Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondanál programokról azért, mert a barátodnak nem telik rá?

Figyelt kérdés

Kb. mindketten ugyanannyit keresünk, olyan nettó 150.000 körül. Mindketten a szüleiknél lakunk még, saját kocsink nincs.

Én ebből a pénzből besegítek otthon a háztartásba, félrerakok egy megtakarítási számlára. Fizetem a bérletem, a telefonom, az internetet. Kb. 20-30 ezer forintom marad egy hónapban magamra. Ebből szoktam ruhákat venni, vagy rendezvényekre járni.

A barátom ebből az összegből kb. 50-60 ezer forintot költ különböző áruhitelekre, mert mindig a legújabb műszaki cikk kell neki, és mivel soha nincs pénze, mindent hitelre vesz. És kb. 35 ezer forintot költ sörre, meg cigarettára. Hogy mennyi ad haza, azt nem tudom pontosan. De azt igen, hogy huszadika után csak akkor tudunk valahová elmenni, ha én fizetek.

Most hétvégén Csoki napok voltak a szomszéd városban, és mivel imádom a csokit, el akartam menni. Hívtam őt is, de azt mondta nem jön. Ez még nem is lett volna akkora probléma, csak még hozzátette, hogy én is jobban tenném, ha én sem mennék semmilyen rendezvényre, úgyis csak pénzkidobás. Ettől aztán szépen felhúztam magam, és közöltem vele, hogy nem én tehetek arról, hogy neki minden új vacak kell, és ha azt akarja, hogy legyen pénze, szokjon le a cigiről, mert szerintem meg az a pénzkidobás. És hogy ne az én pénzemből akarjon spórolni, hanem tanulja meg a sajátjából, mert egyenlőre nincs olyan, hogy közös pénz. (Amúgy angol tanfolyamra járok, szerinte az is csak pénzkidobás.)

A kérdésem az, hogy ti elmennétek egyedül is rendezvényekre mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül?



2012. okt. 23. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
én ezt a pasit dobnám ki, smucig, mint a legtöbb
2012. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát az angol tanfolyam miatt dobnám a pasit. Nem tart sokra az egyszer biztos. Ma a nyelvtudás majdnem, hogy kötelező, ha valamire akarod vinni, és amint látszik, te akarod is.

Mellette semmi leszel. csak egy nő, aki elé tolja a bablevest meg a sörét.

2012. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aha értem.


Itt igazából azzal van a legnagyobb baj,hogy egy semmirekellő a barátod,aki előbb költi sörre,cigire, és műszaki cikkre a pénzét,minthogy valami értelmes dologra adjon ki pénzt.

Szerintem egy kissé önző is.


De ne aggódj,lesznek köztetek nagyobb nézeteltérések is,ha esetleg összeköltöztök.

Volt szerencsém ilyen pasihoz.

A heti 2 alkalmat nem sajnálta a barátaira,meg az iszogatásra,de a szülinapomra egy lejárt,leárazott Tescós tortát kaptam tőle!

2012. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én párom is ilyen, csak mi még egyetemisták vagyunk és sokkal kevesebb pénzből kell gazdálkodnia. Egyébként azt élem meg "legpoénosabban", hogy bulira meg piára mindig kerít egy kis pénzt, de ha én mondom hogy gyerünk el ide vagy oda, akkor "áá most erre nincs".

Egyébként iszonyatosan felidegesít, hogy folyik ki a pénz a kezei közül, baromságokra szórja el mindet, rám meg ritkán jut, pedig csak a saját részét kellene fizetnie, az enyémet nem.

Egyszer tettem ki erről itt egy kérdést. Sokan válaszoltak hasonló tapasztalatokkal és hogy a későbbiekben mi lett. Szinte kivétel nélkül mindenkinél az lett a megoldás, hogy később a közös kasszát már az kezelte, aki jobban tud bánni vele.

Programokkal is ugyanígy van a párom. Nem jön velem várost nézni, mert ő azt utálja és csak pénzkidobás, inkább csináljunk valami mást. Erre szoktam azt mondani, hogy én nem mondok le az álmaimról és arról amit szeretek, viszont cserébe én sem megyek vele olyan programokra, ami csak nekem szenvedés. Ergo ez mindenféleképpen oda-vissza működik nálunk, mindig jön a kikötés, hogy "jó elmegyek veled, ha te legközelebb eljössz velem ide és ide". Mi így működünk. :) Ha nem jön velem, akkor megyek egyedül! Ő cigire és alkoholra költi a pénzét, én meg azt a pénzt utazásra vagy szabadidős programokra! Problem?

2012. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, menj el. Egy kapcsolatnak el kell bírnia külön programokat is.
2012. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között nem mondanék le róla.
2012. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!