Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Úgy érzem, alkalma...

Mit tegyek? Úgy érzem, alkalmatlan vagyok az életre és félek a jövőtől.

Figyelt kérdés

A szüleim akkortájt kezdték el a jelenlegi munkájukat, amikor én megszülettem. Azóta kemény munkával nagyon magasra jutottak, apukám zseniálisan ért ahhoz, amit csinál, anyukám támogatja. Mindenki mindig a szüleimet dicséri.


Amíg kisgyerek voltam, tele voltam határozott elképzelésekkel. Mióta beléptem a kamaszkorba, egy katasztrófa az életem. Most 19 éves vagyok, és úgy érzem, kezdek leépülni. Tele vagyok kétségekkel, állandóan itthon vagyok, nem járok társaságba, fél napokat alszom, alig eszem és nem tudom feltalálni magam. Nem járok sehova. Most, 19 évesen értem el az egyetemválasztáshoz és nem tudom meghozni ezt a fontos döntést. Állandóan vissza-visszanézek, bármit is csinálok. Elképzelésem sincs, hogy mi lehetnék majd az életben, ráadásul van egy kis "gond": elvileg egyszer átvehetném a szüleim helyét a cégben, csakhogy nem hiszem, hogy én valaha is készen állok majd erre. Elvileg ez a lehetőség biztonságérzetet ad, csakhogy úgy érzem, nem érdemlem ezt meg. Nem igazán tudom úgy elképzelni az életem, hogy kitanulom a dolgokat, átveszem a stafétát apukámtól és onnantól kezdve úgy élek, hogy valami olyat irányítok, amit nem én hoztam létre. Olyan ez, mint amikor egy lottónyertes elkezd töprengeni az élet értelmén, mert nincs már miért dolgoznia. Ez egy biztos lehetőség, csak épp nem érzem, hogy kiérdemeltem volna. Nem én dolgoztam meg érte. Mintha nem lenne miért küzdenem. Úgy érzem, el vagyok kényelmesedve.

Most, hogy utolsó évemben vagyok, mintha minden kicsúszna a kezeimből, mert nem tudok semmiben dönteni, de mintha hidegen is hagyna az egész pályaválasztás. Elértem a "minden mindegy"-szakaszhoz, mert úgy érzem, ennek mind semmi értelme, mert sosem fogok érvényesülni az életben, sose tudok majd beilleszkedni sehova és sosem lesz barátnőm... valahogy úgy érzem, nem vagyok alkalmas az életre.


2012. febr. 19. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Röviden megfogalmazom azt amit nem értesz:


A szüleid magasra rakták a mércét, és te ennek nem tudsz megfelelni, vagy úgy érzed, hogy nem tudsz megfelelni.

2012. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Megoldás: Olyat keresni, amiben te adod mércét (pl mert apukád nem ért hozzá)
2012. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez tök normális. Mindenkinek van ilyen korszaka. Majd kinövöd. Addig is élvezd a gondtalanságot, amíg lehet.

Pusz.

2012. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 lila nyuszi válasza:
7%
Érdemes lenne agykontrollal foglalkoznod, olvasgatnod, meditálni. :) Ha gondolod írj privit.
2012. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Jaj. Most szerintem valami fekete felhők ülnek a buksidon, azért látod így a helyzetedet.

Először is azt nézd meg, hogy mi, vagy mik a tálentumaid, miben vagy úgy jó, hogy nem kell erőlködnöd, veled született képesség az. Aztán gondolkodj el, hogy ezt milyen szakmával lehet kamatoztatni, és menj abba az irányba.

A szüleid árnyékában igaz, hogy nem lehetsz sikeres, de nem azért, mert lúzer vagy, hanem mert esetleg neked más típusú képességeid vannak. Apukád biztos ért egy szakmához+ vannak menedzseri képességei is. Neked lehet, hogy nincsenek menedzseri képességeid, de attól még lehetsz jó egy szakterületen. Szerintem, ha nem annyira fekszik neked az a dolog, akkor nem kell neked abban gondolkodnod, attól még lehet egy kis anyagi részesedésed belőle, mint egy előre hozott örökség, ilyesmi, de hogy mégse érezd magad haszontalannak, abban, amiben jó vagy, törekedj a folyamatos fejlődésre, előrejutásra.

Még annyi, hogy ha ennyire haszontalannak érzed magad, ezen sokat segíthet egy kis önkéntes munka. Kórházbakban, vagy a Baptista szeretetszolgálatnál, vagy a Vöröskeresztnél, bárhol várják a segítő kezeket. Tök jófej emberekkel lehet megismerkedni, és mindjárt hasznosnak fogod érezni magad. Ez csak egy ötlet volt, mert úgy érzem, te meg tudod tenni, hogy odaadod az idődet ilyesmire, én is csináltam, és minden elutasítottság érzésem, önelvetésem tök jól elmúlt. Én 19 éves koromtól önkénteskedtem 27-28 éves koromig, míg már férjhez mentem, jönnek a gyerekek... A férjemet is így ismertem meg. Ott lehet, nem a menőzős arcokkal fogsz megismerkedni, hanem más típusú, viszont igen értékes emberekkel. A férjem programozó, és helyes fickó, de egy menő dizsibe nem tudtam volna ráakadni :-)

2012. febr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

szerencsés vagy, hogy ilyen a háttered.

