Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Félek a jövőtől. Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a jövőtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

23/F vagyok, a barátnőm 22 éves. 4 és fél éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk. Mindennél jobbat szeretem őt, és vele szeretném leélni az életemet. Az 5. évfordulónkon meg fogom kérni a kezét, és ha igent mond (99%, hogy igent fog mondani), akkor 1 vagy maximum 2 év múlva összeházasodunk.

Egyetlen probléma van: a barátnőm nagyon családcentrikus, és többször is szóbajött a gyerek téma. Ő mindenképp akar legalább 1, de inkább 2 gyereket - én viszont nem akarok. Az életcélom az, hogy az egyetem elvégzése után (jövőre fejezem be), összeházasodjunk, kapjak egy jó állást, és boldogan éljünk amíg meg nem halunk, de csak 2-en, gyerek nélkül.

Van itt olyan ember akinek hasonló problémája van?

Mit tegyek? Mielőtt megkérem a kezét, elmondjam neki, hogy soha nem akarok gyereket?



2012. dec. 12. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez nem könnyű...de miért nem akarsz gyereket? nem lenne csodálatos, ahogy a kettőtök szerelmének gyümölcse a szemed láttára felnő?
2012. dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan kérdés, amit házasság előtt muszáj tisztáznotok.

Miért nem szeretnél gyereket?

2012. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom igazából, hogy miért nem szeretnék... túl nagy felelősség, túl sok idő... minden percet a barátnőmmel szeretném tölteni, nem a gyerekkel. ez van, én ilyen vagyok.
2012. dec. 12. 23:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt már nagyon régen el kellett volna mondanod neki.
2012. dec. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ember! 4 és fél évig miről beszélgettetek? Az X-faktorról? Próbáljatok meg közös nevezőre jutni! De ha tényleg úgy van, ahogy írtad, nem sok jót jósolok nektek.
2012. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még bőven akarhatsz gyereket, de mindenkinek jobb, ha előtte rendezitek soraitokat.
2012. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 23 vagy, de a felnőtté válástól még messze vagy. ( ne vedd sértésnek) Ha majd megkomolyodsz, akkor minden bizonnyal gyereket is akarsz majd azzal a nővel, akit mindennél jobban szeretsz.
2012. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a felnőtté váláshoz és megkomolyodáshoz semmi köze a gyermekvállalásnak. Van aki nem szereti egyszerűen a gyerekeket, idegesítik és teher neki. Az minek vállaljon? Ettől még lehet ragyogóan érett személyiség.

Ha nem egyeznek a céljaitok, akkor jobb azt minél hamarabb tisztázni. A barátnődet nem kényszerítheted arra, hogy lemondjon a gyerektől, meg magadat se rángasd bele olyasvalamibe, amit nem akarsz. Pláne, itt nem olyan dologról van szó, amit "rendben megpróbálom, aztán ha nem jó, majd abbahagyom."

Az van, hogy vagy szétmentek, vagy előbb utóbb valaki engedni kényszerül és az nem a barátnőd lesz.

2012. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 év múlva majd bevállalod valszeg, de most még nem
2012. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Emianya válasza:
szerintem mindenkepp el kell neki mondanod,hogy tisztaban legyen vele hogy igy is alakulhat.de ez nalad meg valtozni fog.az en parom 30 eves koraig nem akart semmikepp gyereket,utanna pedig szeretett volna,de nem jött ösze.ö most 39 eves a kisgyerek pedig 3 honapos!ja,es en ugy ismerkedtem meg vele,hogy ö nem akar gyereket!most pedig ö a vilag legboldogabb apukaja :-)
2012. dec. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!