Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szeretem a párom, de kikészíte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretem a párom, de kikészítenek a körülmények. Változhat ez valaha?

Figyelt kérdés

Van két éve egy szuper kapcsolatom. Már ami az érzelmi és emberi dolgokat illeti. Nagyon szeretjük egymást, harmonikusnak mondható a viszonyunk, viszont nem jutunk egyről a kettőre.

A párom eléggé eladósodott, minden pénze részletekre megy. Dolgozik éjjel-nappal, de nagyon sokszor üzletelget.

Például eladja a feleslegessé vált 300 ezer forintot érő biciklijét, 200 ezerbe, és beszámol mellé egy robogót.

Dolgozik valakinek, és helyette íjat hoz haza.

Gyűlnek a kacatok, amiket majd elad, mert mekkora jó üzlet van benne, de pénzt nem látni belőle. Márpedig ezekből kenyeret nem lehet venni, törlesztést nem lehet fizetni.

Mindketten a szüleinknél élünk, de ha ez így megy, esélyünk sincs az összeköltözésre, pedig a húszas évei végét járja ő is, én valamivel fiatalabb vagyok nála. Egyedül nem tudom finanszírozni kettőnk dolgait.

Hiába mondom neki, hogy a pénz a fontos, hogy kilábaljon, egyszerűen nincs reakció.

Kissé dühít, hogy pénzt nem lát ezekből, benne van egy csomó munkája, sokszor pedig a buszjegyét, reggelijét is én fizetem, mert egy fillérje sincs a hitelek miatt.

Szóval, tudom, anyagiasnak tűnik, de túlmutatva ezeken, aggódom a jövőnket illetően.

Változhat ez vajon valaha?



2013. jan. 20. 17:42
 1/5 yuda ***** válasza:

Azt írod két éve vagytok együtt.

Ha 2 éve ilyen és többször átbeszéltétek, ezek ellenére nem változtat, akkor feltehetőleg nem fog. Ez van.

Egyszerű következtetés.

2013. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, talán az hajtja, hogy így még több pénzt szedhet össze. Amióta gázosabb lett a törlesztés, több a kiadás, azóta látom ezt. Nem volt ez mindig így.
2013. jan. 20. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosan keresi, hogyan kereshet többet, viszont téged ez zavar, akkor lehet, hogy ártani fog a kapcsolatotoknak. Altalában a "nem egyet értés"miatt alakulnak ki a szakitások.
2013. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A nem egyetértésekből vita lesz, amitől csiszolódik két ember. Nem feltétlen a szakítás a vége egy ilyennek.


Amúgy is, miért kell egyből a legroszabb dologban gondolkodni, inkább tanácsot kéne adni a kérdezőnek, hogy hogyan tudhatna ebből kilábalni.


Az a helyzet amiben van nem egyedi. Mindenki máshogy próbálja megoldani az ilyeneket. Szerintem sem a legjobb utat választja de ezen lehet változtatni. Milyen formában képzelitek a jövőt? Gondolom kocsihitelt fizet tehát valami albérletbe mennétek. Ő mit mond ezekről?


Amúgy azt gondolom, az ember azért választ párt magának mert az élet ketten könyebb mint egyedül. Itt most neked van nagyobb felelősséged, de ha egy pár vagytok akkor nem egyénekben kell gondolkodnod hanem közös dolgokban. Segíts neki, hisz ahogy írod, magától nem fog tudni kimászni ebből a rossz gondolkodásból (vagy anyagi helyzetből)

2013. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Autóhitel volt, az autó már nincs meg, de a törlesztés még igen. Ebből van még majd' 2 millió hátra. Ezenkívül szintén ennyi, amit a szülei házának rendbehozatalára vett fel, és neki kell fizetni.

Közös családot szeretne, meg én is, csak a baromságokra felvett hitelből (mert nyújtóztak volna a szülők is addig, míg a takaró elér, és ne törte volna össze hülyeség miatt az autót), nem lát semmit.

Én meg megmondom őszintén, ha tudnék is ennél többet segíteni neki, persze, megtenném, de nem jó szájízzel. Anyuka-apuka, kistesó él, mint Marci hevesen, én meg fizessem a kölcsönt a semmi után? Mostanában segítenek neki, hiszen egyedül nem tudná fizetni a részleteket. Nem keres annyit...

De akármennyire is önzően szól belőlem... Én világ életemben kis lábon éltem, és mindig arra tanítottak, hogy arra törekedjek, minél biztosabban meg tudjak állni a lábamon, hogy ha senkim nincs is, de magamra mindíg támaszkodhassak. Szóval, súlyos százezreket, milliókat nem fizetnék ki a SEMMIre, hogy aztán később ugyanígy induljon a mókuskerék. Vagy ez lenne a normális?

2013. jan. 21. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!