Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti is észrevettétek, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is észrevettétek, hogy a mai párválasztások (párkapcsolatok is) racionalitás alapján működnek és nem érzelem alapján? Ha igen miért?

Figyelt kérdés
Tehát úgy látom már lejárt a szentmentalista párválasztásoknak a kora, mikor még szinte látatlanba beletudtunk szeretni valakiben stb, hanem inkább racionális, ész szerű dolgok alapján választunk párt magunknak és úgy is működnek a kapcsolatok. Tehát azt nézzük, hogy nézz ki, mi a munkája, esetleg mennyi pénze van, milyen messze van tőlünk (ne legyen párkapcsolat), milyen családi háttere van stb stb. Sokszor úgy érzem egy fajta "párválasztási piac" működik és majdnem szinte úgy választunk párt magunknak, mintha autót választanánk.
2012. dec. 12. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen igazat adok neked, de a saját példámból meg is tudom indokolni miért.

Én eddig mindig olyanokkal jártam akikkel nagy volt a szerelem 1-2 évig..aztán megkaptam hogy megváltoztál nem ugyanúgy nézel ki mint 2 évvel ezelőtt..és lapátra tettek a fiuk a rózsaszín köd után.


Most először racionálisan választottam párt úgy hogy ő is így tette velem, mert az ő fejét is átvágták mikor szerelmes volt....

2012. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem így. nálam szerelem első látásra vagy nem lesz semmi ,hiába okos szép vagy gazdag. észrevettem én is hogy ilyen lett az emberek egy része és szánalmasnak tartom. Új Világ új szokások
2012. dec. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez korfüggő is... meg tapasztalatok függvénye. Én már a meglévő tapasztalatok alapján tudom, hogy bizonyos helyzetekben hiába adnék esélyt, úgysem működne a dolog... és akkor lehetek akármennyire is szerelmes...

Ilyen pl. a távkapcsolat, a túl nagy intellektuális különbözőség, a túl nagy egzisztenciális különbség (bárki javára!), a függetlenség hiánya és hasonlók. Ezek lehetnek nagy lángolások, de hosszú távon csak a kínlódás van vele... én pedig normális, működőképes párkapcsolatot keresek, nem kínlódást!

2012. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerelem nélkül összeállni valakivel, tisztán racionális alapon? Nem vagyok már tini, de nekem ezt nem venné be a gyomrom. Az emberi természet ellen való ez szerintem. A férfi-női kapcsolat alapja a kölcsönös szerelem, mély vonzalom. Ha ez sose volt az adott, akkor mi értelme van egy ilyen kapcsolatnak? A bajtársiasság? Hogy ne legyél egyedül? Hogy könnyebb legyen anyagilag? Ha ez első kettő, akkor az ilyen a baráti kapcsolatait erősítse. Ha pedig az utóbbi, akkor ilyen alapon magánvállalkozásba is kezdhetne.
2012. dec. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos észrevettem. Én még mindig a szentimentalista párválasztások korában élek, akikbe beleszeretek, azok pedig nem. Mindig földhözragadt, facsarodott indokok miatt hiúsult meg/lett vége, mikor elvileg az érzések hellyel-közzel kölcsönösek voltak. Elszomorító.
2012. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet nem látok, max. az éretlen, buta és/vagy tanulatlan embereknél.

Nekem alapvető volt, hogy szeretni tudjon a férfi, legyen kedves, figyelmes, ne nézzen ki túl rosszul (senki nem akar ronda párt magának, akit meg se bír csókolni) a többi mellékes volt. Se pénze, se háttere nem volt páromnak, 7 éve együtt vagyunk és csak 2 éve dolgozik, mégis ő kell nekem, mert igazi férfi.

Párom is csak ennyit szeretett volna, pedig az én hátterem nem a legjobb.

Minek legyek együtt olyannal, akit nem szeretek?

2012. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!