Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon meg tudok valaha bocsáta...

Vajon meg tudok valaha bocsátani a férjemnek?

Figyelt kérdés
A férjem egy félreértés miatt azt hitte, hogy megcsalom. Dühében elég 'érdekes' dolgokat vágott a fejemhez, amikkel nagyon megbántott. Engem még csak meg sem hallgatott, csak mondta a magáét és hazaköltözött a szüleihez. Miután tisztázódott a félreértés bocsánatot kért és tényleg úgy tűnt mint aki megbánta, majd elég gyorsan túltette magát az eseten. Nekem ez nem megy ilyen gyorsan, sőt azóta már a válást fontolgatom. Nem tudom feldolgozni, hogy az együtt töltött évek alatt ennyire nem ismert meg és ha a fejemhez vágott dolgoknak akár csak a tizedét kicsit is komolyan gondolta, akkor felesleges egymás idejét tovább rabolnunk.
2013. jan. 2. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Ez attól függ... mondj néhány példát, hogy miket vágott a fejedhez, mert így nem könnyű megítélni.

Én megpróbálnám megbeszélni vele, hogy ezekből mit gondolt komolyan. Bár ha eleve van közötte olyan, ami nálam nagyon érzékeny pont, és annyira bántó, akkor sztem nem tudnék megbocsátani. Eleve az furcsa, hogy téged meg sem hallgatott....

2013. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Megbocsájtani tudni kell, de valóban,ha nagyon megbántott...az a tüske mindig ott lesz...nekem legalábbis ott lenne.Most hallgass a szívedre,és kérdezd meg magadtól,hogy elég erős e ez a kapcsolat ahhoz, hogy "zavartalanul" tüske mentesen folytatni tudjátok a boldog életeteket együtt.Ha ugy érzed,hogy részedről nem megy,akkor ne erőltesd....mert később ez úgyis kibukik.
2013. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy gondolom mindenki követ el hibákat, de így látatlanban, példa nélkül nehéz megítélni a helyzetet. Az ember, ha ideges, hajlamos olyan dolgokat mondani, amit nem biztos, hogy higgadt fejjel is mondana. A helyedben azért megpróbálnám feldolgozni a történteket, lehet, hogy több időt fog igénybe venni, de itt egy házasságról beszélünk.
2013. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elhordott minden ócska k*vának és megkérdezte, hogy vajon kiknek a kölykeit neveltetem vele... Ezek estek a legrosszabbul.

Most nem úgy érzem, hogy meg tudnék bocsátani neki, de a gyerekek miatt meg kellen próbálnom, nem tudom, hogy lesz-e még jobb.

2013. jan. 2. 13:15
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Én a helyedben mindenképp megpróbálnám, nyilván ha nem sikerül, akkor nem szabad együtt maradni, mert annak mindenki inná a levét, de legalább el tudod mondani, hogy te mindent megtettél, hogy egyben tartsd a családot.
2013. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Először elgondolkodnék azon, hogy volt e vmi. hibám abban hogy létrejött ez a félreértés.....lehet hogy nem csak neked lenne okod rá haragudni....de én nem látok bele.
2013. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Idegességében sok mindent mond az ember, valószínű neki is nagyon fájt a dolog, és ilyenkor az emberek sokszor támadással "védekeznek". Sztem ülj le, és beszéld meg vele a dolgokat, és adjatok időt magatoknak.
2013. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Magadban kell ezt eldöntened. Csinálj pro és kontra listát, a jó tulajdonságait és a rosszakat írd le és ami fölénybe van, azok alapján döntesz.


Nézd meg a Fogadom c. filmet. Nekem sokat segített mikor ilyen döntés előtt álltam. Van benne egy olyan rész, ami felnyitotta a szememet. "Azért bocsátottam meg, mert egy hibát elkövetett ugyan, de a sok jó dolog viszont mellette tartott."

2013. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

azért akarsz válni gyerekekkel, mert a férjed leqrvázott, miután azt hitte hogy megcsaltad?

te mit mondtál volna neki, ha te hiszed azt hogy ő csalt meg? drága életem, egyetlenem beszéljük meg? vagy mit?

számomra ez nevetséges, mármint a válóokod

te nem szoktál mérgedben olyanokat mondani, amit nem kéne?

2013. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
ez a "kinek a kölykeit nevelteted velem" ez ultragáz... én csináltatnék egy DNS-vizsgálatot a gyerekekről és odabasznám elé az asztalra.
2013. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!