Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire számít nektek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire számít nektek a párotok végzettsége?

Figyelt kérdés
több cikket is olvastam az újságban, amiben panaszkodnak a nők, hogy olyannal csalták meg, akinek szakmunkás- vagy 8 általánosa van csak. Nem hiszem, hogy a férjük csak azért lépett félre, mert jobban szeretné az alacsonyabb végzettségűeket. Miért hiszik azt a diplomások, hogy a magas képzettségük garancia mindenre? Egy szakmunkással nem lehet ugyanolyan boldogan /vagy boldogabb, hiszen elhagyták őket a lenézettek miatt/ élni? Az egyetemi végzettségtől azt gondolják jobb lesz a házasságuk? Hogy van ez?
2012. nov. 26. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A végzettségtől nem lesz jobb a házasság.

Két azonos végzettségű (értsd: két szakmunkást végzett, vagy két egyetemet végzett) ember nagyobb eséllyel talál közös témát, jobban hasonlít a személyiségük.

Ez nem azt jelenti, hogy egy szakmunkásnak nem lehet jó házassága egy diplomással...

2012. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A társadalomban az a kép él, hogy a magasabb végzettségűek általában okosabbak. EZ a sztereotípia talán nem véletlen, de mindenképpen léteznek kivételek ez alól. Az intelligenciát nem a megszerzett papírok mutatják meg.
2012. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Főiskolára jártam mikor találkoztam egy sráccal, akibe mondhatni azonnal beleszerettem. :) Nem is tudom....talán akkor derült ki hogy 8 általánosa van mikor megszületett a lányunk közel egy év múlva. Meglepődtem mert nem segédmunkás állása volt. Mivel matematika-fizika tanárnak tanultam, így néhány év múlva 28 évesen leérettségizett. De nem számít, hiszen nagyon boldogan éltünk/élünk együtt és igenis intelligens és művelt embernek tartottam mindig is. Arról nem ő tehetett, hogy a szülei 14 évesen elzavarták dolgozni. Így mondhatom, hogy nem számított a végzettsége, viszont azért beszéltem rá legalább az érettségire, hogy minél jobb esélyei legyenek a jobban kereső állásra. Itt most nem olyan húdenagy dologra kell gondolni persze. De ha nem lenne érettségije, akkor is ugyanilyen boldogan élnénk már közel 16 éve és 3 gyerkőcünkkel.
2012. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tyler913 ***** válasza:

Van egy régi mondás: suba a subához, guba a gubához.

Ez annyit jelent,hogy két hasonló hátterű, intelligenciaszintű és végzettségű ember nagyobb eséllyel alkot jobban működő párt.

2012. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ezt mind megértem, és persze a többség saját magához is választ. De miért nem bírja elviselni ezt egy diplomás, hogy vannak kivételek is?
2012. nov. 26. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!