Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Őrület! Mit kezdjek anyával?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őrület! Mit kezdjek anyával?

Figyelt kérdés

Nem lesz rövid, de muszáj tanácsot kérnem olyanoktól, akik nem a barátaim, és egyáltalán nem ismernek, mert kezdek beleőrülni ebbe az egészbe.

Az édesanyám nem fiatal már, 60 éves lesz idén. Én 21 éves lány vagyok, egyke.

Rettentő problémáim vannak vele, amikről sokszor azt hiszem, teljesen elsimultak, de végül mindig csalódnom kell.

Volt egy két éves kapcsoltam (18-tól 20 éves koromig, nem kezdtem korán sem a párkapcsolatokat, sem a szexuális életet), azonban ennek - most itt lényegtelen leírni, miért - vége szakadt.

Új barátom lett, amolyan szerelem első látásra volt ez, sőt ez már több, nincs rá definíció. Lassan 2 hónapja együtt vagyunk és olyanokká váltunk, mint a borsó, meg a héja. Rengeteg közös program, külföld, pihenés, szórakozás.

Anyámnak azonban ez nem tetszik. Rendszeresen a fejemhez vágja, mennyire nem tart egyenes embernek, amiért már nem törődök vele és apával (ami nem igaz), valamint hogy eljárok otthonról az ő szégyenére a barátomékhoz aludni, ami szerinte gusztustalan és felháborító (a barátom édesanyja szeret engem, sok családtagját megismertem már, abszolút pozitív benyomást gyakoroltunk egymásra).

Szerinte a tanulással kéne foglalkoznom és azzal, jó munkahelyem legyen, korai még ez a nagy "szerelem" és nehogy rossz vége legyen...

Apukám sokkal jobb fej, rendesebb. Ő egy korábbi vita kapcsán is kiállt értem anyámmal szemben. Ő kedveli a barátom, sokat is beszélgetnek, ha itt van, de anyám mindig tartózkodó.

Nem bírom elviselni 21 éves fejjel anyukám, egyre nehezebb. Hiába próbálkozom, csak sírok miatta és képtelen vagyok vele beszélni, kitárulkozni, hisz nekünk nem volt amolyan igazi anya-lánya kapcsolatunk. Nem a barátnőm, semmit nem tudok vele megosztani, ami komolyabb és ezt nagyon sajnálom (talán a nagy korkülönbség miatt is van ez).

Attól félek, hogy közénk fog állni, és úgy érzem, nem szeretné, hogy boldog legyek. Megértem, hogy félt, de a hibáimból tanulok, ha pofára is esek a jövőben. A barátom már próbált bizonyítani, egyfolytában teszi, úgy kezel, mint egy hercegnőt, de anyám folyamatosan kifogásokat keres és képtelen belátni: felnőttem.

A barátomnak nem is merem elmondani, mennyire vívom a harcom, mert érzékeny ilyen téren, magára venné és rosszul érintené.

Szeretnék segítséget kérni és valami tanácsot. Kezdek beleőrülni ebbe, úgy érzem, elfáradtam. Mióta barátom van/volt, anya megőrül és jön az ostoba elavult szövegeivel (erkölcs, tartás stb.), amivel én már nem bírok azonosulni.

Ötletem nincs, mihez kezdjek, tanácstalan vagyok. A barátommal a közeljövőben össze is költöznénk, de félek, anyám belerokkanna. Egyelőre a tudat is fáj neki, hogy elmegyek pár napra és boldog vagyok. Valami okos tanács kell, mert nem bírom megértetni vele azt, ez az én életem és akármennyire is szeretem, tiszteletem őt, nincs már joga beleszólni abba, mit miért és hogyan teszek.

Mihez kezdjek vele és ezzel az egész helyzettel?


2013. jan. 20. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg oda költözni a barátodhoz,anyudnak ebbe előbb utóbb bele kell törődnie.
2013. jan. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
El kell költözz és akkor minden gondodtól megszabadultál.
2013. jan. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt nincs sok lehetőség taktikázni. Meg kell értetni vele, hogy neked is van egy saját életed már, nem lehetsz mindig mellette. Lépned kell az életben és ebbe a párkapcsolat is beletartozik.


