Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 47 éves férfi, és 34 éves nő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

47 éves férfi, és 34 éves nő tud reálisan egy életet tervezni közös gyerekkel?

Figyelt kérdés
A tervekben 2 gyermek szerepel. Nem tudom tiszta fejjel átgondolni, hogy ekkora korkülönbséggel lehet-e együtt élni, de rendesen felnevelni a gyermekeket. A férfi 60 éves lesz, amikor a nő még csak 47. 68 éves lesz, amikor a gyermekeink talán már elérik a 18 évet. Persze, az érzelmeim most azt mondják igen, de nem vagyok benne biztos, és nem szeretnék téves útra lépni. Most még vissza tudok lépni.

2013. jan. 6. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem még igen.
2013. jan. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
igen, tudhat
2013. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sok a korkülönbség.
2013. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm 17, az apukája 72. Van ilyen és boldogak. Szerintem próbáljátok meg.
2013. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 fospuska ***** válasza:
100%
haverom faterja 42 évvel idősebb a fiánál. ha megvan a kellő elszántság,miért ne...?
2013. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A párkapcsolat működhet. De egy dolgot vegyél figyelembe a gyerekek miatt: a magyar férfiak átlag életkora 69 év. Tehát készülj fel, hogy hamar félárvák lehetnek.
2013. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos örülnék ha kifejtenétek a miért-et 1 "igen" ,vagy "túl sok" nem sokat mond!

Íme 1 párkapcsolati szakértő véleménye a témáról!

"

Felvet bennem egy kérdést, hogy a mai világban, amikor a megállapodás ideje kitolódik, miért érzed úgy, hogy a párod már idős a gyermekvállaláshoz.

Értem, hogy félsz, hogy a gyerekek idejekorán apa nélkül maradnak, vagy vitalitásában gyengébb apa mellett élnek, de az élettartamra és életminőségre nincs garancia. Bárkivel előfordulhat, kortól és nemtől függetlenül, hogy valami tőle független, vagy akár általa szerzett ok miatt nem képes a gyerekeit akár fizikailag, akár szellemileg nevelni, vagy kísérni az életútjukat. Ezt nem tudhatjuk és nem is kell tudnunk.


Azt viszont fontos tudni, hogy szeretjük-e a párunkat annyira, hogy mindent megtegyünk a közös boldogságért, ismerjük- e annyira, hogy komfortosan éljünk mellette, Ezért mielőtt döntenél érdemes a kedveseddel megbeszélni, hogy neki mit az elképzelései, ami a közös életet illeti. Egyetértetek-e, vagy tudtok-e mindkettőtök számára fájdalommentes kompromisszumra jutni a jövőt tekintve.


És, ami (úgy érzem a részedről) a legfontosabb, hogy a majdan születendő gyerekeknek mi lenne a legjobb. Egy harmonikus, békés, szeretettel teli otthon.

Jó eséllyel semmit nem fognak észrevenni a korkülönbségből, főleg, hogy az osztálytársaik, barátaik között is szinte biztost vagyok benne, hogy nem ők lesznek az egyetlenek, akinek idősebb a pápájuk. De remélem, hogy abba a táborba fognak tartozni, akik egy lelkiekben mindent megadó, biztonságos otthonból indulnak el útjukra. Bár nem lehet általánosítani, de a tapasztalat mégis azt mutatja, hogy sokkal felelősségteljesebben képesek családban nevelni a gyereküket, akik érettebbek, mint a fiatalok.


A megoldásra váró nehéz helyzeteken elég lesz akkor gondolkodnod, amikor azok bekövetkeznek, addig pedig inkább élvezd a lehetőségét, annak, hogy szeretnek! "

2013. jan. 6. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!