Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a párotok előletek is titkolva a szüleinek adná a fizetése tetemes részét?

Figyelt kérdés
El kell ismernem, hogy nem éhezünk, de azért ezt már túlzásnak tartom. Nekem kell számolgatni, hogy hónap végén még legyen étel, minden számlát be tudjunk fizetni, magamra már szinte semmit nem költök, a szüleim is sokszor vesznek nekünk ezt-azt, ő meg odaadja nekik a pénzét, míg nekem azt mondta a számlán gyűjti az építkezésre. Valamennyi vésztartalék tényleg van a számlán, de ez elég kevés (30000Ft) ahhoz képest, hogy mennyinek kellene lenni. Tudom, hogy a szülei elég rosszul állnak anyagilag, természetesen a támogatásukkal is egyetértek, de ez így mégsem megoldás.
2012. nov. 27. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
szerinted mi lenne a megoldás?
2012. nov. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván azért titkolja, mert tudja, hogy te ebből balhét csinálnál. Szép dolog, hogy segíti őket, viszont köztetek valami baj lehet, ha nem meri ezt veled megbeszélni, mert tart tőled. Akinek sok van, az mindig többet akar. Igazából ha egyenrangú felek lennétek és harmonikus kapcsolatban élnétek, akkor le kellett volna ülni szépen megbeszélni, hogy segíteni fogtok, de mégis mennyivel, esetleg a párod szüleinek kell-e valamiben változtatni, hogy ne szűkölködjenek.

Arról már nem beszélve, hogy ezek szerint lehet, hogy több más dolgot is elhallgat előled, mert tart a haragodtól, amire nyilván volt sokszor példa. A férfiak többsége akkor kezd el hazudozni, ha túl rövid pórázon tartják és elszámoltatják mindenről őket, felelősségre vonják apróbb dolgok miatt is.

2012. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Az őszinteség mindig két emberen múlik, azon aki adja és aki kapja.

Ha a párodnak nem kellene tartania attól, hogy meg tudja-e ezt a problémát Veled zökkenőmentesen beszélni, minden bizonnyal ezt választaná, könnyítve a lelkiismeretén.

Persze nem szép, amit tesz, de azért tedd mérlegre, hogyan viselkedtél volna, ha előzetesen elmondja Neked.

2012. nov. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint albérletben éltek együtt? És te szeretnél saját lakásra gyűjteni?


Nézd, két dolgot tehetsz. Ha szereted a pasit, és vele képzeled el, akkor megbeszéled vele, hogy rendben, a közösbe ennyit be kell adni, a többi mindenkinek a saját keresete. Ergo te is gyűjts, és ha úgy érzed hogy elég van, akkor vegyél egyedül lakást, amihez a pasinak semmi köze se lesz. Ő meg adja az övét az anyjáéknak. Így ha később szétmentek, akkor a te részed megmarad, ő meg menjen az anyjáékhoz. Szerintem ez a legjobb megoldás.


Ha viszont egyedül sose jutsz előbbre, és mindenképpen kell neked egy társ ebben, akkor egyértelmű, hogy ez a fiú nem való neked. Nem kényszerítheted arra, hogy megvonja a támogatást a szüleitől, mert ő így érzi jól magát. függetlenül attól, hogy kívülállók mit tartanak helyesnek. Neked ebbe tényleg nem szabad beleszólni. Persze ha lenne közös gyereketek, meg házastársak lennétek, akkor valamivel több jogod lenne, de így semmi sincs. Az ő pénze, arra költi amire tetszik. Ha meg rákényszeríted hogy kevesebbet adjon az anyjáéknak, akkor attól rosszul érzi magát, és előbb utóbb azért fog tönkremenni a kapcsolat.


34/N

2012. nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól függ. Külön kasszán vagytok, vagy együtt gazdálkodtok?
2012. nov. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ASOT ***** válasza:
A 2-esnek teljesen igaza van!
2012. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közös kasszán vagyunk. Már leültünk ezt megbeszélni, ennek az eredménye volt az, hogy adunk pénzt, de csak egy fix összeget, ami fedezi a rezsi költségeit (60 000Ft), mi váltjuk ki a gyógyszereiket, illetve ha megszorulnak, adunk élelmiszert. Az tény, hogy kereken megmondtam, hogy sem cigire sem italra nem vagyok hajlandó nekik pénzt adni. Amúgy nem vagyok haragos típus, de ez tényleg felháborít.

Az én lakásomban élünk és ezt kell majd felújítani és kicsit alakítgarni, mert egy fiunk és egy lányunk van, így jó lenne a kicsiknek később külön szoba.

2012. nov. 27. 09:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Ú jajjj :S akkor tehát a te lakásodban éltek és szeretnéd,ha közösen gyűjtenétek felújításra?!

Ez most tényleg patthelyzet, hogy vagy a szülei,vagy a ti gyerekeitek....

2012. nov. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, az én lakásom de úgy tudom, hogy a házasság alatt végzett felújítás az már jogilag is közös, ezért mertem közösnek tekinteni.

Gondolom azért nem meri megmondani, mert ez a "fix összeges" támogatás lenne nálam a feltétele a harmadik babának... De ilyen hozzáállással és ilyen anyagi helyzettel mégis hogyan mernék bevállalni egy harmadikat? Igaz, hogy jó fizetésünk van, de az enyém mégis kevés 5 fő eltartására, ha ő a sajátját a szüleinek adja.

2012. nov. 27. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!