Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én gondolkozok hülyén? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én gondolkozok hülyén? Hogyan tudnám "rendre nevelni" a páromat?

Figyelt kérdés
Ma reggel dolgozni ment a párom, és azon kaptunk össze,hogy rajtam kereste a céges belépőkártyáját.Soha nem tudja,hová teszi, a zsebéből mindig kiesik,mert a pénztárcájával együtt kirántja.Azt mondja,hogy ha mosok,nekem tudni kell,hogy hol van.De könyörgöm,felnőtt ember ő is!Vagy mindenről a nőnek kell gondoskodni,a férfiak meg tojnak mindenre?
2008. máj. 20. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

sztem ez tényleg nevelés kérdése: hogy hogyan nevelitek egymást. Az rendben van, h ő fárat, amikor hazaér, de hát na! Csak az ő cuccai! Én se mondom az anyukámnak, hogy hová lett az óvszer a zsebemből?;) Én cuccom, rakjam el ugy, h meglegyen. A mosás arról szól, h a RUHÁKAT kimosom...az igazolványt nem;)

Sztem szereljetek fel egy tartót a bejárati ajtó mellé, amibe belerakja. És amikor hazajön, tegye oda bele! És akkor reggel is meglesz...Te meg kérdezd meg nyugodtan első héten, amikor bejön, h a kártyát leraktad, Szívem?:)

Ez pl használható ötlet,nemde?

2008. máj. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Sajnos ,ez így van. Tegnap én is pont egy ilyenen kaptam össze a férjemmel. Vagyis nem...Ő csak hallgatott, mint a jó gyerek, én meg kiabltam, mert már tök elegem van, hogy állandóan én csinálok otthon mindent. Hazajön, ledobja az öltönyét, eszik, persze mindent ott hagy maga után,kenyérmorzsacsíkok már a szőnyegen, kefíresdoboz a szekrény tetején, olajoshalmaradványok a tölgyfa asztalon..áááá.Minden ilyen kitörésem után 1 napig elmosogat, beágyaz,elpakol, és köv. nap kezdődik minden előről. És mi lesz, ha gyerekünk is lesz....
2008. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A nők sokkal szívósabbak mint mi - minden értelemben :D

Én pl sose tudnám megcsinálni azt amit édesanyám leművelt velem meg nővéremmel (édesapám rendszeretőbb). Plusz még a munka, stb.. Szóval ennyit rólunk :) Épp ezért szerintem inkább csak segítséget kérj először, ne várj mindent egyszerre, úgyse tudja megcsinálni. Nekünk fele olyan fontos sincs amire Te ki szoktál bukni, mint nektek.. Fogadd el, de azért hozd ki belőle amit lehet.


Férfi : nem rakok rendet, úgyse jön senki.

Nők : takarítani kell, hátha jön valaki.

2008. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyébként van egy kimondottan olyan hely,hová lerakhatná, csak még azt is lusta megcsinálni, hogy kivegye a zsebéből a kártyáját!

De azért van egy-két dolog, amit megcsinálok vele. Például a zokniát mindig úgy veszi le, hogy kifordítva,vagy kis "gombócokba" beledobja a szennyesbe. Hát én tudjátok mit csinálok? Egyszer, de csak egyszer mondtam neki, hogy ne így dobja bele, mert ez nekem rossz, hogy a büdös zoknikat kell fordigatnom.Hát, semmi nem változott.Én meg azóta így mosom a zokniait, cseszek kifordítani, és szép kis tiszta gombócokat kapok,ha kimosott a gép.Ha ki van fordítva a zokni, akkor nem fordigatom, úgy elrakom,ahogy van.Őt nem zavarja, akkor engem miért zavarjon?

Lehet, tényleg a férfiak gondolkoznak "jól" és mi bonyolítunk szét mindent.

Ha az asztalon hagyja a koszos tányért akkor nem szoktam elmosni (direkt 4 tányérunk van csak :) és ha már nem tudja honnan elővenni a tiszta tányérokat, akkor fogja magát és elmosogat... :)

Tegnap például leverte a tiszta kanalakat a szárítóról és a konyhabútor és a gáztűzheky közé esett, mondta, majd kiszedi, én meg azóta várok, de nem izgatom magam, legalább análl kevesebb a mosogatnivaló...

Hát így kell nevelni a férfiakat...?

