főleg, hogy én is alapból egy érzékenyebb típus vagyok, csak úgy, mint a barátom, de mindennél jobban szeretem, és tudom, hogy bár jelenleg nem úgy mennek a dolgok, ahogy szeretnénk, attól még szeretjük egymást. Igyekszem megfogadni az összes tanácsot, nagyon jókat kaptam, még egyszer köszönöm szépen! :) Amint lesz alkalmunk személyesen találkozni, megpróbálom vele megbeszélni ezeket nyugodt körülmények között (ezt szerintem csak személyesen lehet jól megbeszélni), de mindenképp éreztetem vele, hogy bármi legyen is, én ott leszek mellette a végsőkig. :)
2012. okt. 13. 21:10
 8/22 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Ebben teljes mértékben igazad van,személyesen és szóban sokkal jobb/egyszerűbb meg célra vezető,nem érthet félre így semmit.

igazán nincs mit,számomra tényleg szimpatikus volt,a hozzá állásod. reméljük minden jobbra fordul./ezért szeretek inkább blogot olvasni mert ott tudni mi a "vége" a dolognak. :) /

2012. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os (és 8-as) válaszoló :) Ígérem, később megírom, mi lett a "vége", remélem csak pozitív dolgokról fogok beszámolni. :) Most már sokkal jobban érzem magam, tényleg köszönöm a támogatást és a kedves szavakat, ezek segítettek lelki erőt gyűjteni. :)
2012. okt. 13. 21:42
 10/22 anonim ***** válasza:

persze mindenképpen pozitív végére gondoltam :)


ez így szokott lenni,hogy csak kell valaki akinek kiöntheted a szívedet. :)

2012. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!