Mindenképp le kéne ülnötök beszélni komolyan ezekről a dolgokról, bár úgy sejtem nem értené meg. De akkor meg nincs sok lehetőség, folytatjátok tovább az eddigieket, még ha ellenzi is.

2013. jan. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Okos tanács? Azt írod, nem akarsz, "nem tudsz" vele beszélni. Pedig tudnál. Ezt kellene tenned, lefektetned a szabályokat, hogy most csöndben, veszekedés nélkül megbeszélitek a dolgokat és elmondod miben nincs igaza, mit gondolsz, miért nem baj, ha boldog vagy... blabla. Amúgy 21 éves vagy, azt csinálsz az életeddel amit akarsz. Nem neki kell megmondania.
2013. jan. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem könnyű eset. Nagy a korkülönbség köztetek, a gondolkodása is más. Nem tudom nekem nem volt ilyen gondom a lányommal. Bár velem tudnak beszélni. Én nem láncolom magamhoz. Viszont az a tanács nem kell megmondani, az Nálatok csak olaj a tűzre. Elé állsz és elmondod mit szeretnél és meg is teszed. Nem tudom merre laktok, lehet ebből is adódik. Miért kéne velük foglalkozni. ha egyetlen gyerek vagy, akkor sem így van.
2013. jan. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat.

Néha anyukám már annyiszor elmondja ezeket a dolgokat, hogy mit miért ellenez, hogy én is kezdem elhinni, hogy igaza van, esetleg hogy helytelen, amit teszek. Ez valami olyasmi lehet, hogy ha sokáig mondják valakinek, hogy hülye, a végén elhiszi...

Mindig elhiszem, hogy megtudja szokni azt, hogy felnőttem, belátja és véget ér ez az egész, aztán hirtelen a semmiből előáll a régimódi szövegeivel, és elkezdi, én meg csak hallgatom és a legrosszabb, hogy se erőm, se energiám nincs vitázni vele, mert nem tudnám vele megosztani a boldogságom, éreztetni vele, mennyire csodálatos az élet, mióta van nekem a barátom.

Pedig tudom, ez lenne a jó út talán, mégsem könnyű. Igazság szerint pokolian nehéz...

2013. jan. 20. 01:14
 7/9 anonim ***** válasza:

A saját életedet éld, anyukád már nem fiatal, nem lesz már sokáig melletted, ha az ő szabályai szerint éled az életedet, akkor a végén egyedül maradsz.

Nyilván félt is anyukád, de benne van az önzés is, kell neki valaki öreg napjaira, aki mellette marad majd.

Ha ebbe a játékba belemész, akkor vénlány leszel.

Abban igaza van, hogy a tanulással foglalkozz elsősorban, de legyen párod is persze.

Ne személyeskedj anyukáddal, ne veszekedj, biztosítsd arról, hogy szereted, de lesz saját életed is.

És minél előbb állj a saját lábadra, legyél önálló.

Sajnos késői gyerek és egyke vagy. Életkorban nagy a különbség anyukád és közted, ez megnehezíti a megértést, elfogadást.

Hidd, el rengetegen keresztül mennek ezeken a dolgokon.

2013. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérhetik százan is, hogy próbálj vele beszélni, én tudom milyen, ha egy anya rögeszmésen ragaszkodik az igazához.. 21 éves vagy felnőtt, önálló nő. És szerecsére apukád is ottvan neked. Ha a barátoddal biztosak vagytok a dologban, költözzetek össze! Ennek anyukád természetesen nem fog örülni, de így sikerül tudtára adnod, hogy már saját életed van. Remélhetőleg pár hónap alatt lecsillapodnak a kedélyek és meghittebb kapcsolatot ápolhatsz vele. Remélem segítettem. Sok boldogságot
2013. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok.


Már úgy néz ki, hogy alakul a dolog, sokkal jobb lett a kapcsolat köztem és anya között e tekintetben és a barátommal is megbékélni látszik. :)

2013. febr. 4. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!