2008. máj. 20. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

vegyén leki egy tokot ajándékba, amivel a nyakába tudja akasztani. he nem is akasztja, akkor is lessz rajta egy hosszú szallag, azzal már sokkal könnyebb lesz megtalálni.


egyébként nevelésről szó sincsen. felnőtt ember, nevelni nem, csak idomítani lehet. nem mindegy.


egyébként szerintem szenvedni azzal, hogy jegyezze meg, hogy hova tette vagy egyszerűen, ha észreveszed valahol akkor elrakni mindíg ugyanarra a helyre lehetőségek közül az utóbbi egyszerűbb. de persze ez a te harcod.


én speciel az egyik szekrényt csukogatom az asszony után. mindíg nyitvahagyja. annyit nem ér a dolog, hogy balhézzak miatta, így ha arra járok, akkor becsukom. nem nagy kaland.

2008. máj. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem add föl. Anyu és apu példájából tanulva: apu soha nem teszi bele a kulcsát a fiókba, és mindig rajtunk keresi, mert nem tudja hol van. Ha valaki véletlenül beleteszi, akkor azért morog.

Mondd meg neki, hogy vagy tegye a helyére, vagy ne rajtad keresse, mert te nem matatsz a zsebében.

2008. máj. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le vele beszélgetni.


Említs meg neki néhány ilyen esetet, és kérdezd meg, hogy a jövőben mit fog tenni ezek elkerülésére? Vedd elő ezeket az ötleteket is, amelyeket ajánlottak.

És mondd meg neki, hogy a jövőben nem kívánsz ilyeneket hallani, mint ami most volt. Megkérdezheti tőled, hogy nem láttad-e valamilyen holmiját - de SOHA nem kérheti számon. Felnőtt ember, alkalmazkodjon a körülményekhez. Természetesen ne várd el tőle, hogy ezentúl mindent tökéletesen tudjon - soha nem is fog - de az igyekezet igenis legyen látható!

2008. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a beszélgetésből mindig veszekedés lesz, mind a ketten nagyon gőgösek tudunk lenni.

Néha már azon gondolkozom, hogy semmiért nem szólok ami idegesít, de nem bírom ki, annyi hülyeséget csinál, hogy már azt hiszem, hogy ebben a kapcsolatban csak egy cselédlány vagyok.

Olyan szinten lusta, hogy ha ő itthon van és én egész nap dolgozok, 6-kor hazaérek, akkor még nekem kell elmosni az éthordókat, mert ő este megy dolgozni, éjszakára és viszi mindig magával.De nem igaz, hogy egész nap nem lenne rá ideje! Már én is ott tartok, hogy beletojok az egész háztartásba és én is kényelmesen lefekszek tévézni, had ússzon a konyha, majd holnap megcsinálom. Ő meg persze rámszól, de most mit csináljak, nekem is van szabadságom, nem?

Vagy a nőknek ez a sorsuk?

Mit gondoltok, mit tegyek?

2008. máj. 20. 21:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnotok veszekedés nélkül megbeszélni a dolgokat.

Éppen ezért az előzőek mellett koncentrálj arra is, hogy POZITÍV módon (megoldásokat keresve) közelíts a dolgokhoz. Ne szidjad, ne minősítsd, amiket idáig csinált - azt tisztázzátok, hogy mit fog tenni a jövőben ezek elkerülésére.

Ugyanígy mondd meg neki, hogy a házi munka nincs kiosztva neked: közösen kellene végezni. Kérdezd meg, melyik részét tudná elképzelni magának.

Türelmesen mindig figyelmeztesd, ha valamit elront. Ha visszavág, szabotál, stb. akkor elsőre ne veszekedj - a következőnél majd említsd meg, hogy az előzőt sem végezte el.

Ha pedig hosszú távon semmit nem hajlandó változni... nos, arra is figyelmeztesd időben, hog mi lesz ebből.

2008. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Helló!


Szerintem érdemes lenne egy kicsit megvilágítani számára, hogy mi az amit te napról-napra teszel érte. Például az összegyűrt zoknikat ne mosd ki. Vagy hagyd ott, aztán ha nem lesz zoknija akkor majd néz, vagy pedig egy kis kosárkában szállísd oda neki, hogy akkor légyszi MOST forgasd ki őket. Nem majd, most. Ha megtalálod a belépőkártyáját, add a kezébe, hogy légyszi slattyogj ki a helyéhez és akaszd fel. (Egyébként végez valami házimunkát?) Ha nem veszi észre magát, akkor érdemes átgondolnod ezt az egészet.

2008. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!