Szerintem igenis fel tudnád magadat találni.


Nem írtad, mivel is foglalkoztok. De el tudom képzelni, hogy vannak a vállalkozásnak még fejlesztendő területei.

pl. külföldi piac - a nyelvtudásod fejlesztésével hozzájárulhatsz a fejlődéshez, vagy munkabarát környezet kialakításához, vagy kapcsolattartás alapítványokkal : adományozás + marketing, vagy bármi más.


Gondolom, a szakma kitanulása is elég kihívás.

Ne csüggedj el. A szüleid sem így születtek.

Csak használd ki a lehetőséget, hogy tőlük tanulhatsz, és nem neked kell kitalálnod.

2012. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Először is próbálj meg tanulni teljes bedobással. Az előttem író is jó tanácsot adott. Ha át is veszed a szüleid vállalkozását, azt fejleszteni kell mozgásban tartani, és vigyázni arra, hogy ne kótyavetyéld el. Nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű az amit esetleg kapsz a szüleidtől. Most tanulj, és ha nem akarod azt amit a szüleid megteremtettek, kezdj bele valami másba. Amerikában ilyenkor a gyerekek elköltöznek otthonról, és megpróbálnak saját lábukra állni, tanulnak, de mellette dolgoznak, hogy ne kelljen a szüleiktől kérni. Meg kell próbálni. És akkor rájössz, hogy TE is képes vagy saját magadról gondoskodni. Persze Tanulni Tanulni, mert még semmit nem tudsz
2012. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"elvileg egyszer átvehetném a szüleim helyét a cégben, csakhogy nem hiszem, hogy én valaha is készen állok majd erre. Elvileg ez a lehetőség biztonságérzetet ad, csakhogy úgy érzem, nem érdemlem ezt meg. Nem igazán tudom úgy elképzelni az életem, hogy kitanulom a dolgokat, átveszem a stafétát apukámtól és onnantól kezdve úgy élek, hogy valami olyat irányítok, amit nem én hoztam létre. Olyan ez, mint amikor egy lottónyertes elkezd töprengeni az élet értelmén, mert nincs már miért dolgoznia."


Nem kötelező a szüleid által kitaposott úton haladnod, dönthetsz úgy is hogy te magad hozol létre valamit hosszú évek alatt kemény munkával. Mert ahogy elnézem ez az ami hiányzik neked mint egy falat kenyér: a sikerélmény, valami amiért te dolgozol meg, amit te hozol létre és így az érdem is a tiéd.

Sőt továbbmegyek: valószínű hogy legbelül nem is azzal akarnál foglalkozni mint a szüleid. Meg kell keresned azt amit úgy imádsz csinálni ahogy az apukád a saját munkáját. Mert ahhoz hogy te kemény munkával X év alatt létrehozz valamit ahhoz nagyon jónak kell lenned abban amit csinálsz. És csak abban lehet az ember igazán jó amit tényleg szeret csinálni, annyira hogy nem csak munka hanem hobbi is a számára (de persze nem viszi túlzásba, másra is van ideje).

2012. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindazt, amkt a szüleid megteremtettek, fogd fel úgy, mint egy védőhálót! Ha valami balul sül el, akkor is lesz mit csinálnod. Amúgy meg tanulj olyasvalamit, amiről úgy érzed, hasznodra fog válni a boldogulásban, hogy lesz vele munkád! Egyébként szerintem jófej vagy, mert nem a szüleid farvizén akarod leélni az életed.
2012. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én a helyedben nagyon örülnék, hogy a szüleim sikeres vállalkozók és én vehetném majd át a boltot. Ráadásul édesapádat anyukád is támogatja, (nálunk ez anno úgy ment apám húzta az igát, muter meg taposta a féket). Jó lehet, hogy 19 éves vagy és még nem érzed magad képesnek arra, hogy most átvedd az üzletet de most még ezt nem is kell megtenned. Gondolom édesapád majd megtanít mindenre miközben te meg kijársz egy jó egyetemet (nekem erre sem volt lehetőségem mert a szüleim sajnálták a költségeket taníttatásomra). Örülj neki, hogy neked majd nem kell önéletrajzok sokaságát küldözgetned mindenhová várva azt, hogy behívnak állásinterjúra a 150 jelentkező közül. A másik miért nem töltessz ki pályaorentációs teszteket? a felvi.hu-n van egy pár így az egyetem és a szak választás is könnyebb lesz. Másrészt ha elkezdesz egy egyetemet közbe is láthatsz más szakokat amik jobban tetszenek mint amit választottál és ha a következő évet már ott folytatod akkor meg mi van?
2012. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!