Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözés karácsony után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözés karácsony után, szerintetek?

Figyelt kérdés

A barátommal több mint 1 éve vagyunk együtt, elég sokat járunk át egymáshoz én napokig is nála szoktam lenni. Mindketten dolgozunk, elég jól keresünk, egyikünknek sincsen adóssága, jól megvagyunk.

A szüleimnél már hónapok óta nem bírok nyugodtan el lenni. Panelban lakunk a nővéremmel egy szobában vagyunk mert őt fél éve dobta a barátja és egyedül nem tudja magát eltartani, a baj az hogy a barátommal ritkán tudunk ott rendesen el lenni. A szüleim olyankor azért visszafogják magukat, kedvelik a barátomat, jól kijönnek egymással.

Meg én is kijövök a párom szüleivel. Én arra gondoltam hogy odaköltözhetnék hozzájuk, a páromnak viszonylag nagy szobája van, kertes családi házban élnek, szinte az egész tetőtéri rész az övé amibe 2 szoba egy kisebb konyha van, rezsóval, mosogatóval, mikróval meg egy kis hűtővel meg egy külön fürdőszoba meg wc helység. Néha a nővére van ott de mivel külföldön van így havonta csak pár napig van ott.

A párommal még nem beszéltem meg ezt hogy az ünnepek után odaszere3tnék költözni, de ő is akarná hogy együtt lakjunk csak szerintem ő külön lakásra, albérletre vágyik, mert akkor mégis kettesben lennénk, de szerintem jobb ha a szüleivel vagyunk együtt, mert nagy a házuk nem akadályoznánk egymást semmibe, meg mégsem kell akkora rezsit fizetni plusz bérleti díjat sem, és így tudnánk gyűjteni más dolgokra, pl.: nyaralásra, esetleg saját lakásra.

Szerintetek hogyan adjam ezt be neki? Ti jó ötletnek tartjátok?



2012. dec. 2. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt így az egészet mondd el neki. ha ő is szeretné, akkor szerintem nem lesz kifogása. azt persze beszéljétek meg, hogy te is beleszállsz a rezsibe stb
2012. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mindenképp beszállnék a költségekbe, én nem az vagyok aki szeret más nyakán élni. Szüleimnél is beszállok az anyagiakba amióta munkám van, igaz nem kérnek sokat, de akkor is oda adom nekik a fizum felét.

Egyébként köszönöm hogy írtál megy a kéz.

Még várom a válaszokat.

2012. dec. 2. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Azert arra jo vigyazni, hogy ritkan van annak jo vege, ha tobb generacio lakik egyutt. Oke hogy kulon lakreszetek van, de gondolom kulon bejarat nincs, ahogy pl sajat mosogepetek sem vagy pl kell ket ujabb szekreny a ruhaidnak/cipoidnek. Ezek aprosagoknak tunnek, de gyakran nem is azok.

A odaig rendben van, hogy jol elvagytok "anyosekkal" amikor ott vagy, de ha oda is koltozol allandora, akkor rengeteg valtozas all be az o eletukben is, lehet h ezt nehezen fogjak toleralni.


Ha mindketten dolgoztok es eleg jol kerestek, akkor sztem siman belefer egy sajat albi, ott csak magatok vagytok, minden toletek fugg csak.


Nyaralasra is fogja futni, sajat lakasra pedig nem kell gyujteni, mert ertelmetlen.

2012. dec. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is jól kijöttem az exem szüleivel egészen addig,míg oda nem költöztem.Szitu ugyanez volt,tetőtér fürdővel,konyhával,stb,totál külön háztartás.Rövid időn belül mindenbe belekötöttek,semmi nem volt jó,amit én csináltam,holott kihangsúlyozták az elején,hogy nem szólnak bele az életünkbe.Elköltöztünk onnan,a mocskolódás,áztatás tovább folytatódott,ráment a kapcsolatunk...Szerintem inkább az albérlettémát szorgalmazd,tény,hogy drága dolog,de a nyugalom és a béke miatt előnyösebb.
2012. dec. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát igen még agyalok ezen, szüleim is mondták mert velük már megbeszéltem ezt hogy ennek nem nagyon lesz jó vége, mert ők is így jártak fiatal korukba.

Hát nem tudom mi legyen, páromnak még nem mondtam ezt el hogy mit szeretnék, ő mondjuk benne lenne a dologba szerintem, csak lehet még várna a költözéssel.

Ott minden adva lenne nekem tulajdonképpen, páromnak nagy szobája van mivel asztalosnak tanult összedob nekem egy új szekrényt, a folyosó része teljesen üres oda is simán elférnek a cipőim pl. Végül is megpróbálni szerintem megpróbálhatom, legfeljebb ha nem megy akkor még mindig léphetek. De az a baj hogy ha albérletbe mennénk ami itt is lenne a városba nagyon drága lenne, és éppen hogy csak megélnénk, még ha mindketten 100 ezer körül keresünk akkor is. Fűtéssel nem tudnánk spórolni mert csak paneles albérletre van lehetőségünk plusz egy autót is fent kell tartanunk mert a párom azzal jár munkába, mert akkor még nincs busz mert egy olyan helyen dolgozik ahová az út 4 falun keresztül vezet, és egy más megyébe is van és oda alig mennek buszok is, szóval autó fenntartási költségekre is gondolnunk kell, akár akarjuk akár nem.

Ezért lenne jó a szüleinél maradnunk, én munkahelyem is közelebb van meg az iskola is ahol estin tanulok, oda gyalog is simán eltudok menni.

2012. dec. 7. 10:11
 6/6 anonim ***** válasza:

HAvi 200bol kocsival egyutt is boven meglesztek.


ha pedig megis odakoltoztok hozzajuk es vmi nem stimmel, akkor nem kulonkoltozni fogtok, hanem szakitani es mehetsz haza. MErt egyedul viszont nehezebben fogsz tudni fenntartani egy alberletet.


Nemtudom merre laktok, de keresgelni kell lakasokat, nem egy nap alatt donteni. Kis szerencserevel nagyon jo minosegu lakast berelhettek, ami megemeli az eletszinvonalatokat. Persze kotelezettsegekkel is jar ez, de meg mindig jobb, mint a tobbgeneracios egyutteles.


Ezekszerint "mi" is es a szuleid se javasoljak h odakoltozz. Ha okos vagy, akkor ennyi velemenynek elegnek kell lennie ahhoz, hogy ne a magad karan tanulj.. :)

2012. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!