Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderlines emberrel hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderlines emberrel hogyan lehet párkapcsolatban lenni? Hosszú kifejtős rész lent.

Figyelt kérdés

Barátom és én 6 hónapja vagyunk együtt. Az első 2 mézes hónap elteltével a dolgok elég rosszra fordultak.Állandóan veszekszünk, és mindig apróságokon, egyszerűen tényleg "viccesen" buta dolgokon. Pl boltban vagyunk, ahol nem fogom meg a kezét pár percre, akkor azonnal jön, hogy úgy lohol utánam, mint a kutyám,mert nekem nem számít semmi, aztán hogyha válaszolok neki jön az, hogy "ne hisztizzél már velem emberek előtt". Ez csak egy kis sztori a 100 ilyen közül. Folyamatosan féltékeny mindenkire,pedig nem is tartok kapcsolatot semmilyen férfivel, hozzá pedig amikor 3 hónaposak voltunk, felment a régi kis qrvája beszélgetni,de elmondása szerint nem volt semmi. Szóval a helyzet az, hogy nekem a minimumot sem szabad csinálni(pl köszönni fiú ismerősöknek), ő meg flörtölhet minden szembejövő lánnyal.


Valamikor 1 hónapja aztán előhozakodott azzal, hogy diagnosztizált borderline személyiségzavara van. Nem ő általa, hanem orvos által diagnosztizált. Akkor vallotta be ezt a dolgot, azóta viszont mindig tagadja, azt mondta, hogy ő nem kér segítséget, mert neki nincs semmi baja-persze tette ezt ordítva és nagyon durva szitkozódással. Szóval felhozni is félek.


Úgy érzem, hogy ezek miatt a dolgok miatt teljesen reménytelen a helyzet. Hogyan tudnám rávenni, hogy elmenjen orvoshoz, vagy legalább pszichológushoz? Vagy hogy álljak hozzá? Mi ilyenkor a legjobb?


Köszönöm az értelmes válaszokat!


2012. okt. 14. 15:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, lusta voltam elolvasni végig, csak átfutottam, amit írtál. de kicsit hasonló kapcsolatom volt nekem. szerintem nem működik, be kell vallani. meg ezzel a dokik sem tudom, tudnak-e vmit kezdeni. bár lehet h igen.

bár akivel én voltam, annak inkább üldözési mániája volt (nem vicc), de nagyjából hasonló tőről fakad az a dolog is, sajnos.

F

2012. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1. voltam. ha jól értem, a viselkedése olyan, amivel nem tudsz mit kezdeni. hát pont ez az. hiába türelmes az ember és huny szemet minden felet, attól nem oldódik meg semmi. ezért mondom h nem működik az ilyen kapcsolat hosszú távon. meg az is előfordulhatna h nem a másik fél, hanem olykor én szorulok némi támaszra, ezt a másik fél képtelen megadni sajnos.
2012. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, bár a kettő nem ugyanaz.
2012. okt. 14. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog változni a helyzet. Volt nekem is borderline-os barátom, de néhány hónap után feladtam az egészet. A saját lelki egészségem fontosabb annál, hogy valaki másét pátyolgassam..
2012. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én legalább zsarolnám a szakítással, de a legjobb lenne menekülni.
2012. okt. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Zsarolni már megpróbáltam.

Vagy húzta rá a száját és azt mondta, hogy hajrá, csináljam vagy pedig elkezdett dühöngeni.



_____________________


Tényleg úgy látjátok, hogy nincs értelme az egésznek? Nem segítene, hogyha elmenne pszichológushoz, pszichiáterhez?

2012. okt. 14. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Amíg ő nem akarja és nem ismeri be, hogy baja van, semmit sem érne egy kezelés.
2012. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első voltam. Sztem nincs értelme. bár írtad, nem ugyanaz a kettő, nálam is a viselkedése volt a probléma főleg. dühöngések, stb., időnként rájött ez, és ezzel semmit nem tudtam kezdeni. egyszerűen egy másik világban él, mint te.

keress olyat, akivel meg tudjátok beszélni a problémákat és akivel lehet dűlőre jutni, mert ez minden kapcsolatban alapvető lenne.

de nálunk a környezetemben levők, barátok is nyugtatgatták őt, de az se segített semmit.

2012. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

A borderline szindróma elég súlyos lelki zavar. Azért is hívják "határvonal"-nak, mert folyamatosan a még éppen normális és már "őrült" között mozog. Tapasztalt terapeutával is 3-4 éves folyamatos terápia után lehet elérni azt, hogy elviselhető legyen a saját maga és a másik számára is, de csak akkor, ha el akar menni és ami még fontosabb: ki is bírja. Mert pont ez az egyik legnehezebb nekik: bárkihez is kapcsolódni, kötődni és az esetek nagy százalékában kiszállnak.

Az oka korai gyermekkori trauma, ami nem feltétlenül 1 valami, hanem lehet folyamatos érzelmileg sivár, hideg, elutasító anya, aki közben meg mégsem engedi neki, hogy felnőjön.

Szóval: ha elmegy terápiába, és te kibírod ezt a folyamatos "lelki hullámvasutat" úgy, hogy közben mindig ezt fogod megélni, hogy: se veled, se nélküled, akkor lehet reménykedni, hogy 3-4 év múlva élhető lehet a kapcsolatotok.

Sajnos ez a realitás. Nekem már volt 3 borderline kliensem, baromi nehéz velük. Hogy pontosan miért, azt már hosszú lenne itt kifejteni.

2012. okt. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A borderline szindróma nem betegség, hanem érzelmi zavar, egy állapot. Ezt nagyon hosszú, éveken át tartó folyamatos kezeléssel is nehéz kordában tartani, vagy bármit is változtatni rajta. Tudnod kell, ha vele maradsz, akkor is nagy valószínűséggel még kezelés mellett is ilyen marad. Az ilyen személyek szinte folyamatosan szoronganak és bár ez gyógyszerekkel csillapítható, az érzelmi kitörések, a folyamatosan változó és szélsőségekbe merülő érzelmi állapotok valószínűleg megmaradnak.
2012. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!